Автор Тема: Lap top do 18500 denari  (Прочитано 3681 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Lap top do 18500 denari
« на: 08 Февруари 2014, 22:33:25 pm »
Ajde da ve zamolam do ponedelnik e kraen rok za kupuvanje laptop cenata e maksimum 18500 zborime za nov laptop.
Vcera go mrcvarev falanfa ama vikam dane mu obele na deckoto kosata pred vreme od mene od zamaranje da stavite nekoj link od dukjanive sto se vo skopjevo ustvari link od model sto bi bil do toj cenoven rang a da ispolnuva sledni uslovi
Ekran 15.6
Da brka full facebook.you tube internet prelistuvanja i odvreme navreme nekoja igra
Da ima web kamera.wifi.dvd
I najvazno 3 godini garancija..
Nemoj nekoj dase smee za napisanovo bidejki za kompjuteri sum tapa
Od falanga imam sovet za Dell,otidov na rabota  4ca kolegi auu nemoj eden vika hp eden asus drug lenovo..jebem ga polesno kola zemav nego na zenistevo laptop da i zeam...
« Последно менување: 09 Февруари 2014, 01:38:10 am VLATCE-PUNTO »

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #1 на: 09 Февруари 2014, 12:09:36 pm »
друже... те сваќам во кои маки си... главниот проблем ти е нискиот лимит на средства, а сепак сакаш нов лаптоп да купиш.

јас ги имам пробано повекето брендови и од делл се разочарав затоа што сите можни дефекти му се десија за 1 година. меѓутоа одкако се испосменија (остана само матичната и пластиките оригинални) еве до сега (дополнитлено уште 1 година) пу пу пу скраја да е немам проблеми... значи што и да зимаш потпри се на гаранцијата. ова што ти го бараш како перформанси го имаш со било кој бренд. бидејки не е крај на светот, одбери нешто што по дизајн ке ти се допадне, бидејки како што реков со финансиите си малку слабичок, да не кажам многу... овој бренд-оној бренд-вака-така... батали се... како ке ти се погоди така е... ниеден бренд на компјутерска техника не прозиведува се. сите склопуваат. процесори од онде, матични од онаму, графички од овде, цд плеери одондека... и начелно кај сите се врти иста или слична технологија... работава е како ке ти се потрефи.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #2 на: 09 Февруари 2014, 12:22:27 pm »
Ти кажав, ако сакаш 3 години гаранција тогаш само Делл може да ти даде толку. Ако се задоволиш со 1 година тогаш земи HP 250 и ќе ти трае вечно.
Иначе тој што ти кажал Асус да купиш не ти е пријател :D

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7348
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #3 на: 09 Февруари 2014, 13:08:29 pm »
Мои другарчиња што ме прашале за лаптоп, ги упатувам да купат HP. Досега никој се нема пожалено на било каков проблем, а се работи за 6-7 лаптопчиња :) ИСто и ние дома користиме два комада HP... освен цркнат ХДД и скршен дисплеј (по наша вина нормално), друг проблем сме немале.
Така да слободно и тебе можам да ти препорачам HP.

Присутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #4 на: 09 Февруари 2014, 13:11:40 pm »
Ти кажав, ако сакаш 3 години гаранција тогаш само Делл може да ти даде толку. Ако се задоволиш со 1 година тогаш земи HP 250 и ќе ти трае вечно.
Иначе тој што ти кажал Асус да купиш не ти е пријател :D
Ова треба да иде во легендарни :)
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #5 на: 09 Февруари 2014, 13:13:45 pm »
Ја па со HP имам многу негативни искуства,во рок од една година сменија хард диск и цела матична плоча.Ја би ти препорачал да видиш Леново,Мене ми дадоа 2 години гаранција во Техномаркет.

Присутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #6 на: 09 Февруари 2014, 13:16:36 pm »
Ја па со HP имам многу негативни искуства,во рок од една година сменија хард диск и цела матична плоча.Ја би ти препорачал да видиш Леново,Мене ми дадоа 2 години гаранција во Техномаркет.
Деловите сите истите ги имаат иста фирма ги произведува само на штампање на плочите што ги пишува моделите..
е сеа со леново имам негативно искуство ради дизајнот, по чкарт пластика јас немам видено...
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #7 на: 09 Февруари 2014, 13:18:46 pm »
Незнам ја маста му ја вадам никаков проблем немам со него,тука во комшии една фирма имаат сите lenovo thinkpad,доста робустен лаптоп.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #8 на: 09 Февруари 2014, 15:28:03 pm »
Ete toa e problemot.
7 postovi 7razlicni mislenja..Denes popladne kne odam do siti moll tamo da vidam ima neptun i uste nekoj drug dukjanza vakvi stvari.Bi igral na kartata na falanga Dell bidejki ima 3 godini garancija.Lenovo sekade skoro imaat 1god. Garancija.
E sega imam drugar raboti vo cetek vo gtc toj pa vika doj asus kje mi naprael cena..
Aj se bidi razumen.
Vo neptun imaat eden Dell I3 4gb 500mb model 3521 promocija za 19999   toj nekako mi fati oko cenata e malce nad limit ama kaj go jadam kje daam use 1000 den .
Kje vi pisam vecer sto sum videl..pratete nekoj link na model do vecer bidejki utre kje mora da kupuvam  i da go nosam posle kaj eden mlad decko od forum na instalacija

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Lap top do 18500 denari
« Одговори #9 на: 09 Февруари 2014, 22:52:25 pm »
ajde kluc.
zavrsiv rabota po preporaka na clen od forumov bidejki ja stvarno sum drvo za tehnologijava .
Zemen e HP250 1.8 ghz.4GB 500mb battery 6cell.so site ostanati saltanati + gratis torba+gratis maus+gratis wi-fi ruter za 16000 od neptun.
Ostaven e odma nego ni donesov doma damu se instalira windows 8.1 kaj doticniot clen od forumov.
Se nadevam kje si brka rabota za domasni uslovi na nego kje dreme samo zenistevo taka da za FB,you tube i da lista internet strani bi trebalo dasi ja zavrsi rabotata..Da ne ispadnam skrt se ponudiv da i zemam DELL i3 4gb 500mb za 19999 den. no ne i se svigjalo nadvoresnata plastika  taa bese kako oblozena so karbon koga ja vide sirota vika  jok nego sakam ovoj..Prodavacot ja ubedue ama zemi go dobra konfiguracija..NEEEE  nejkam..
eve video  koj e so e na blgarski
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=9&cad=rja&ved=0CFAQtwIwCA&url=http%3A%2F%2Fwww.digital.bg%2Ftv%2Fhp-250-tv1716.html&ei=zN_3UsvxCsextAbjxoHoBg&usg=AFQjCNGDIy4uI49EsKOUVSmwz_J_8RZI5Q&bvm=bv.60983673,d.Yms

Отсутен mmm121

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3799
  • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Lap top do 18500 denari
« Одговори #10 на: 09 Февруари 2014, 22:55:47 pm »
Жени ;-)