Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2829403 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6941
Така веќе има смисла, многу згужвана беше за некоја Шкода.

Присутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9943
Случајот со шкодите и влетување од страна управување на човек, тоа нема врска со годините дал има 20 или 50 ова го кажувам од стручно лице посебно во сообраќајот вели вака цитирам :постојат лица кога ке седнат во колата имаат самоубилачки мисли значи тој на тоа е спремен со автомобилот е сега ксметот да се најде таков да бидем дел од сообраќај тој ден или час е само посилно од се ,дали е за осуда или секако да во секој случај вака-така сите умираме секој ден бидејки сме се родиле, не зависи од тоа управување со автомобил е огромна одговорност поготово државата да има решениа за што повеке субвенционирање на нови автомобили а не просечена старост 20 год ,и  половњаци и ке се убедуваме дал ауди q5 или ауди а6 18 години старо возило е топ многу фактори се во игра можеби таа беМбара не била нешто исправна технички, па дојдено е до тоа возел 150? па добре возел по новите автомобили сами сигнализираат колку е ограничување многу факти ,најлесно е човек да се осуди но никој да понуди решение / мојот став стари автомобили треба да се одстранат и да не се по улици , билтенот кога ке се погледне се се тоа стари возило со добри 15 година старост и после се прашуваме колку тоа возило ? е асално и зошто е дојдено до огромни штети , се ова може да се регулира ако се сака но за жал никој не сака да вози нова тојота корола  за 20 илјади евра и безбедна а сака да вози за 20 илјади евра 2012 бенбара не исправна,жално но вистинито/да не се повтори
затоа се стручните лица, да откријат такви појави. затоа и ојш на лекар со канта сирење да видат дали имаш такви нагони. Ако е некој со такви намери и од 2050 та да е возилото пак истиот екцес ќе го напрајт.

Бицикле, не би сакал да сум на твое место кога некој од тие ,,што заслужуваат втора шанса" ќе ти усмрти или инвалидизира  роднина.
Тогаш ќе почнеш да пишуваш и на кинески овде.

Толку.
Втора шанса за да се опрајт, не за да се лупнит. А ако беше некој од овие „кривие“ твој роднина или близок ? Ете и тебе ќе ти се десела незгода, ни крив ни должен. Прво не ни знаеме што било како било. Нити пак толку сме безгрешни да ги осудиме и нашиот суд да е без прекорен.
Башка што су се нашол во таква ситуација, и што требаше, да го отепаме чоекот?  А ете  во случаите немало ни инвалиди ни смртни последици.
Стварно не разбира, во толку години, ни една грешка не сте напрајле, ни еден  прекршо, па сега вака овај да се обесит, онај на клада. Секој чест ако е така, браво.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10127
Бичикле, грешка е 70-80км/ч, 150-160км/ч (чинам така нешто прочитав некаде) не е грешка туку курч до балчака.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6906
 • хаУс мајстор
И да се разбереме, ова не е BMW, ова е Бембара веќе. Бембара е друг вид на возило. Возило кое што во минатото било брзо BMW, сега е старо семоќно не одржавано возило кое служи за разни сељаци да се силат со него и да прават штета на други и на самите себе мислејќи дека возат вселенски брод.

Уат? @зоки-златен дал се чујемо? Криво му е на Саше дека нема бенве. Сепак бенве си е бенве.  ;D
Златен пасат баце...

Присутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9943
Бичикле, грешка е 70-80км/ч, 150-160км/ч (чинам така нешто прочитав некаде) не е грешка туку курч до балчака.
зошто имал потреба да се курчи?

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4286
 • Шо да пишам тука?🤔
Таков е од мал, а и во таква околина е пораснат  ;D ;D

Присутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4953
 • Пиши лаже
Убаво реков јас сепак, само вие ми исправате криви дрини. Тоа глупаво дете не е тепано. Штом е растено во таква околина, ако е во фамилијата така, треба првен од дома претепување па него.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3638
И да се разбереме, ова не е BMW, ова е Бембара веќе. Бембара е друг вид на возило. Возило кое што во минатото било брзо BMW, сега е старо семоќно не одржавано возило кое служи за разни сељаци да се силат со него и да прават штета на други и на самите себе мислејќи дека возат вселенски брод.

Уат? @зоки-златен дал се чујемо? Криво му е на Саше дека нема бенве. Сепак бенве си е бенве.  ;D

Кај Зоки е одржувано и не е он селанец за да ја вози како Бембара. BMW си е кај него, плус караван е, не е тоа мафијашкo :D За Бембара пример е оноа горе. Се качил во БМВ што веројатно има дискови и плочку ставено настаро.

Treba da go sednish i da mu kazish oti ne treba da pravi taka. So nasilje samo kje go razgorish gnevot vo nego. Beter kej bide. Barem po moe. A za da unishtish ushte eden zhivot ili za da otepash nekogo ne ti treba mnogu intelegencija ili pamet, mozhebi voopshto ne ti treba. Da go vratish v kolosek ti treba pamet, a nie chunki se smetame za razumni, pametni bikja. Ja taka bi igral. Mozhda gresha.


