Автор Тема: Совет за телевизор 42-46" ...  (Прочитано 5625 пати)

Отсутен Untak

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 305
 • sLowRider
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #15 на: 21 Август 2012, 20:52:59 pm »
За на подолга стаза јас не би одел на плазма, IPS панел само, да не му се замараш.. Еве зошто, сите знаеме за маните и недолготрајноста на плазмите, а особено ако имаш да речеме еве максТВ или Boom, или сателитска итн. и како што знае да заглави сигналот а си го оставил ТВ-то и си излегол до надвор и за пола саат ете ти втисната слика која ќе те нервира подолго време, трајност зависи до среќа, за подобра слика подобра ќе има тоа не негирам, меѓутоа за да не му се тресеш јас би одел со LCD технологија поточно IPS панел, пожелно LED позадинско осветлување но и CCFL ќе заврши работа, SMART TV е добра работа, пушташ шо сакаш од нет, па и игрици апликации ово оно, не дека ќе го користиш многу за тоа, се знае компјутер е за тие стари но не е лошо како backup опција, 3D по желба.. :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43463
 • Il Moderatore
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #16 на: 22 Август 2012, 07:15:05 am »
Се случувало и да оставам смрзната слика на плазмава моја, сега за сега нема последици. 3 години веќе е џам, без недостатоци. Недостатоците кај плазма екраните се далечно минато. Треба да земеш некој ептен ќумур дисплеј за да имаш вакви проблеми. Дури и следниот телевизор што ќе го земам скоро со сигурност ќе биде плазма, без размислување. Сега е 50“, следниот пат 60-тина инчи. Односнот на Цена версус квалитет на слика е ненадмашен во моментов.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #17 на: 22 Август 2012, 07:55:20 am »
Ја лично би избегавал ЛЕд ЛЦД, посрање технологија у задњиве 10 години не сум видел. Ко програмирани почнаа да цркаат после година ипол....

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20611
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #18 на: 22 Август 2012, 11:38:41 am »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #19 на: 22 Август 2012, 14:38:38 pm »
Се случувало и да оставам смрзната слика на плазмава моја, сега за сега нема последици. 3 години веќе е џам, без недостатоци. Недостатоците кај плазма екраните се далечно минато. Треба да земеш некој ептен ќумур дисплеј за да имаш вакви проблеми. Дури и следниот телевизор што ќе го земам скоро со сигурност ќе биде плазма, без размислување. Сега е 50“, следниот пат 60-тина инчи. Односнот на Цена версус квалитет на слика е ненадмашен во моментов.

+1
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #20 на: 22 Август 2012, 15:10:31 pm »
80" HD ready :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6105
 • 69
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #21 на: 22 Август 2012, 15:23:02 pm »
Lego сакаш да симулираш?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен yarre

 • Bearing Expert
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1269
 • www.lagermax.mk
  • LAGERMAX
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #22 на: 22 Август 2012, 19:34:10 pm »
A Sony ?

Сони е поскап а и не прави веќе нивни панели и има позатворен систем на користење на фајлови и формати.

Е поскап е, ама слика, кристал заечар :) Иначе последниот што го земав ги тера сите формате.... како тек лесно го гледа и управува дури и win media преку мрежа. DLNA сервер брц на машина и вози Мишко

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8518
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Совет за телевизор 42-46" ...
« Одговори #23 на: 22 Август 2012, 20:28:15 pm »
И ја имам Сони, задоволен до максимум. Сликата стаклоини...