Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1176236 пати)


Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8062
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11821 на: 07 Март 2024, 03:57:03 am »
Фаќен хрвати... користев Google Translate за да разберам.

Ама овој дел беше прописно смешен:
"u stanju potrošiti goriva koliko i prosječna uzbekistanska Instagramuša na estetske zahvate"

:))
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Присутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11822 на: 08 Март 2024, 00:16:58 am »
Според мене, најубаво дизајнирани команди за обична клима, Алфа Ромео 156 фејслифт. За разлика од воа, коа ќе видеш некој нов автомобил со тие обичните вртелешки на командите за климатизација, целиот ентериер го нагрдува.


Отсутен Jimny

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 932
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11823 на: 08 Март 2024, 06:06:05 am »
 :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43367
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11824 на: 28 Март 2024, 08:11:24 am »


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6885
 • хаУс мајстор
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11825 на: 28 Март 2024, 09:34:30 am »
Јас би вака, само уште не можам издувите да ги сместам во глава, тоооолку добро изгледа, што им требало...


Присутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813

Отсутен nikola98

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 121
 • The best or nothing.
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11828 на: 01 Април 2024, 13:02:58 pm »


Alfa Romeo Milano

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29134
  • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11829 на: 01 Април 2024, 19:00:57 pm »
Уште еден SUV... Јеееј...

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8062
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11830 на: 01 Април 2024, 19:02:27 pm »
Убава е у темно.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Присутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11831 на: денес во 00:34:02 »

Присутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8062
 • Малерозен дрводарец
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #11832 на: денес во 01:04:43 »
Фаќен нацисти...

Швабине пасивно-агресивни, ама сепак веднат глава и не се прчат пост-воено...
Овие кепциве, сè нешто они најјаки...

А убав е Милано стварно... и зошто да не се вика така, без разлика на сè?
Та, нели сепак е гордост, племе му ебам?!
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!