Автор Тема: Електро мотор за централно  (Прочитано 6669 пати)

Отсутен google

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2396
Одг: Електро мотор за централно
« Одговори #15 на: 11 Јули 2011, 03:19:09 am »
Да,оваа е со воздух ценрална ;)
Мислам дека ги има истиво во голф 4,сеат леон....али не сум сигурен
Loso mislis dete mlado...poradi toa sto ovoj sistem ne se pokaza mnogu mnogu pameten i funkcionalen, germancite go isfrlia pri pocetokot na smisluvanje na golf 4ta i konecno im tekna deka nema potreba da gi praat rabotite EPTEN KOMPLICIRANO t.e glupavo, posto u taa kockata crna so ja gleate se naogja cel komofort sistem za elektrikata na staklata i ako nesto zezne od elektrikata direkt u gjubre a ova sto se krsi pumpata e sekojdneven problem...i na kraj za uste tolku da pokazat kolku se glupi ja sibnale pozadi u desno krilo zavitkana u eden sungjer i pomislile deka ke e nedopirliva, a na toa mesto u zima ima voda za izvoz...

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Електро мотор за централно
« Одговори #16 на: 11 Јули 2011, 03:21:20 am »
Да,оваа е со воздух ценрална ;)
Мислам дека ги има истиво во голф 4,сеат леон....али не сум сигурен
Loso mislis dete mlado...poradi toa sto ovoj sistem ne se pokaza mnogu mnogu pameten i funkcionalen, germancite go isfrlia pri pocetokot na smisluvanje na golf 4ta i konecno im tekna deka nema potreba da gi praat rabotite EPTEN KOMPLICIRANO t.e glupavo, posto u taa kockata crna so ja gleate se naogja cel komofort sistem za elektrikata na staklata i ako nesto zezne od elektrikata direkt u gjubre a ova sto se krsi pumpata e sekojdneven problem...i na kraj za uste tolku da pokazat kolku se glupi ja sibnale pozadi u desno krilo zavitkana u eden sungjer i pomislile deka ke e nedopirliva, a na toa mesto u zima ima voda za izvoz...

ДА да бош муабет е ова пумпава, врска нема со ништо....

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Електро мотор за централно
« Одговори #17 на: 11 Јули 2011, 09:33:48 am »
Па ти покрај Алфа, Ауди ли најде да купишш...ц ц ц ц ц ц ! ;D