Автор Тема: Пукната шофершајбна  (Прочитано 6242 пати)

Отсутен SirPsyhoSexy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 773
Пукната шофершајбна
« на: 10 Јули 2013, 22:23:47 pm »
Пред 3-4 недели видов убав ден и си реков да ја исперам колата беше прилично топло, а беше остаена на сонце. Со црево пуштив по кров вода и како што се разли по стаклото чув само 3 тупи удари си помислив водата мавна кај брисачите... Коа шо да видам линија од горе до доле... :-[ Не можам да поверувам како е можно така да пукне. Мада заменска беше али пак мислам дека треба да е појака од тоа... Е сеа незнам каква да ставам заменска нова, или половна оригинална, ако нова каква марка препорачувате, каде да барам едел пром, новус ??? Се работи за Ауди а3 2001 година.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #1 на: 10 Јули 2013, 23:11:06 pm »
mislam deka novus  e so kvalitet neosporen..edel prom imam razbrano deka imaat ckart i duri i ednoslojni imalo se naogjale sto e nedopuslivo za predno staklo
inace nas na vektra  ni ima roknato vo mavrovo zadna sofersajbna pukase sonce,zavrna na 5 min i samo naprai BUMP i sela sol stana a nie do kolata na 1 metro igravme karti..od pamet se izvadivme

Отсутен VLATKO Џентлменот

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6214
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #2 на: 11 Јули 2013, 01:15:49 am »
Јас возам PILKINGTON шофершајбна купена пред 10тина години од еделпром и сум немал проблеми досега,а ја имам и јас перено на на топло време така да види провери си сега што нудат

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #3 на: 11 Јули 2013, 01:16:57 am »
па вектра кола ли е? :)


едел пром имаат ДОЖИВОТНА гаранција на монтажа... и еднослојни стакла не верувам дека даваат.. јас имам сменето неколку пати стакло од кај нив и се си е ок...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #4 на: 11 Јули 2013, 16:48:01 pm »
Pilkington е оригинал стакло за Стило-то,  шофершајбната ми е Пилкингтон од Еделпром, со ОЕМ квалитет, без никаков проблем веќе не знам колку години.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #5 на: 11 Јули 2013, 17:25:05 pm »
И јас треба да сменам на Нубирата...ама што побрзо упм!

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #6 на: 11 Јули 2013, 19:12:11 pm »
Pilkington е оригинал стакло за Стило-то,  шофершајбната ми е Пилкингтон од Еделпром, со ОЕМ квалитет, без никаков проблем веќе не знам колку години.

ене кијата моја бивша, пред 4-5 години е сменета шофершајбната и баш денес ја видов.. топ си е, нема гајле, тера нема ни заматено нешто, ни испукано... како нова е...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен vele85

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 587
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #7 на: 11 Јули 2013, 21:53:53 pm »
ako ima sofersajbna so ti treba vo edel prom zemi si , ali daleku e od original :)

Отсутен Filip_90

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1839
  • VW Golf 5 1.9 TDI
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #8 на: 11 Јули 2013, 22:28:40 pm »
И татко ми стави на камионот Пилкингтон од Еделпром пред 2-3 години и си нема гајле...а иста е како оригиналната само што си пишува пилкингтон :) А знам имаше и од друг производител и беше доста поевтина.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5619
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #9 на: 11 Јули 2013, 22:33:41 pm »
Abe ja koa prasuev za 128 cata mi kazaa 2 ceni i vika deka taa evtinata sto e deka bila ednoslojna a drugava bila dupla so folija izmegju..e sea ako se zalakomis za poevtinata nedaj bize kamce ima da rokne kese cudis sto ke bide

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Пукната шофершајбна
« Одговори #10 на: 12 Јули 2013, 21:18:50 pm »
ами бачко... колку платиш толку клатиш.. така викал народов одсекогаш, така (претежно) и сега важи...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време