Автор Тема: Opel Astra H GTC - 1.8  (Прочитано 17273 пати)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #30 на: 29 Септември 2019, 18:14:45 pm »
Пушти слика со новите бандажи 😍

Чисто за проба беа ставени:

Си размислил за магленки и ОЕМ потпирач за рака? Тогаш би била комплетна колата и внатре и надвор.

Магленки во план ми се, потпирач шознам ако се најде зошто да не.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8571
 • Пичлеме
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #31 на: 29 Септември 2019, 18:17:11 pm »
Тие напред се многу поубај, тие назад се за чеза, аџанак баџанак :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #32 на: 29 Септември 2019, 18:17:58 pm »
Опеловите поубаво стојат ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #33 на: 29 Септември 2019, 18:25:56 pm »
Со здравје возење, Opel gtc треба да се паркира само во ГТЦ :)

И јас мислам дека предните се поубави.


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #34 на: 29 Септември 2019, 19:17:37 pm »
Голем бандаж= поголем дијаметар на гума=по дигната кола.
ОПЦ пакетче идеално одговара со Опеловите 18 ки и визуелно ќе намали ground clearance од секој агол.
Задните бандажи делуваат многу поефтино според мене.

« Последно менување: 29 Септември 2019, 19:27:29 pm Stratro »

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #35 на: 29 Септември 2019, 20:42:00 pm »
Далеку од тоа дека не се убави и вториве, ама предните се за колава.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #36 на: 30 Септември 2019, 00:59:30 am »
На Астрава одговараат и бандажите Симо што ги продава, нека ти пушти два по карго да видиме на што ќе личи ::)

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3976
 • MadaFunker
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #37 на: 30 Септември 2019, 01:29:12 am »
Со здравје да се вози Ракун, и ја навивам за првите бандажи :D
New blood of old school

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29320
  • CARclub.mk
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #38 на: 30 Септември 2019, 10:58:41 am »
Предните, предните. :)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8571
 • Пичлеме
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #39 на: 01 Октомври 2019, 16:23:21 pm »
Фала ви дечки! Што ви е по кеф да се враќа!

Во врска со полирање и хемиско веќе имавме договорено со Даре, но го одложив бидејки се појави гребатор кој два пати во еден месец ми ја гребе колата. Не би сакал да се повтори на тазе полирана кола и среќа што се случи пред да ја исполираме.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Има и други планови за колава, но полека полека.
Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #40 на: 01 Октомври 2019, 23:49:11 pm »
Опелските бандажи се за возење, комплетиран летен сет фабрички бандажи со фабричка димензија гуми 225/40/18.
Tomasonot беа чисто за проба од радозналост  ;)

@Stratro OPC Line додатоци би сакал, ама тука тешко да се најдат или ако се најдат не ги делат. Ако не ке влечкаме од Англија  :D


@Ipkisija Meskosa  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1904
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #42 на: 08 Октомври 2019, 01:44:14 am »
 Со здравје да си ја возиш убаво количе си земал

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #43 на: 08 Октомври 2019, 15:20:08 pm »
Фала @Kozanostra ! Каква што ти е ќеф да се враќа!
Ке биде и поубаво :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra H GTC - 1.8
« Одговори #44 на: 11 Октомври 2019, 14:27:51 pm »
Направен сервис на 260 ХХХ км.
Масло Liqui Moly Molygen 5W-40, маслен, воздушен, кабински филтер.
Променет еден држач на мотор.
Променето казанчето за антифриз.
Променети свеќици.
Деловите набавени со попуст од @Prcot, благодарност!