Автор Тема: Formula 1 - Season 2017  (Прочитано 56056 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #30 на: Март 09, 2017, 18:27:11 pm »
http://blackflag.jalopnik.com/mclaren-honda-shit-the-bed-1793121979

Цитат
When asked whether he was able to take Barcelona’s Turn 3 flat out, Alonso also made a joke about the lack of performance.

“Oh yeah, for us, not only Turn 3,” he smiled. “For us nearly all the corners are flat.”

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #31 на: Март 09, 2017, 18:32:46 pm »
Хаха, каков цар.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #32 на: Март 10, 2017, 12:35:38 pm »
Смешни се истовремено за жалење ...

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2653
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #33 на: Март 10, 2017, 12:37:34 pm »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #34 на: Март 10, 2017, 15:33:45 pm »
https://www.formula1.com/en/latest/technical/2017/3/tech-insight---the-secrets-to-ferrari-s-sf70h.html


Ferrari have set tongues wagging throughout the F1 paddock in pre-season testing. Not only does their new car look to be the most complete and innovative package produced by the Scuderia in quite some time, it is also proving to be very reliable and very quick. So what makes the SF70H special?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2653
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #35 на: Март 10, 2017, 16:03:19 pm »
И лани беа најбрзи на тестирањата...ама после катастрофа...we shall see
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40106
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #36 на: Март 10, 2017, 16:08:03 pm »
Ми се свиѓа што размислувале многу иновативно. Тоа влева надеж. А и оваа година е пресвртница, да видиме кој ќе тепа наредни 3 години :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32352
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #37 на: Март 10, 2017, 16:47:02 pm »
Они жабари се, паметни. Кријат на тестови дека се најдобри, за другите да речат мех, овие цигани види ги. И после кога ќе распалат мамма миа. Ce Cossa

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #38 на: Март 11, 2017, 21:47:09 pm »
Жабарите беа најбрзи 2015, 2016  па ги видовме до каде стигнаа. Сепак моја прогноза за Мелбурн кој е за две недели од денес е:

1. mercedes
2. ferrari
3. redbull
4. williams
5. torro rosso
6. force india
7. renault
8. haas
9. sauber
10. mclaren

Со тоа што меѓу 2,3,4 разликата е 1-1,5 секунди во однос на mercedes, а другите веќе заостануваат повеќе.
Рикиардо доби понуда да го замени популарното "shoey" со малку почист кондур. ;D

Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #39 на: Март 14, 2017, 09:12:29 am »
УРЛААААААМ ;D ;D ;D

Racing line comparison at turn 7-8

Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен sinisa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1208
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #40 на: Март 14, 2017, 15:34:08 pm »
Лоша беше бојата на McLaren?Имало и бетер. :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #41 на: Март 14, 2017, 23:32:23 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #42 на: Март 15, 2017, 13:09:44 pm »
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #43 на: Март 23, 2017, 19:59:17 pm »
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #44 на: Март 24, 2017, 12:13:50 pm »

Ferrari International Assistance strikes again....