Автор Тема: Купувам кола до 10-11К евра.  (Прочитано 2626 пати)

Отсутен igooor07

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 136
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #15 на: 04 Септември 2022, 21:51:40 pm »
Не сакам темава да отиде у ПМ. Пишете ако имате конкретни предлози.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Присутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5635
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #16 на: 04 Септември 2022, 22:17:50 pm »
Требало и до Делчево да идеш 😊


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7998
  • Малерозен дрводарец
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #17 на: 04 Септември 2022, 22:58:08 pm »
Не сакам темава да отиде у ПМ. Пишете ако имате конкретни предлози.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Игнорирај ги...

Туку, пиши барем што највеќе ти лежи, дали седан или караван, можеби кросовер?
Поимот 'фамилијарно' сите различно си го сфаќаат.
Некој под тоа подразбира кабина доволно голема за 4-ца возрасни, друг сака да товара назад како будала итн. :)

Има ли некој дел од тоа што ти е пресуден момент?

Ако не - седан би било најверојатно најпаметната работа, па ставај на кров после Thule/Mule за тие моменти кога ќе затреба... :)
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6884
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #18 на: 05 Септември 2022, 00:17:04 am »
@Deni Не знам за Dacia предпоставувам дека напредуваат, ама ако на крајот се решам накај ново ке одам накај Toyota Corolla. Сега за сега ке пробам да најдам нешто во предвидениот буџет. Го видов и јас Leonot но некако поради опремата ми заликува на rent-a-car кола поради тоа што и другит Leon со 1.6 дизел е со истата опрема, но ке траба да се провери.
@Simo - Carrier159 ја видов Алфата од @marjanot, но немам потреба од таква кола.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Помислив да ти пишам, ама па страв ми е салеСК да не ми улета со клизачи што сум препорачал нова кола од 16-17.000 еур,а човекот барал стара до 11.000еур.

Другар беше на иста мисла и се реши за нова корола уште во мај, ја чекаше 3 месеци. 16.000 и нешто основната 1.2 турбо. Јас искрено се изненадив како фино иде колата, да купувам кола во моментов би ми била прв избор, само малце ми е тесен просторот позади и гепекот ми е безвезе исечен со задниот крај.

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #19 на: 05 Септември 2022, 07:39:24 am »
Да фрлам и јас некое дрво во огнот, вака грубо шо ми излезе:

Меган 4ка, 1.5дци со реално 200к+ км
https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=4385994

Леон 3ка 1.2TSI со флекосани седишта
https://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=4412769

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #20 на: 05 Септември 2022, 08:58:07 am »
Јас мислам дека ќе помогнам со едно видео кое според мене е мислам на место.


И ова да се провери, ако се бара сочувано: https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25382.0.html
Ова лајно да го заобиколиш у широк лак.
Само на форумов ваква не-кола може да ти се препорача.
Ќе ја купиш,нема да искочиш од сервис,ќе фрлиш тон пари за гориво и ќе палиш кандило да најдеш некоја будала да ја продадеш коа ќе и дојде времето.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Срамота е да коментираш за кола што не си ја ни видел во живо. Уште поголема срамота е да пишуваш дека е измет.
Домашна задача за тебе. Прогуглај малку за моделов и види како е покажан во однос на квалитет и расипливост.
Ако ти е тешко, можиш да му пишиш на Марјанот, па да ти раскажи на кратко како се понаша колата во овие години додека ја поседува.
Па настрана од интересни мемиња, да си донесиш заклучот самиот ти.

Отсутен Marquess

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 57
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #21 на: 05 Септември 2022, 10:54:32 am »
Јас мислам дека ќе помогнам со едно видео кое според мене е мислам на место.


И ова да се провери, ако се бара сочувано: https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25382.0.html
Ова лајно да го заобиколиш у широк лак.
Само на форумов ваква не-кола може да ти се препорача.
Ќе ја купиш,нема да искочиш од сервис,ќе фрлиш тон пари за гориво и ќе палиш кандило да најдеш некоја будала да ја продадеш коа ќе и дојде времето.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Срамота е да коментираш за кола што не си ја ни видел во живо. Уште поголема срамота е да пишуваш дека е измет.
Домашна задача за тебе. Прогуглај малку за моделов и види како е покажан во однос на квалитет и расипливост.
Ако ти е тешко, можиш да му пишиш на Марјанот, па да ти раскажи на кратко како се понаша колата во овие години додека ја поседува.
Па настрана од интересни мемиња, да си донесиш заклучот самиот ти.
Срамота е само да етикетираш некој дека бил сељак само зашто имал различно мислење и вкус за коли.
Инаку живеам во Влае,не во Скудриње,така да свашта се имам изнагледано и изнавозено.
Последна алфа во мој круг на луѓе беше една џулиета која другар многу неискусно ја трампаше за ауди а4ка (некоја година постара од алфата) и го колнеше денот коа го напраи тој непромислен потег.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6076
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #22 на: 05 Септември 2022, 11:04:58 am »
Алфата арна беше, и сега аудито не му чини?

