Автор Тема: Автомобилски Генерални Муабети  (Прочитано 436219 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2970 на: 09 Април 2024, 19:26:54 pm »
Епа тоа е после ревизијата со засеците за ладење меѓу цилиндрите. Првичниот си е таман.

Отсутен changetheoil savethecar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 998
 • Best Motors Worldwide
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2971 на: 21 Април 2024, 21:33:33 pm »


Prodazba na novi vozila vo kina  ´000: top10

VW 2.194
Toyota 1.808 
BYD 1.600 https://www.byd.com/at
Honda 1.367
Chang An 949 http://www.globalchangan.com/
Wuling 883
Geely 822 https://global.geely.com/
Nissan 799
BMW 658
Buick 623

---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2972 на: 11 Мај 2024, 07:57:53 am »

Одвојте пола саат за еден од најважните луѓе во автомобилската индустрија.

Се сеќавам дека на времето прочитав некаде дека Piech има по едно возило од скоро сите кои ги произведува VAG и дека сите се палат со истиот клуч. Не знам колку е вистина, ама скроз делува као нешто кое он би го барал.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2973 на: 11 Мај 2024, 13:21:07 pm »
Фантастично видео. Ми беше криво кога завршуваше.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16664
 • Keep it 100
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2974 на: 11 Мај 2024, 14:20:36 pm »
Пиеххх бил абсолутен мастермајнд во автомобилскава индустрија. Којзнае колку ќе биле различни работите сега ако не бил он.Тhe top 10 most unreliable used cars you can buy in 2024!

10. Range Rover Sport
9. Seat Leon Cupra- Audi A7
8. Audi RS3
7. Audi RS6
6. Tesla Model S
5. Maserati Levante
4. Tesla Model X
3. BMW M3
2. Land Rover Discovery, Range Rover
1. BMW i8


Неверојатно, нема ниту еден Француз во листата, а од Италијаните само едно Масерати.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33921
 • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2975 на: 11 Мај 2024, 21:52:58 pm »
Пиеххх бил абсолутен мастермајнд во автомобилскава индустрија. Којзнае колку ќе биле различни работите сега ако не бил он.Тhe top 10 most unreliable used cars you can buy in 2024!

10. Range Rover Sport
9. Seat Leon Cupra- Audi A7
8. Audi RS3
7. Audi RS6
6. Tesla Model S
5. Maserati Levante
4. Tesla Model X
3. BMW M3
2. Land Rover Discovery, Range Rover
1. BMW i8


Неверојатно, нема ниту еден Француз во листата, а од Италијаните само едно Масерати.
Ниту еден Фиат и ниту еден Опел, а Фиц? ;D

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2976 на: 24 Мај 2024, 09:06:23 am »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2977 на: 24 Мај 2024, 22:06:52 pm »
Hiunyndai (не научив и не научив правилно како се пишува), никад нема да биде wall poster car, ниту сон на било кое дете. Џа бе му е и 100 должини да ги тепа другиве :)

Disclaimer: SUV и јас не би ставил на ѕид, ама на младинава полека ѝ снемува избор.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2978 на: 24 Мај 2024, 22:08:21 pm »
Прав си.

Алфа е секогаш за на ѕид!
Сигурно си е сигурно, нека стои, што ќе трга воопшто...  ;D
Лол, некоја будала е години пред мене :D


When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2979 на: 24 Мај 2024, 22:09:23 pm »
Прав си.

Алфа е секогаш за на ѕид!
Сигурно си е сигурно, нека стои, што ќе трга воопшто...  ;D
Затоа не ти беше понудено mito-то за рента :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2980 на: 24 Мај 2024, 22:10:35 pm »
Прав си.

Алфа е секогаш за на ѕид!
Сигурно си е сигурно, нека стои, што ќе трга воопшто...  ;D
Затоа не ти беше понудено mito-то за рента :P

Продај ми го.
Сериозен сум.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5730
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2981 на: 24 Мај 2024, 22:27:53 pm »
Суќи ќе ти се налуте 😛

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8165
 • Малерозен дрводарец
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2982 на: 24 Мај 2024, 22:32:38 pm »
Суќи ќе ти се налуте 😛

Sent from my Redmi Note 8 Pro using TapatalkДа ти го продам?
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2983 на: 24 Мај 2024, 22:33:06 pm »
Прав си.

Алфа е секогаш за на ѕид!
Сигурно си е сигурно, нека стои, што ќе трга воопшто...  ;D
Затоа не ти беше понудено mito-то за рента :P

Продај ми го.
Сериозен сум.
Седи мирен, не ти треба уште една главоболка :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5730
Одг: Автомобилски Генерални Муабети
« Одговори #2984 на: 25 Мај 2024, 08:14:12 am »
Суќи ќе ти се налуте 😛

Sent from my Redmi Note 8 Pro using TapatalkДа ти го продам?
Не мога да се упраа сас јапанки,јок разбиранзи џапанензи 😊.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk