Автор Тема: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)  (Прочитано 123169 пати)

Отсутен comang

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 117
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #30 на: Јули 01, 2017, 23:44:33 pm »
Браво за изборот, со здравје и ум да се вози.
ex AR 145 1.4TS, ex AR 159 1.9JTDm
AR 145QV.....

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7950
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #31 на: Јули 01, 2017, 23:52:41 pm »
Претставена како што заслужува и доликува, секоја чест.

Посебно ми е мило што целиот шопинг бил полн страст. Че остави белег и ќе ви биде секогаш драга.

Со здравје и со мерак да си уживате и возите.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #32 на: Јули 01, 2017, 23:53:59 pm »
Многу лично ауто. Со здравје да се вози.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3579
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #33 на: Јули 02, 2017, 00:05:48 am »
ау браво.

со здравје да се вози, многу радости и среќа со неа. :)

Авион!

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3783
 • Боинг 747
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #34 на: Јули 02, 2017, 00:11:22 am »
За Хонда би кажале power of dreams, но јас за Алфава ќе кажам POWER of dreams . Браво. Со среќа да те служи и многу безгрижни километри ;)

Отсутен torpedo96

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 38
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #35 на: Јули 02, 2017, 01:50:18 am »
Со здравје да се вози, а моторот е права симфонија.

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #36 на: Јули 02, 2017, 19:48:53 pm »
Со здравје да си ја возиш и да си уживаш. Браво за изборот со срце и поддршката што си ја имал!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5730
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #37 на: Јули 02, 2017, 20:11:10 pm »
Убава кола, честитки, очекував дека и внатре е убава како надвор.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Отсутен Ducky

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 237
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #38 на: Јули 02, 2017, 21:19:08 pm »
Браво! Вака се живее.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #39 на: Јули 02, 2017, 23:10:09 pm »
Сега за сега презадоволен. Одлично држат, а пробани се како што треба, и се зачудувачки тивки иако тоа лепенката не сугерираше на такво нешто
@zlatkoa може да потврди на 170-180 колку гласно дискутиравме  во кола
Ама па и комплетната изолација е убаво средена, 3 кедери на врати, теписонски поткрила...

Ах проклети Michelin Pilot Sport 4. :( Главата ми ја однесоа, се молам за претходните Bridgestone Potenza S001.

Нареден пат, Continental.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42118
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #40 на: Јули 02, 2017, 23:25:56 pm »
Галамат?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 857
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #41 на: Јули 02, 2017, 23:33:39 pm »
Галамат?

Како да имаат метални нитни!...

...ОК, претерувам. Ама па Potenza-та беше толку тивка, а исто држеше во кривини. :(

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #42 на: Јули 03, 2017, 00:22:49 am »
Во живо уште подобро изгледа !

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19740
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #43 на: Јули 03, 2017, 03:58:27 am »
Честито со здравје да се вози :D

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6204
Одг: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde (2010)
« Одговори #44 на: Јули 03, 2017, 07:07:45 am »
Убаво ауто, честито со здравје да си го возиш и  можам да замислам колку мерак прави моторот!