Глупаво разгалено детиште... Ова треба на место да го фанеш и да го отепаш, да го смачкаш како што ја смачкал колата.

Единствена штета е што не загинал на лице место, сега ќе има шанса пак да го повтори ова.... и недај боже да настрада некој невин следен пат.

Еве и за вие важи истото, да не се повторуваме.
Да беше битолчанец, ќе те викаа Немилосрднио!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Си имам финансиска мака видено од луѓе што прават вакви глупости со стари BMW-ња па затоа е хејтот :D

Се тоа треба да се пресече одма. Возачка зимање засекогаш на глупаците. Казна општествено корисна работа додека е жив штетникот и секако цела штета да ја исплати на оштетените (во случајов Јосифов ете во Битола и кај човекот што го удриле во Прилеп со Зафирата).
« Последно менување: 18 Февруари 2024, 21:38:20 pm Sase_91 »
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1472
И да се разбереме, ова не е BMW, ова е Бембара веќе. Бембара е друг вид на возило. Возило кое што во минатото било брзо BMW, сега е старо семоќно не одржавано возило кое служи за разни сељаци да се силат со него и да прават штета на други и на самите себе мислејќи дека возат вселенски брод.

Уат? @зоки-златен дал се чујемо? Криво му е на Саше дека нема бенве. Сепак бенве си е бенве.  ;D

Кај Зоки е одржувано и не е он селанец за да ја вози како Бембара. BMW си е кај него, плус караван е, не е тоа мафијашкo :D За Бембара пример е оноа горе. Се качил во БМВ што веројатно има дискови и плочку ставено настаро.

Treba da go sednish i da mu kazish oti ne treba da pravi taka. So nasilje samo kje go razgorish gnevot vo nego. Beter kej bide. Barem po moe. A za da unishtish ushte eden zhivot ili za da otepash nekogo ne ti treba mnogu intelegencija ili pamet, mozhebi voopshto ne ti treba. Da go vratish v kolosek ti treba pamet, a nie chunki se smetame za razumni, pametni bikja. Ja taka bi igral. Mozhda gresha.


Глупаво разгалено детиште... Ова треба на место да го фанеш и да го отепаш, да го смачкаш како што ја смачкал колата.

Единствена штета е што не загинал на лице место, сега ќе има шанса пак да го повтори ова.... и недај боже да настрада некој невин следен пат.

Еве и за вие важи истото, да не се повторуваме.
Да беше битолчанец, ќе те викаа Немилосрднио!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Си имам финансиска мака видено од луѓе што прават вакви глупости со стари BMW-ња па затоа е хејтот :D

Се тоа треба да се пресече одма. Возачка зимање засекогаш на глупаците. Казна општествено корисна работа додека е жив штетникот и секако цела штета да ја исплати на оштетените (во случајов Јосифов ете во Битола и кај човекот што го удриле во Прилеп со Зафирата).
Шала на страна, ама многу луѓе се штета што го дишат воздухот, крадци, наркомани, убијци (дали огнено оружје, кола, мотор итн...), или комбинација од истите.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6090
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Овие најбрзите најповеќе среќа имаат во сообраќајот, се некој од страна го јади стапот.

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5073
Умствениот склоп на напиени бембара возачи изгледа вака, обавезно лош алкохол е во прашање, коњаче за благи  готвење или 75 пивишта, или крали или да се осеќа поградски, туборг.
https://www.facebook.com/watch/?v=699715912047880
Ќе и плати татка колите даѓебам јас и него .
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Присутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9943
абе точно и то, некои мака не виделе, збеснати се, аздисни. По мое му треба да се воведи дозвола за родител, ако сакасш да станиш родител да полагаш испит. Онада ваквите работи ќе се сведат на минимуН.
А бога ми и за прагот од дома да го пречекориме треба да ојме на „технички“.
Онда и предмет по родителсво би вовел. Пак од дома треба да го научат некого за осет кон коликтивитетот, за припадност емпатија и слично. Не верува некој што имат чуство за овие работи би нанел свесно штета некому. И да оштетит не намерно ќе имат чувство на вина, тој ќе побарт да те обесштетит, а не уште ти да се бркаш со него по судојне.
осим некој да е така роден, па да му недостасува физичкиот дел како би ги развил овие осети( ко на пример некој што е роден без тапанче не може да го научиш да слуша). За ними би требало да се грижат обучени луѓе. Ама и некој да ги открие треба, ние некако ен сме засекирани многу многу :D
Е тој со авионот, не е в афтобус да се качит не па кола да возит...
« Последно менување: 19 Февруари 2024, 12:13:24 pm Bicikle »

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1028
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43406
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5229
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Koњот остави впечаток во аутото... :-/
(тој во запрегата, не тој што падна долу)


Ова е полошо. Или подобро... Зависи од кој аспект се гледа:
https://twitter.com/shannonsharpeee/status/1760326426400882794