Автор Тема: Мали фабрички детали на вашите возила  (Прочитано 12305 пати)

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Мали фабрички детали на вашите возила
« Одговори #60 на: 13 Февруари 2013, 09:45:20 am »
Cuore Tractore

;D ;D ;D

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Мали фабрички детали на вашите возила
« Одговори #61 на: 13 Февруари 2013, 10:18:04 am »
300 ден  :o воопшто не се замарам со метлица, башка гратис монтажа  ;D

позади универзална викаш а? дуќанче, продавница, куќа што да барам поточно?

Карши универзална од страната накај центар. Во уличката што оди накај Католичка. Одма тука карши паркингот има едно продавниче за делови. Мислам дека има Фиат знак на излог.
Има кај него оргинални брисачи, дали вурт или чемпион. Еднаш бев кај него, ми рече да го извадам брисачот да му го однесам ќе ми го среди за 300ден. Дали метличка ќе извади или цел држач, рече тој си знае.

Значи извади го брисачот и оди со него. Баш ме интересира, како ќе го среди.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Мали фабрички детали на вашите возила
« Одговори #62 на: 14 Февруари 2013, 00:06:10 am »
Мали фабрички детали на вашите возила кои ви се допагаат и ви се на некој начин интересни, мислам ме разбирате нели :)
Еве на пример кај мене ми се допагаат страничните жолти позиции, појасот за врзување на багаж во багажникот :), едно мало сливниче за нафтата што ќе капне од резервоарот - пиштолот додека ставаат и цревце за негово испуштање :), и друго нешто што го следам на други коли и што ми се допаѓа е рикверц светлата сакам да ги има од двете страни, а не само од едната тоа воопшто не ми се допаѓа на ниту една кола. Исто така ми се допаѓа и кога ја заклучувам колата со далечинското прозорците не се затвораат, гледам тоа го има на голфовите и тн. Ми се допаѓа и тоа што кога ја изгасам колата се изгаснат и светлата, а не како што гледам на повеќето коли не се гасат и проследено со пиштлив тон :) и мора возачот да ги гаси, потоа пак да ги пали. Тоа е од мене :) тоа ми текнува сега. ;)

па ти го опиша моето волво... јас би додал и греачи на задно седиште, греачи и на бочните стакла покрај задното, греачи во ретровизорите, двозонска клима и нај јакиот момент во се ова ми е подпирачот за рака помеѓу предните две седишта, кое воедно е мини магацинче за дребулии разни и фиока за држач за чаша или шише (која не сум ја користел никад)...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Мали фабрички детали на вашите возила
« Одговори #63 на: 14 Февруари 2013, 00:10:00 am »
300 ден  :o воопшто не се замарам со метлица, башка гратис монтажа  ;D

позади универзална викаш а? дуќанче, продавница, куќа што да барам поточно?

Карши универзална од страната накај центар. Во уличката што оди накај Католичка. Одма тука карши паркингот има едно продавниче за делови. Мислам дека има Фиат знак на излог.
Има кај него оргинални брисачи, дали вурт или чемпион. Еднаш бев кај него, ми рече да го извадам брисачот да му го однесам ќе ми го среди за 300ден. Дали метличка ќе извади или цел држач, рече тој си знае.

Значи извади го брисачот и оди со него. Баш ме интересира, како ќе го среди.

буба комерц се вика продавницата... и во ново лисиче има уште една од нив, а имаат и сервис... главни увозници се на шампион цела палета нивна...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Мали фабрички детали на вашите возила
« Одговори #64 на: 14 Февруари 2013, 00:20:04 am »
-Светлата под врата кои осветлуваат каде ќе згазиш кога ќе ја отвориш вратата,
-Сензорите за дожд.

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
  • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Мали фабрички детали на вашите возила
« Одговори #65 на: 14 Февруари 2013, 00:55:07 am »
Мали фабрички детали на вашите возила кои ви се допагаат и ви се на некој начин интересни, мислам ме разбирате нели :)
Еве на пример кај мене ми се допагаат страничните жолти позиции, појасот за врзување на багаж во багажникот :), едно мало сливниче за нафтата што ќе капне од резервоарот - пиштолот додека ставаат и цревце за негово испуштање :), и друго нешто што го следам на други коли и што ми се допаѓа е рикверц светлата сакам да ги има од двете страни, а не само од едната тоа воопшто не ми се допаѓа на ниту една кола. Исто така ми се допаѓа и кога ја заклучувам колата со далечинското прозорците не се затвораат, гледам тоа го има на голфовите и тн. Ми се допаѓа и тоа што кога ја изгасам колата се изгаснат и светлата, а не како што гледам на повеќето коли не се гасат и проследено со пиштлив тон :) и мора возачот да ги гаси, потоа пак да ги пали. Тоа е од мене :) тоа ми текнува сега. ;)

па ти го опиша моето волво... јас би додал и греачи на задно седиште, греачи и на бочните стакла покрај задното, греачи во ретровизорите, двозонска клима и нај јакиот момент во се ова ми е подпирачот за рака помеѓу предните две седишта, кое воедно е мини магацинче за дребулии разни и фиока за држач за чаша или шише (која не сум ја користел никад)...
Да додадам уште нешто :) шалтаблата свети нонстоп без разлика дали се пуштени светла или не, со контакт секако, греачи на ретр секако, на седишта немам толку е опремена :) изумив што беше др :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.