Автор Тема: Сервис за Subaru  (Прочитано 2234 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Сервис за Subaru
« на: 23 Февруари 2014, 21:01:59 pm »
Дали кај нас има некој кој соодветно ја познава проблематиката на боксер моторите и знае "како дишат" Субару возилата?

Знам за Толту, знам и за Грција и тие ствари, ме интересира кај нас дали има некој доволно квалификуван и спремен у поглед на сервисирање на овие возила.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Сервис за Subaru
« Одговори #1 на: 23 Февруари 2014, 21:17:05 pm »
Јас знам како дишат боксер моторите, ама не на Субару :D

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: Re: Сервис за Subaru
« Одговори #2 на: 23 Февруари 2014, 21:31:38 pm »
Mislam deka eden tip u toltu ima so se razbira epten u boxeri, i benzinski i dizel. Taja uam cueno. So e mukata?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Re: Сервис за Subaru
« Одговори #3 на: 23 Февруари 2014, 21:47:36 pm »
Собирам информации... дали би имало кај нас некој да се справи со проблем на мотор, погон или нешто друго специфично за Субару (доколку дојде до такво нешто).
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Сервис за Subaru
« Одговори #4 на: 23 Февруари 2014, 22:01:15 pm »
Verojatno ima, taman rabota da nema, ali koga ke ti dojde ( ako voopsto dojde ) problemot, togas sakas, nesakas ke se rastrcas ke pobaras, i ke se snajdes :D :D :D

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: Re: Сервис за Subaru
« Одговори #5 на: 23 Февруари 2014, 22:16:08 pm »
Vo grcka se vozat mnooogu subarua pa po taa logika bi trebalo da imaat i spremni majstori i rezervni delovi na lager. Grcite se distributeri za subaru za mk, toltu od niv gi kupuva kolite.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Re: Сервис за Subaru
« Одговори #6 на: 23 Февруари 2014, 22:56:25 pm »
Како што реков, знам за Толту и за у Грција, прашувам за тука.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Mini

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 56
Одг: Сервис за Subaru
« Одговори #7 на: 01 Март 2014, 20:10:56 pm »
Моето субару либеро го носам во чаир кај Аднан, он има неколку растурени, за други модели незнам. Боксер мотор има...