Автор Тема: автомобил за почетник возач  (Прочитано 9407 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5241
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #30 на: Мај 16, 2022, 13:58:19 pm »
Mashala koga go zema koga go dade.
Otvori na nivnata strana na fb i instagram Golden Car vidi sto ima drugo na lager.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6151
 • French diamond
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #31 на: Мај 16, 2022, 17:23:02 pm »
Гојдо, еве една песна за тебе  ;D


Со среќа потрагата.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7315
 • Добра плата
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #32 на: Мај 17, 2022, 01:46:59 am »
Николче, па ли бе, да му ебу мајката?
Ич немаш шо да праеш, а?

Да ти дам мало посла, плачам поштено, али не на шпански сапуници.
Ziltoid The Omniscient

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7657
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #33 на: Мај 17, 2022, 09:03:51 am »
Гојдо, еве една песна за тебе  ;D


Со среќа потрагата.
Сполај ти, дал Господ за сите. Некој ќе вози VW, Audi, BMW и Mercedes, некој ќе вози второразредни брендови и ќе го убедува светот дека се подобри од прворазредните и така.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42668
 • Il Moderatore
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #34 на: Мај 17, 2022, 09:58:26 am »
Класни разлики се во прашање. Висока класа само од ВЊ нагоре - строго њемачко.  :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6670
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #35 на: Мај 17, 2022, 14:57:02 pm »
Никој.

Никој никогаш.

"Види што голф 4 имам"

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5241
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #36 на: Мај 18, 2022, 23:39:07 pm »
Ova ama ne e za pocetnik


Sent from my MI MAX using Tapatalk


Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19926
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #37 на: Мај 19, 2022, 03:39:46 am »
Чмими?

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5241
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #38 на: Мај 19, 2022, 11:00:03 am »
Ja cmimi e

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19926
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #39 на: Мај 19, 2022, 13:53:50 pm »
Нема ништо опрема и 200ккм. Топ цена мислам.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7657
 • Хорска Секција
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #40 на: Мај 19, 2022, 18:45:57 pm »
Ja cmimi e(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Ова е поише за во темата смешни огласи :) 2013-та, 220к километри, 14300 евра.... Ко А6ка да продава :)

Чисто за инфо, гледавме A3 1.6TDI 105кс 2012 со 145kkm од овде купена, втор сопственик, со сервисна историја, одлично сочувана, пристојно опремена, ни ја оставија за 8300 евра.

Опција е ако не најдеме нешто поново.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6534
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #41 на: Мај 19, 2022, 20:34:37 pm »
Ja cmimi e(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my MI MAX using Tapatalk


Ова е поише за во темата смешни огласи :) 2013-та, 220к километри, 14300 евра.... Ко А6ка да продава :)

Чисто за инфо, гледавме A3 1.6TDI 105кс 2012 со 145kkm од овде купена, втор сопственик, со сервисна историја, одлично сочувана, пристојно опремена, ни ја оставија за 8300 евра.

Опција е ако не најдеме нешто поново.
Пази со тој 1.6 тди 2012, провери дизни дали се и како се наоравени, егр, дпф, варијабилен замаец може и да нема фабрички, што е секако предност.

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6151
 • French diamond
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #42 на: Мај 19, 2022, 22:51:42 pm »
Како бе тоа да пази, па германско е тоа, топ не ги бие, затоа и бара такво! Или ?  ;)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6534
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #43 на: Мај 19, 2022, 23:02:38 pm »
Како бе тоа да пази, па германско е тоа, топ не ги бие, затоа и бара такво! Или ?  ;)
Ја Голфот Алфа си го викам, па ти види.

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7213
Одг: автомобил за почетник возач
« Одговори #44 на: Мај 22, 2022, 17:06:18 pm »
@gOJDO   

https://reklama5.mk/AdDetails?ad=4321453

Дали е според твои услови? Буквално количе за почетник, нека се научи на него, за година две друго поголемо поубаво. ;D