Автор Тема: НАПРАВИ САМ  (Прочитано 37145 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #15 на: 26 Февруари 2011, 17:22:06 pm »
Ова по кривини некои има да ги нервира тие позади до немај каде. Не би го препорачал од моја гледна точка.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #16 на: 26 Февруари 2011, 17:32:36 pm »
Ова по кривини некои има да ги нервира тие позади до немај каде. Не би го препорачал од моја гледна точка.


Sho go ebes toj pozadi tebe :) neka te ostavi da otides ponapred :)

Отсутен proff

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • no comment at the moment
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #17 на: 26 Февруари 2011, 20:12:01 pm »
 Подобро тој да се нервира отколку да те плесни одназад па ти да се нервираш :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #18 на: 27 Февруари 2011, 18:03:57 pm »
Vidi jas sum osetil kako e da te nervira toj pred tebe... idev od probistip prema skopje, i po krivinite pred mene imase ford mondeo, za americki pazar... cela zadnica mu e shtop... ne vikam deka ne te nervira... ama bode u oci... nemozes da go udris i da sakas, od jakiot shtop te tera da kocis poveke za da go pustis da ide ponapred... deka stvarno smeta ... i bode u oci

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #19 на: 27 Февруари 2011, 18:13:45 pm »
Vidi jas sum osetil kako e da te nervira toj pred tebe... idev od probistip prema skopje, i po krivinite pred mene imase ford mondeo, za americki pazar... cela zadnica mu e shtop... ne vikam deka ne te nervira... ama bode u oci... nemozes da go udris i da sakas, od jakiot shtop te tera da kocis poveke za da go pustis da ide ponapred... deka stvarno smeta ... i bode u oci

Хахаха ја сум видел и Спарк таков :)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #20 на: 27 Февруари 2011, 20:36:34 pm »
de be spark...  kaj imase shtop svetlo ???

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #21 на: 27 Февруари 2011, 21:04:28 pm »
de be spark...  kaj imase shtop svetlo ???

Хахаха немаше трето, ама и оние два што ги имаше очи ми истераа :)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #22 на: 27 Февруари 2011, 21:09:43 pm »
od jakiot shtop te tera da kocis poveke za da go pustis da ide ponapred...

Ништо...ме разочара...Ја мислев си го прелетал он тебе после у ауспух да ти глеа. а оно ти си кочел....
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #23 на: 27 Февруари 2011, 21:34:34 pm »
ziti se kaj ima mesto od probishtip prema kratovo da pomines nekoj... i toa patot ne go znam... prv pat go vozev posle 15 godini celo vreme krivini... vodno za toj pat e, tetovo gostivar ;D

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #24 на: 27 Февруари 2011, 22:07:22 pm »
Овие треперливите светла ги имам испробано едното само што јас го правев без плочка со жици на протоборд   реков кој ке пегла сега плочки  :D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен skorpion

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2215
  • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #25 на: 28 Февруари 2011, 18:15:44 pm »
ова е за третото стоп светло а некои др работи што можат да се направат да речеме дома? :) ;)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #26 на: 28 Февруари 2011, 20:07:49 pm »
ова е за третото стоп светло а некои др работи што можат да се направат да речеме дома? :) ;)

Што со нив?

Отсутен Jove

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3129
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #27 на: 01 Март 2011, 00:52:17 am »
Ако имаш познавање на електроника може све да се направи Променување на бои турбо покажувачи обртомери (микроконтролери кој разбира) шифт лајт и уште многу работи смао ако имаш барем познавање  од електорника
Еве јас имам познавање не толку ама да склопам све можам да правам аудио засилувачи и друго
со еден збор електониката ми е хоби  ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #28 на: 01 Март 2011, 01:02:19 am »
ziti se kaj ima mesto od probishtip prema kratovo da pomines nekoj... i toa patot ne go znam... prv pat go vozev posle 15 godini celo vreme krivini... vodno za toj pat e, tetovo gostivar ;D

Патот пробиштип кратово е фантазии поготово откако нов го направија, ако сакаш да се издуваш тоа е најбољи место, е сеа за поминување има ама малце е ризично, не дека има многу коли него има дечки што стално по тој пат опасно возат.

Иначе мене највеќе ми сметаат штоповине на новите пасати, такви се округли и ми делуваат како хипноза.
« Последно менување: 01 Март 2011, 01:04:02 am chlink »

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: НАПРАВИ САМ
« Одговори #29 на: 01 Март 2011, 01:41:55 am »
ziti se kaj ima mesto od probishtip prema kratovo da pomines nekoj... i toa patot ne go znam... prv pat go vozev posle 15 godini celo vreme krivini... vodno za toj pat e, tetovo gostivar ;D

Патот пробиштип кратово е фантазии поготово откако нов го направија, ако сакаш да се издуваш тоа е најбољи место, е сеа за поминување има ама малце е ризично, не дека има многу коли него има дечки што стално по тој пат опасно возат.

Иначе мене највеќе ми сметаат штоповине на новите пасати, такви се округли и ми делуваат како хипноза.


Fala drugar sto me spasi :)) inace ovie ovdeka me izedoa :)))) me napravija slab trkac :))))))