Автор Тема: Chiptuning и дијагностика by nestor04  (Прочитано 11026 пати)

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #15 на: 09 Април 2023, 22:34:13 pm »
@Dule_ користиме мапи од br-performance, но може да направиме и custom мапа според оригиналната мапа на возилото.
*Доколку се има повеќе кеш може и од Рево Англија 😉*

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5521
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #16 на: 09 Април 2023, 23:31:57 pm »
Стејџ 1 ремап ≈ 80€.
-Стејџ 1+ ремап ≈ 150-160€
Jas ovoj del ne go razbiram ?
Inace za w210 2.7cdi 170ks automatik so 400nm kolku moze da se izvadi so ovie 2 opcii sto ne gi razbiram ?

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #17 на: 09 Април 2023, 23:36:04 pm »
За тоа возило се препорачува stage1 бидејќи е аутоматик и е постаро возило.
Би добил ≈ +40КС/+100NM.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6302
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #18 на: 09 Април 2023, 23:37:01 pm »
Зошто не ти работат приватните пораки?

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #19 на: 09 Април 2023, 23:37:36 pm »
Работат?

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6302
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #20 на: 09 Април 2023, 23:53:17 pm »
Корисникот 'nestor04' ги блокирал вашите приватни пораки.

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #21 на: 09 Април 2023, 23:55:13 pm »
Баш ќе проверам.
Чудно...
Едит:Сум уклучил некоја опција да може пораки да ми испраќаат само тие кои ми се на листата на пријатели и администраторите...

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5521
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #22 на: 10 Април 2023, 00:35:53 am »
Корисникот 'nestor04' ги блокирал вашите приватни пораки.
tebe te blokiral sigurno deka nevozis vekje BMW :)

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2729
 • Шалабајзер
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #23 на: 11 Април 2023, 00:01:39 am »
Корисникот 'nestor04' ги блокирал вашите приватни пораки.
tebe te blokiral sigurno deka nevozis vekje BMW :)
Ај да не јам трици, бемваш е он, пак грабна бемве, натаке си е негово


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6302
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #24 на: 11 Април 2023, 21:18:04 pm »
Еднаш бенве секогаш бенве.. бенве го гроба :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #25 на: 11 Април 2023, 21:41:09 pm »
Еднаш бенве секогаш бенве.. бенве го гроба :D
Не си налетал на правиот голф, затоа така збориш ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5521
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #26 на: 11 Април 2023, 21:43:05 pm »
Еднаш бенве секогаш бенве.. бенве го гроба :D
Не си налетал на правиот голф, затоа така збориш ;D
ili na vistinskata Skoda :)

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #27 на: 14 Јуни 2023, 12:30:57 pm »
Поради поголемата заинтересираност денеска почнуваме со монтажа и активација на темпомати на опел возила, бензинци и физели над 2000та година(со исклучок). Вршиме комплетна инсталација од наша страна или само активација преку опком со ваша монтажа.
Само активација е 300-500 денари, во зависност од возилото, а комплетната инсталација зависи од повеќе фактори и од самото возило и тоа е по договор.

Отсутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1696
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #28 на: 14 Јуни 2023, 12:51:46 pm »
Возила што немаат темпомат вие ја набавувате потребната инсталација или клиентот сам добро е да се напомене

Присутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4771
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Chiptuning и дијагностика by nestor04
« Одговори #29 на: 14 Јуни 2023, 12:58:45 pm »
Да, добра забелешка.
Тоа е по договор со клиентот бидејќи за некои модели тешко се најдува "рачка" или инсталација.