Автор Тема: Мајстор за БМВ  (Прочитано 13195 пати)

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
Одг: Мајстор за БМВ
« Одговори #30 на: 08 Ноември 2013, 13:00:22 pm »
Za majstor vo bukvalna smisla na zborot majstor za bmw - definitivno samo Dzepovski vo Lisice go priznavam . Mi go odrzava bmw-to vekje dolgo vreme i sum prezadovoolen.
Мора да ти е роднина, мене сакаше да ме закоље со сијалицка HB 4 за 1500 денари, брат му Тони е многу по фер и подобро работи, само што нема време да се заебава со стари кршеви, парите му се во новите коли. Инаку за BMW  даим е солиден мада знае да претера со цените и О&M на илинденска сервисот се добри.
>>>>><<<<<

Отсутен DareBmw

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4305
  • К’мет
Одг: Мајстор за БМВ
« Одговори #31 на: 08 Ноември 2013, 13:58:40 pm »
Не знам овој растура БМВ инја а дали работи у Маккар не знам :D

Go znae li nekoj brojot da mi go kaze od Goran vo stopanski
078450394

Отсутен vlado laca

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 1
Одг: Мајстор за БМВ
« Одговори #32 на: 09 Јуни 2022, 12:37:26 pm »
zdravo na site !  dali nekoj se ima sooceno so problem kako mojot: imam bmw 525 tds e39 avtomatik kolata koga e ladno vremeto i koga e vlazno se uklucuva prolizgavanje i zapcanice na instrument tablata i kolata kako da e vo safe mode ne odi t.e. tesko trgnuva i ne uklucuva turboto a koga e leto nema problem na kompjuter stoi deka senzor za razladna tecnost e defekt a toj e nov i deka nema dobra komunikacija can mreza so ags ( kompjuterot od menjacot) koga sveti prolizgavanjeto i zapcaniceto nema svetla za rikvers i senzorite za parking ne rabotat a na tablata gi nema bukvite P R N D S3 S2 ako mozete kazete nesto da mi pomognete da se otkloni defektot

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6628
  • Бенве сие бенве
Одг: Мајстор за БМВ
« Одговори #33 на: 09 Јуни 2022, 21:37:47 pm »
https://www.facebook.com/ServiceQani/

Многу ок мајстор со нормални цени


Sent from my iPhone using Tapatalk