Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2805203 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Појаси во автобус, браво ...

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Секаде има најпаметни без разлика дали било Македонија или Финска. Според мое скромно искуство, нaјкултурно/смирено возење имаш во скандинавски земји. Тука конкретно зборам да давање предност, пуштање некој пред тебе ако ти даде жмигавец, чекање на семафор без свирење иако свети зелено итн. Опуштено возење што би се рекло.

Јас останав фрапиран, искрено подзинат од општата сообраќајна култура во Флорида, и тоа не само во главните фенси туристички центри, туку и во руралните пољопривредни делови каде што странец ретко стапнува.

Пропуштање на жмигавец од прва, стрпливо чекање во километарски колони на излез од аутопут, почитување предност, секогаш давање предност на пешаци, возење по знаци (со вообичаените ретки исклучоци), паркирање на пропишани места, општа атмосфера на неџилитење. Се осеќав ко у Швајцарија, а не у реднек-кантри. Башка патиштата редовно одржувани, мазни, со уредно пиц потшишана вегетација пет метра од двете страни на коловозот, нема дупки, нема локви, нема свирење, нема чкрипки.

Све очекував, ама ова, најискрено, не.

Не знам што плачат американците дека инфраструктурата им била распад. Со што, на мајка им, се споредуваат? Со северна рајна вестфалија? Интерстејт 75, читав по интернет, бил еден од најлошите аутопутеви во америка. Го извозев ЦЕЛ, од границата со Џорџија све до доле до Мајами. Ако ТОА е најлошиот пут, тогаш... тогаш стварно не знам што да речам, освен „тибам штркот ти ибам“.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498

Можно е да било во темава, али како на GTA.

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Go fatile li? Daj drugo video me interesire

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33903
  • Таков е животот... јебига
Go fatile li? Daj drugo video me interesire

Цитат
"The gang was able to escape after the chase. West Midlands Police confirmed two members of the gang which rammed the officers on June 18 last year were arrested for an attack with an angle grinder on Post Office in the Black Country three months later. Simon Phillips and Adrian Peach pleaded guilty to the attack on the Snappy Tomato Pizza on June 18 which lead to the chase in the footage above, at their court case for the Post Office attack in Woolaston on September 1. Phillips and Peach were jailed /.../ on March 11 this year for a total of 28 years."

Ха! Ауди може да му избега на BMW, но не и на Insignia :P

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11705
  • Архитект
 .....arrested for an attack with an angle grinder on Post Office.....

 ;D ;D ;D

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8057
  • Rural fuckin society - we live in!!!

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
na bitpazar izglea soobrakajka ima zatvorena ulicata i p pozarna izgleake sece kola da vadi lujgeto...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
na bitpazar izglea soobrakajka ima zatvorena ulicata i p pozarna izgleake sece kola da vadi lujgeto...
http://novatv.mk/tepachka-kaj-bit-pazar/

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4630
  • Passat B8
uuf morav da kruzam da ti ebam to seljacanata u stado sto gi vikaat navvacite...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8057
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Аууу мало летила на црвено па љетив на кров...

Шо ми е криво шо можно е во затвор да оди.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9999
Леле летала оваа и тоа на црвено. Језива е снимката кај што ги покосува...
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1984
Идиот ! рачна  крена

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6080
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Сеа затвор ќе оди оваа...

http://tocka.com.mk/vesti/249072/kerka-na-poznatiot-tajkun-napravila-masakr-ovaa-devojka-pokosila-pesaci-vo-harkov-telohranitelite-morale-da-ja-stitat-od-besnite-lugje

Хард кор ахтунг!
Not a valid youtube URL

https://www.liveleak.com/view?i=a49_1508354400

Треба сега во сиромаштија да живее до крајот на животот (а јас би ја обесил кучкава), а дека ќе оди во затвор тоа многу тешко.