Автор Тема: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI  (Прочитано 35594 пати)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
 • MadaFunker
VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« на: Декември 14, 2012, 20:54:19 pm »
Конечно и јас да паркирам нешто в гаража  ;D

Денес си зедов VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI со едно червено и да аутоматик е :)
Произведен декември 1997, прва регистрација 1998. Поминати километри 203204 ( реални, проверено )
Направен целосен сервис ( ребрасти, затегачи, уље...) Има 15ки алуминумски бандажи со 195ки Sava Eskimo гуми.

Од опрема има -
Сончев кров
Кожни седишта
Електрика на сите прозорци
Климатроник
Електирка на ретровизори
Греачи на ретровизори
Греачи на седишта
АБС
...


Еве и некоја слика од сабајле..

Ке ставам уште слики по дотерувањето...Чекам да се затопли па под итно едно хемиско перење и да земам челични бандажи со летни гуми. Да не ги оштетувам сегашниве а мислам сеа поефтино ке ми биде да земам летни гуми.
« Последно менување: Декември 15, 2012, 11:34:08 am Принц »
New blood of old school

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6000
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #1 на: Декември 14, 2012, 20:56:38 pm »
Со здравје да си го возиш... Супер е... Сега имаш најубав пасат во Кичево ;D

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #2 на: Декември 14, 2012, 20:57:16 pm »
Далеку од најубав, ама ке биде... :)
New blood of old school

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6000
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #3 на: Декември 14, 2012, 20:59:20 pm »
Па нема многу низ градов... Максимум 5 се, и немам видено некој да има кожа, автоматик....
Него, ти треба 1 број поголем бандаж, и потанки гуми...

Отсутен Bugar

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5711
 • Почесен кинез.
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #4 на: Декември 14, 2012, 20:59:49 pm »
Ubav Passat :) so zdravje da si go vozis mnogu mnogu iljadi kilometri :)

Отсутен stig

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 933
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #5 на: Декември 14, 2012, 21:04:50 pm »
Како си ги проверил километрите кога компјутерот што го има оваа кола не чува поминати километри?

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9198
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #6 на: Декември 14, 2012, 21:05:48 pm »
со здравје да се вози,ова е магаре :)

Отсутен Bojan j

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2861
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #7 на: Декември 14, 2012, 21:06:42 pm »
Официјално, честитки, со здравје да се вози, до милион да тера дај боже!!! :)

Отсутен Suki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 694
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #8 на: Декември 14, 2012, 21:18:40 pm »
so sreka i mnogu bezgrizni kilometri p.s. xexexe Stig zakon si

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #9 на: Декември 14, 2012, 21:39:02 pm »
Одличен е,со здравје да се вози.:D
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен seat ibiza

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 184
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #10 на: Декември 14, 2012, 22:13:54 pm »
со здравје возење милионче да свртиш и еден совет не ја оставај на резерва поздрав

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4572
 • ~ Full of soul ~
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #11 на: Декември 14, 2012, 23:01:04 pm »
Одлично одлично создравје да се вози ! .... полирај фарови... :)
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Bushido

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 234
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #12 на: Декември 14, 2012, 23:05:52 pm »
Eкара пасат со здравје нека се вози и да му се изнавозиш ;)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3456
 • MadaFunker
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #13 на: Декември 14, 2012, 23:31:20 pm »
Како си ги проверил километрите кога компјутерот што го има оваа кола не чува поминати километри?

Појма немам, брат ми ја однесе на сервис и така ми кажа. А како мислиш не чува поминати километри?

@ Everybody

Фала дечки на СИТЕ! секој "крш" што го сакате да си го земете побрзо :)

P.S @ seat ibiza Ич без гајле за тоа...барем дур имам пари :D
New blood of old school

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: VOLKSWAGEN Passat 1.9 TDI
« Одговори #14 на: Декември 15, 2012, 00:06:45 am »
Одлично одлично создравје да се вози ! .... полирај фарови... :)

+ спуштање и ремапче ...

Цела кола ќе се средува :D сигурно и фаровите ќе ги среди


Него создравје да си ја возиш Принц...мноооооооооооогу безгрижни киломтери и внимавај со автоматикот Пасатите се малку зезнати со автоматски менувач ама чим се е во ред...бичи ;)

Однеси ја во Прилеп кај ТЕ-ЕН и ќе ја направат како нова ;)

Уште еднаш со среќа!