Автор Тема: мислење за opel antara!!!  (Прочитано 25052 пати)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #75 на: 21 Февруари 2014, 09:53:37 am »
Друже ова има одлични теренски способности,ама за на асфалт не го бидува многу...Рачунај дека потрошувачка од 10л не ти бега,назад е со платна(листови) на секоја нерамнина скока како магаре...
Види пробај го,ако ти се бендисува тоа е твоја работа...
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #76 на: 21 Февруари 2014, 09:53:53 am »
Ова не е џип, ова е пик-ап, не сум запознаен али чисто се сомневам дека ги има истите маневарски способности како џип.

Џип во класична смисла на зборот претпоставува, Нива, Самурај, Нисан Терано итн...

Отсутен NDarK

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 459
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #77 на: 21 Февруари 2014, 10:05:05 am »
abe znam sto e prav dzip ama prav dzip i skap e mnoguu a tolku se nema za zal
a spored toa kakvi terenski sposobnosti ima sluzbenoto mitsubishi l200 od kaj tatkomi i ova bi trebalo da e odlicno

mislev da ne znaete nekoj kvarovi da se javuvaat i sl

a za asfalt znam deka e krajno ne udobenn  :-\

Отсутен Darkovski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #78 на: 21 Февруари 2014, 15:19:35 pm »
vakvo ima covekot od holandija shto ima isto i Toyota Tundra za americki pazar, valjda ste ja videle vo gjorche, hajluksot sekoj den go ubiva na off road i go tovari u pm, za off road ti garantiram deka e strasno vozilo a za na pat neznam, nitu za odrzhuvanje

Отсутен tdejan

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 135
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #79 на: 21 Февруари 2014, 20:15:22 pm »
Распрашај се како е регистриран Хајлуксот, дали го продава приватно лице или фирма. Најчесто се регистрира како комбинирано возило (шо му иди исто како товарно возило), и е регистрирано за возење до макс 100км/ч. Ако е така регистирано и ако те фатат џандари со 101км/ч казната ти е 300еур, не важат за вакво возило скалестите казни. Гледај Сузуки Гранд Витара или нешто слично.

Отсутен Darkovski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #80 на: 21 Февруари 2014, 20:22:03 pm »
и ја мислим дека ова е премногу за твоите потреби, витара, патриот, компас,форестер,јети ќе ти вршат работа и на асфалт ќе возиш стабилна кола, што е најбитно

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #81 на: 21 Февруари 2014, 22:57:29 pm »
@NDark размисли се добро, сепак сумата која ја даваш за половно возило е навистина огромна... Кога ќе го земеш возилото фала богу дека тоа ќе биде мулти наменско, ќе треба и за отворен пат и за низ град, ќе треба да земеш нешто што е во исто време и комфортно за возење и за низ град, а не само за оффроуд... Ако бараш некој компромис тешко ќе најдеш, мое мислење е да гледаш за што повеќе ќе го употребуваш, сепак неможам да се мешам и незнам колку често би идел оффроуд, ама не верувам дека ќе биде тоа секој ден... Така да сепак има многу подобри опции според мене, да не испадне дека наметнувам мислење, ама подобро е да си земеш витара, форестер и др. кои воедно ги спомна дарковски и се помодерни и комфортни и за низ град, а сепак вршат работа за оффроуд... Хилуксот е повеќе како наменско возило, за товарање, за многу оффроуд итн., ама еве пробај си го како е па ако ти се свиѓа, сепак твоја одлука е... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #82 на: 21 Февруари 2014, 23:04:11 pm »
незнам колку често би идел оффроуд, ама не верувам дека ќе биде тоа секој ден...

Убаво вика човекот дека живее во Соње и офроуд вози секој ден, веројатно по неколку пати... Џиз’с

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #83 на: 21 Февруари 2014, 23:17:59 pm »
Хилуксот амин паркирање во Центар.

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #84 на: 21 Февруари 2014, 23:39:50 pm »
незнам колку често би идел оффроуд, ама не верувам дека ќе биде тоа секој ден...

Убаво вика човекот дека живее во Соње и офроуд вози секој ден, веројатно по неколку пати... Џиз’с

Ок, моја грешка не сум прочитал... :D Ама како и да е сум бил нагоре и не е којзнае колку лош патот, сепак само сакав да кажам дека ќе му треба и за надвор од соње џипот валда... ;D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #85 на: 21 Февруари 2014, 23:48:33 pm »
Пак не читаш. Патот не е лош до таму до каде има пат.... а после кога завршува патот потребно е теренец :)
Јасно? :D

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #86 на: 21 Февруари 2014, 23:49:50 pm »
Хилуксот амин паркирање во Центар.
На било кој паркинг со порака ќе го собере без проблеми. Имам другарка што има Хилукс.

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #87 на: 22 Февруари 2014, 00:09:34 am »
Пак не читаш. Патот не е лош до таму до каде има пат.... а после кога завршува патот потребно е теренец :)
Јасно? :D

Хехе, јасно... :D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен NDarK

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 459
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #88 на: 23 Февруари 2014, 00:55:20 am »
Vaka  kola za vo grad imam pred 6meseci zemav punto dizel top mi e za grad e sega sakam da imam nesto za na pat da go tovaram i plus na teren da go "macam"
Bev deneska da ja vidam toyotata  ama covekot ja koristel premnogu za rabota i mnogu e amortizirana iako e samo so 70000 evra sea da ja prodavam zafirata sto mi e realno glanc nova ni pod razno ne bi ja smenil za toa
Tatkomi videl vo Prishtina Nissan Navara  vaka na prv pogled izgledala top pa ke odi vo ponedelnik da ja vidi  ke pisam sto kako

Отсутен Mario_306

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1177
  • Тоа ти е релативна работа...
Одг: мислење за opel antara!!!
« Одговори #89 на: 23 Февруари 2014, 01:17:15 am »
Тие уствари се направени за товарање и затоа таква им е амортизацијата, ако не е товарен тогаш возењето е неподносливо, иста приказна како кај ван возилата... Значи како што кажав сепак тие се наменско возило, а чим си обезбеден за низ град тогаш немаш гајле и можеш да си земеш некое добро оффроуд магаренце... ;D
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D