Автор Тема: !!! KLIMA FOLIJA !!!  (Прочитано 74028 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43373
 • Il Moderatore
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #90 на: 24 Февруари 2015, 07:28:59 am »
Фабрички фолии или фабрички темни стакла? До сега не сум сретнал фабрички фолии? ???

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6094
 • 69
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #91 на: 24 Февруари 2015, 08:09:00 am »
Има бе Симо, ама се вадат со деконзервација на колата :)

Сакаше да каже дека од фабрика дошла така колата. Стемнета.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #92 на: 24 Февруари 2015, 20:20:18 pm »
Онак .. Бункер внатре а Ч=

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6890
 • хаУс мајстор
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #93 на: 24 Февруари 2015, 20:36:05 pm »
На слика е сосема друг муабетот, се кладам дека во живо се посветли.Така беше и со VLATCE-PUNTO, се додека не ги видов во живо.Па Alexxander ли беше го прашуваше дали ги вадел кога ја видовме :)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #94 на: 25 Февруари 2015, 02:07:36 am »
На слика е сосема друг муабетот, се кладам дека во живо се посветли.Така беше и со VLATCE-PUNTO, се додека не ги видов во живо.Па Alexxander ли беше го прашуваше дали ги вадел кога ја видовме :)

дали ти значи нешто 98% затемнетост? е такви се задните стакла, мерени на атест кога ја однесов колата... значи уште 2% и комплетно се црни. предниве сега ги турив. фолиите се 80% затемнети, но и самите стакла се тонирани со 30% затемнување... па ти види сега...

а инаку, кој го знае волот и го има во живо видено, може да потврди за “негледањето“ внатре од надвор...

Фабрички фолии или фабрички темни стакла? До сега не сум сретнал фабрички фолии? ???

да симо... ФАБРИЧКИ ВГРАДЕНИ ФОЛИИ... и тоа од волво го правеле... на скоро сите каравани им се лепени фолии со максимално затемнување, со супер квалитетни клима фолии...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20055
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #95 на: 25 Февруари 2015, 02:12:50 am »
Да не се потрошат на стакла затоа ;D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #96 на: 25 Февруари 2015, 02:16:40 am »
Да не се потрошат на стакла затоа ;D

искрено, не ти го разбрав хуморот... или сум оглупел, или температурава што ме држи веке цела недела, ми има закочено одреден процент од виугите...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #97 на: 25 Февруари 2015, 02:52:49 am »
Komsiive pred nedela dena kupija novo peugeot 308 i dojde so fabricki zatemneti zadni stakla i zadna sofersajbna..Sigurno vo euroimpex ne gi zatemnuvale..

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20055
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #98 на: 25 Февруари 2015, 02:53:26 am »
Да не се потрошат на стакла затоа ;D

искрено, не ти го разбрав хуморот... или сум оглупел, или температурава што ме држи веке цела недела, ми има закочено одреден процент од виугите...

Поевтино е фолии да ставиш него стакла затемнети да ставиш.

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #99 на: 25 Февруари 2015, 13:50:22 pm »
Уфф, не знам како е во живо, али на сликиве ова е Онак батка црна кеса, од оние за ѓубре... :)

Влатче на пунтото коа ги стаи првиот пат, од слики многу темни ми се гледаа, потоа ги прелепил и во живо коа ги видов се таман. Се што е повеќе од тоа кај него е многу...

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5432
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #100 на: 25 Февруари 2015, 14:05:39 pm »
Smeneti se od prviot pat samo zadnata sofersajbna ako ja primeti ostana ista deka mi bese strav radi greacite da menjame ali ispadna super..

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6299
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #101 на: 25 Февруари 2015, 15:17:18 pm »
Некој да ми кажи поточно, колку смее задни и предни прозорци затемнети?

Мислам дека имаше некој член на форумов во сообраќајната пишано нешто како "атест на предни и задни прозорци"..

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
Одг: Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #102 на: 25 Февруари 2015, 15:20:01 pm »
Smeneti se od prviot pat samo zadnata sofersajbna ako ja primeti ostana ista deka mi bese strav radi greacite da menjame ali ispadna super..
Тури им пепел на греачите ако ја извадиш. Не дели, да се еден до друг преден заден прозор ајде ама вака не се приметува. Не ја чепкај :)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #103 на: 25 Февруари 2015, 19:40:53 pm »
Некој да ми кажи поточно, колку смее задни и предни прозорци затемнети?

Мислам дека имаше некој член на форумов во сообраќајната пишано нешто како "атест на предни и задни прозорци"..

предни стакла максимално затемнување 30%, задни стакла 98%...

и да не туриш на предни, на атест, сепак ти ги мерат и нив...

сенка или “веѓа“ на шофершајбната, не смее да биде поголема од 12 сантими... ова во случај да ти текне и таму да залепиш...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: !!! KLIMA FOLIJA !!!
« Одговори #104 на: 26 Февруари 2015, 02:31:27 am »
Предните т.е сите фабрички се тонирани околу 30%.
Така да дополнително предни ако затемниш може да го јадеш.