Автор Тема: Formula 1 - Season 2021  (Прочитано 64746 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #975 на: Октомври 10, 2021, 17:32:02 pm »
Тоа се предните, задните на милтон да ги видиш... жица.


Edit: The only time when Hamilton DOESN'T say he's tyres are gone, they actually are
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Кај нас какви се возат, оваа има чисти 2-3 круга без проблем. Башка и за горење после имаат месо.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7631
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #976 на: Октомври 10, 2021, 17:52:01 pm »
Шо убаво си возеше без пауза, збесна поради едно застанување.
Тек да вози низ МК со сто патарини ;D

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1133
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #977 на: Октомври 10, 2021, 23:19:33 pm »
All the credits goes to Perez, пошто даде мушка борба

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41054
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #978 на: Октомври 10, 2021, 23:23:38 pm »
Кредитсот отидоа на право место. https://www.carlossainz.es/en/carlos-sainz-race-turkish-gp-f1-2021.html

А што се однесува до мушка борба, Цунода беше мужот, 7-8 круга држејки го мали црњо позади него.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #979 на: Октомври 11, 2021, 08:49:56 am »
Затоа вчера во Limp Mode извозе цела трка. Полн бил гареж моторот.
https://racingnews365.com/bottas-reportedly-loses-fresh-mercedes-engine

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #980 на: Октомври 11, 2021, 13:44:06 pm »

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #981 на: Октомври 11, 2021, 14:04:09 pm »
Со оглед на компетитивноста на тимот за којшто ќе вози следната година, ништо чудно ова да беше последната победа на Ботас во неговата ф1 кариера.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5989
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #982 на: Октомври 11, 2021, 14:42:20 pm »
Али си извози маестрално човекот.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #983 на: Октомври 11, 2021, 21:46:55 pm »
За споредба прошла трка Ботас ќари 9 места со бокс-бокс. А имаше шанса и за 10 ако не се колебаа во претходниот круг.

Како и да е овој пат не беа доволно децидни како прошлата трка.


И секако најважното:

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #984 на: Октомври 12, 2021, 10:58:06 am »
...a музичето во позадина скроз го здрпале од Мeнсон - Disposable Teens.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #985 на: Октомври 12, 2021, 15:36:56 pm »
Perez VS Lujs


« Последно менување: Октомври 12, 2021, 19:58:35 pm Deni »

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 997
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #986 на: Октомври 12, 2021, 19:13:39 pm »
Ах да беа старите мотори како ке грмеше

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50792
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #987 на: Октомври 12, 2021, 20:32:59 pm »
Анализа.

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #988 на: Октомври 13, 2021, 08:54:30 am »

„Се јадат, сега ќе има смеење!“
„Тоо мајсотре, браво!“

:)

Отсутен filipv

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7511
 • и сега?
Одг: Formula 1 - Season 2021
« Одговори #989 на: Октомври 13, 2021, 19:23:33 pm »
(пардон за даблпост)

забавен факт: од моментот на потпишување со вилијамс до сега, ботас има освоено повеќе бодови и од хамилтон од макс. :)