Автор Тема: Премотување на звучници?  (Прочитано 3938 пати)

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Премотување на звучници?
« на: 14 Август 2017, 08:57:30 am »
Идеја за сервис / човек за премотување на звучници?

Имам еден прегорен (чинам) високотонец од Pioneer звучници кои веќе не се произведуваат, а ни заменски високотонец не може да се порача (ниту од импортерот, ниту од eBay).

Се работи за модел број K26EP09-51D.

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 762
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #1 на: 14 Август 2017, 11:53:34 am »
‎070 228 735 Венцо, Скопје.

Предлог е двата да ги премоташ пошто ќе двои во звук едниот :)

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #2 на: 15 Август 2017, 06:52:19 am »
Имaше еден у мaaлo сум слушaл декa е дoбaр зa прoмoтувaње, нo личнo искуствo сo негo немaм. Единo брoјче дa пoбaрaм пa дa се чуеш.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #3 на: 15 Август 2017, 20:18:44 pm »
А знае некој шо цена од прилика ќе кошта „репарирање“ на 17ка (16.5cm) звучник?

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6928
 • хаУс мајстор
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #4 на: 15 Август 2017, 21:45:27 pm »
076 584 544 Дејaн.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #5 на: 31 Август 2017, 12:22:55 pm »
Благодарам на советите, завршена работа кај Дејан.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43461
 • Il Moderatore
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #6 на: 31 Август 2017, 16:12:22 pm »
Кога сме више кај Дејан и мотање звучници, дали врши промена на сунгераста мембрана на звучници?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Премотување на звучници?
« Одговори #7 на: 07 Септември 2017, 16:03:57 pm »
Кога сме више кај Дејан и мотање звучници, дали врши промена на сунгераста мембрана на звучници?

Мислам дека би правел.