Автор Тема: Што ве насмеа денес  (Прочитано 1674122 пати)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54140
 • Махер
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #30 на: Декември 18, 2012, 12:10:12 pm »
Две Ц4 паркирани едно до друго. Сиви.


Типац си иде накај „својата“ кола и ститска да се отклучи.


Светнува колата број 2.


Он иде до кола број 1 и ја отвора вратата.


Вратата е заклучена.


Стиска на даљинското да се отвори.


Светка колата број 2.


Пак пробува да ја отвори вратата на кола 1.


Не успева.


Чепка околу кваката нешто.


Не се отвора вратата.


Примети што прави и отиде до својата кола и влезе.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #31 на: Декември 18, 2012, 12:15:01 pm »
OMFG! :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #32 на: Декември 18, 2012, 12:16:56 pm »
Jas imam po greska vlezeno vo tugjo Jugo. Klucevite sekako odgovaraat.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54140
 • Махер
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #33 на: Декември 18, 2012, 12:18:27 pm »
Jas imam po greska vlezeno vo tugjo Jugo. Klucevite sekako odgovaraat.
Во Макпетрол пасуваше клучот од службениот Цивик, на еден од Акордите. :)

Отсутен google

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2396
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #34 на: Декември 18, 2012, 12:36:18 pm »
golemi sansi ima da se pogodat klucevite na kolite od ista marka, samo sto ima mnogu mali odnosno nikakvi sansi kodot na palenjeto da im odgovara ...

Присутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28728
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #35 на: Декември 18, 2012, 14:20:12 pm »
Jas imam po greska vlezeno vo tugjo Jugo. Klucevite sekako odgovaraat.

Јас имам влезено во и запалено друго Југо. :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #36 на: Декември 18, 2012, 14:29:22 pm »
Jas imam po greska vlezeno vo tugjo Jugo. Klucevite sekako odgovaraat.

Јас имам влезено во и запалено друго Југо. :)

Vtor moment...odam tovaren so gitara/pojacalo i stiskam da otvoram gepek na (mislejki moja) Felicija na parking karsi Beverli.
Gepekot se otvara: ..." I dont remember this toy turtle..."
;D

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1024
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #37 на: Декември 18, 2012, 14:45:25 pm »
Две Ц4 паркирани едно до друго. Сиви.


Типац си иде накај „својата“ кола и ститска да се отклучи.


Светнува колата број 2.


Он иде до кола број 1 и ја отвора вратата.


Вратата е заклучена.


Стиска на даљинското да се отвори.


Светка колата број 2.


Пак пробува да ја отвори вратата на кола 1.


Не успева.


Чепка околу кваката нешто.


Не се отвора вратата.


Примети што прави и отиде до својата кола и влезе.

ова не потсети на една постара случка, идеме со другар на паркинг накај неговата кола, стиска на даљинското (аларм не фабричко) се отвара неговата кола, арно ама се отвара и на комшијата ксарата........затвара, се затвара и на комшијата и ние целите во прашалници.

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3022
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #38 на: Декември 18, 2012, 15:07:30 pm »
Ве дупел комшијата од тераса :)

Отсутен zvonkog

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1024
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #39 на: Декември 18, 2012, 15:09:27 pm »
не не дупел, него се погоди и на двете да имаат некои ефтини аларми и се поклопи френквенцијата, пробавме после неколку пати.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #40 на: Декември 18, 2012, 16:10:14 pm »
Затоа ја неам централно на даљинско, несакајќи некој ќе ми ја украде

Али нема многу да се изнавози, до првата бензинска :D

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8019
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #41 на: Декември 18, 2012, 16:21:41 pm »
Jas imam po greska vlezeno vo tugjo Jugo. Klucevite sekako odgovaraat.

Јас имам влезено во и запалено друго Југо. :)
Јас имам влезено во грешка Лада, се фаќам за квака и се отвара вратата ни аларм свири ни ништо а брат ми од преку две лади на совозачка врата стои и ми вика - не таа кола бе не таа кола  ;D ;D ден денес се смееме на оваа случка...
Пошто Лада не се клучи, никој не ја краде, терет е да ја возиш... ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #42 на: Декември 31, 2012, 13:13:46 pm »
Ganc nova C klasa...crna...so dopolnitelen paket...bandaz..hromirani ukrasi na izduv...taze oprana...i edna bleshtava potkovica zakacena napred na maskata odma do Mercedes logoto.
Ja gledam vo retrovizor i ne mi se veruva.

http://www.youtube.com/watch?v=SbF0qP7tgeU

;D ;D

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7247
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #43 на: Декември 31, 2012, 13:38:12 pm »
Суеверие  ;D :D


Отсутен DareBmw

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4307
 • К’мет
Одг: Што ве насмеа денес
« Одговори #44 на: Декември 31, 2012, 16:17:36 pm »
Затоа ја неам централно на даљинско, несакајќи некој ќе ми ја украде

Али нема многу да се изнавози, до првата бензинска :D
Ако ја запали.. ;D ;D