Автор Тема: Чип тјунинг  (Прочитано 84986 пати)

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8415
Чип тјунинг
« на: Февруари 09, 2011, 14:44:38 pm »
Здраво,
Прво извинете ако веќе иам ваква тема, не најдов на форумов.
Дали знаете некој што преправа чипови во македонија. Дали  некој има искуство со оваа работа ?
 

Отсутен Zvrki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 396
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #1 на: Февруари 09, 2011, 15:00:58 pm »
Bicikle eve kade e temata za toa sto prasuvas Auto Prestige / SM Chip Tuning. Tuka imas se sto te interesira.

Отсутен proff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1447
 • no comment at the moment
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #2 на: Февруари 19, 2011, 08:13:41 am »
Дури и човекот што го прави тоа :)
Иста грешка неможиш да повториш два пати. Вториот пат тоа не е грешка туку твој избор!

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #3 на: Ноември 27, 2011, 23:45:42 pm »
барав нешто за чипување на фордот и видете што најдов

http://www.tuningwizard.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=1680

40 коњски сили за само 50 фунти :)

дури и контролер има колку коњи сакаш да си пуштиш во одреден момент :)
Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #4 на: Ноември 27, 2011, 23:53:47 pm »
Пауербокс е ова,и е најглупото нешто што постои на пазарот
Ова е еден “обичен“ отпорник кој го лаже ЕКУ-то дека моторот не е загреан и вшприцува повеќе гориво
Од ветените 40кс ке добиеш само 5 до максимум 10 коњски сили
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5649
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #5 на: Ноември 27, 2011, 23:53:55 pm »
prosetaj podobro po sajtovite, ako e dizel ok, sto sumnjam, ke imas kar, a za benzinec tnko pisuva starting at49 funti i za 1.7 l motor pozz

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #6 на: Ноември 27, 2011, 23:55:19 pm »

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #7 на: Ноември 28, 2011, 10:29:05 am »
Многу има за читање, вреди вакво да се земе... ?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #8 на: Ноември 28, 2011, 11:04:54 am »
Апсолутно НЕ! Иди кај маршер ако ти е за подобри перформанси.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #9 на: Ноември 28, 2011, 11:18:32 am »
Многу има за читање, вреди вакво да се земе... ?

Вреди ако ти е за во шолја...кога нема да ти оди добро гомцето си попуштат малку, додаваш некој коњ и летаа позади!

Абе не туку си играјте ако сакаш слм нешто ете има стручњаци на форумов не туку прикачујте секакви лајна на колите!

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #10 на: Ноември 28, 2011, 12:03:58 pm »
Апсолутно НЕ! Иди кај маршер ако ти е за подобри перформанси.

Ок, ок... да знам :)

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #11 на: Ноември 28, 2011, 14:04:43 pm »
јас не би зел вакво нешто, кога професионалци како SM chip tuning викаат дека на мојот мотор можат максимум 16 коњи да извадат и тоа по цена од 350 евра, ова чудово да извади 40 коња, смешно е, уште кога ќе го видам тоа сличето со волшебничето залепено.

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6920
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #12 на: Ноември 28, 2011, 14:20:42 pm »
Дури и самото изгледа смешно ... ко Балтазар да го осмислил ...

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #13 на: Ноември 29, 2011, 15:05:03 pm »
барав нешто за чипување на фордот и видете што најдов

http://www.tuningwizard.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=1680

40 коњски сили за само 50 фунти :)

дури и контролер има колку коњи сакаш да си пуштиш во одреден момент :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Cuvaj si gi parite..ova ne vredi ni 5 funti.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Чип тјунинг
« Одговори #14 на: Ноември 29, 2011, 15:21:25 pm »
Ако го монитраш тоа, после уште ова ти фали:


За неверојатни 150 евра ќе добиеш уште поневеројатни +20„КС“.
http://turborevs.org.uk/vmchk/engine-tuning/super-charger-kits/electric-supercharger.html
Ум шо идит отпосле не јет ум!