Автор Тема: Lexus is250  (Прочитано 12430 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10159
Одг: Lexus is250
« Одговори #165 на: Април 12, 2021, 01:31:16 am »
Добаар добаар! Како ќе легнат и дистанцерите. Шамар на будала 😁

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #166 на: Април 12, 2021, 12:03:40 pm »
Кој сака нека честита
Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10159
Одг: Lexus is250
« Одговори #167 на: Април 12, 2021, 13:04:00 pm »
Па браво! Па честито!

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1295
Одг: Lexus is250
« Одговори #168 на: Април 12, 2021, 13:37:19 pm »
ао ао ао браво ;D дај да видиме на кола како ќе легнат ;D
од кај ги зема / нарача и колку те чинеа ?
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #169 на: Април 12, 2021, 13:54:48 pm »
ао ао ао браво ;D дај да видиме на кола како ќе легнат ;D
од кај ги зема / нарача и колку те чинеа ?

4.500 денари, порачани онлајн, car&jeep parts, дечкото фер ми спушти од 5000, и што ми беше најбитно можам да ги вратам ако не одговараат ама излегоа топ.  ;D
Моментално се на монтажа после ставам слики од цел процес кога ќе ја земам колата.

Тизер фото :


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39928
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Lexus is250
« Одговори #170 на: Април 12, 2021, 14:14:37 pm »
Ух, да не треба да ги потскратиш малце штрафовине, не сум сигурен баш дека убаво ќе легне бандашот пошто штрчат навоите надвор од дистанцерот. Белким грешам, ама ако не грешам, ќе игра брусилица ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #171 на: Април 12, 2021, 14:16:52 pm »
Ух, да не треба да ги потскратиш малце штрафовине, не сум сигурен баш дека убаво ќе легне бандашот пошто штрчат навоите надвор од дистанцерот. Белким грешам, ама ако не грешам, ќе игра брусилица ;D

Не треба, имаше место позади тркалата таман си влезе едното, бев на лице место кога го монтираше...
Од работа ќе ја земам да ја провозам да видам како е дали е океј, и следат фотки како се легнати двете и јас уште не знам  ;D

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #172 на: Април 12, 2021, 16:35:49 pm »
Само што ја земав лекси, провозена до 150км/х нема тресење, супер изгледа, јас презадоволен.
Еве слики од цел процес, мислење?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1295
Одг: Lexus is250
« Одговори #173 на: Април 12, 2021, 16:58:52 pm »
Одлично дошле, јас би размислил и за напред ама да бидат /2 од задните.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #174 на: Април 12, 2021, 17:14:59 pm »
Одлично дошле, јас би размислил и за напред ама да бидат /2 од задните.

Во план се .... 10мм за напред таман ќе се

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10159
Одг: Lexus is250
« Одговори #175 на: Април 12, 2021, 17:28:52 pm »
Како менува изглед човече. Бравос!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49327
 • Махер
Одг: Lexus is250
« Одговори #176 на: Април 15, 2021, 14:03:29 pm »

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 161
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Lexus is250
« Одговори #177 на: Април 15, 2021, 14:36:35 pm »

Машала, алал да им е....
Далеку сум од момциве... :D :D

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1196
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Lexus is250
« Одговори #178 на: Април 15, 2021, 16:53:10 pm »
Малку по малку, се познава дека се приврза со возилцето, почнува да заликува на болид :)

Нареден месец ќе доаѓам во Гостивар, баш би сакал да го начекам некаде низ град. Уште повеќе да го возиш, и гуми и бандажи и хауба и помошник Мартин, све у пакет :)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15269
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Lexus is250
« Одговори #179 на: Април 15, 2021, 17:01:39 pm »
Мартин само му суфлира идеи, до сеа ништо немам чепкано ;D Сеа му ставив чивија, треба во Тетово да појде да се прошета за следниот апгрејд ;D