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #23 на: 05 Септември 2022, 11:15:28 am »
Јас мислам дека ќе помогнам со едно видео кое според мене е мислам на место.


И ова да се провери, ако се бара сочувано: https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25382.0.html
Ова лајно да го заобиколиш у широк лак.
Само на форумов ваква не-кола може да ти се препорача.
Ќе ја купиш,нема да искочиш од сервис,ќе фрлиш тон пари за гориво и ќе палиш кандило да најдеш некоја будала да ја продадеш коа ќе и дојде времето.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Срамота е да коментираш за кола што не си ја ни видел во живо. Уште поголема срамота е да пишуваш дека е измет.
Домашна задача за тебе. Прогуглај малку за моделов и види како е покажан во однос на квалитет и расипливост.
Ако ти е тешко, можиш да му пишиш на Марјанот, па да ти раскажи на кратко како се понаша колата во овие години додека ја поседува.
Па настрана од интересни мемиња, да си донесиш заклучот самиот ти.
Срамота е само да етикетираш некој дека бил сељак само зашто имал различно мислење и вкус за коли.
Инаку живеам во Влае,не во Скудриње,така да свашта се имам изнагледано и изнавозено.
Последна алфа во мој круг на луѓе беше една џулиета која другар многу неискусно ја трампаше за ауди а4ка (некоја година постара од алфата) и го колнеше денот коа го напраи тој непромислен потег.


Sent from my SM-G975U using Tapatalk



Јас никаде не ставив етика со зборот сељак. Изгледа си имаш предрасуди некој.
Како и да е.
Не мора да си ги вадиш фрустрациите овде на форум и во тема каде што се бара реално мислење.

Исто и мене ме интересира. Која кола не чинеше алфата или аудито? Сменил златно ауди за алфа?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #24 на: 05 Септември 2022, 11:17:56 am »
Јас мислам дека ќе помогнам со едно видео кое според мене е мислам на место.


И ова да се провери, ако се бара сочувано: https://forum.carclub.mk/index.php/topic,25382.0.html
Ова лајно да го заобиколиш у широк лак.
Само на форумов ваква не-кола може да ти се препорача.
Ќе ја купиш,нема да искочиш од сервис,ќе фрлиш тон пари за гориво и ќе палиш кандило да најдеш некоја будала да ја продадеш коа ќе и дојде времето.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk


Срамота е да коментираш за кола што не си ја ни видел во живо. Уште поголема срамота е да пишуваш дека е измет.
Домашна задача за тебе. Прогуглај малку за моделов и види како е покажан во однос на квалитет и расипливост.
Ако ти е тешко, можиш да му пишиш на Марјанот, па да ти раскажи на кратко како се понаша колата во овие години додека ја поседува.
Па настрана од интересни мемиња, да си донесиш заклучот самиот ти.
Ми се допаѓа што гледам Цеед и Цулиета во листата.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #25 на: 05 Септември 2022, 11:21:37 am »
Да. Ама џабе се тука.
Не чинат. Имаме допис од Влае.

Отсутен Kikac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2681
  • Шалабајзер
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #26 на: 05 Септември 2022, 11:31:35 am »
Комшо Влаевски, немој така за Алфа, Алфа на форумов е бог и батина


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #27 на: 05 Септември 2022, 11:35:30 am »
Можда и не е бог и батина, ама за оваа конкретнава со две раце потпишувам дека е во одлична состојба и дека следниот газда го очекува убаво и долго уживање без било какви проблеми. А луѓе што си имале мака со раздрндани и извозени примероци, баш ми е жал за нив. А најјаки ми се луѓе кои никад немале контакт со било каква, ни нова ни стара алфа па вака ќе се „истакнат“ со мислење (уствари тешко е да се окарактеризира како мислење оноа горе пљувањето). Впрочем, истите се опишани во потписот мој.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1835
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #28 на: 05 Септември 2022, 12:09:14 pm »
Да беше добра мадам џулиета, немаше Марјан да купи бемве.  ;D


Just kidding   :)
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Одг: Купувам кола до 10-11К евра.
« Одговори #29 на: 05 Септември 2022, 12:30:35 pm »
Смирете страсти ајде, да му помогнеме на човекот да купи возило согласно потребите. Јас би одел на увоз, доколку нема тука возило од прв купец со целосна сервисна книга.
Навикнат си на комбесто возило и мојот избор би бил VW Touran 2.0TDI BM 2011+ или VW Passat B7 2.0TDI Estate/Sedan BM 2011+. За тие пари би требало да се најде солиден примерок.

П.С. Кој не седнал да повози или да се повози во PROPER Алфа, како што е на Марјан или 155 Q4, може само вафли да јаде.