Автор Тема: Dog Security  (Прочитано 117653 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #225 на: Април 03, 2014, 01:59:18 am »
Ате,ќе ти пројдам утре или задутре со Форестерот да зирнам Head units и озвучување, 09-13 модел е, види кои од звучниците што ги имаш би можеле да се вградат во фабричките лежишта за да се пројде со што помалце "касапење".


Zdravo Smole. Te ocekuvame,pomini,so toa sto te molam koga ke dojdes bidejki jas nema da bidam na rabota ,na teren sum vo Kosovo rabotime ,,pobaraj go Mac ili Igor i predstavi se obavezno deka si od Car Club .Ako treba nesto detalno ,ke mi se javat .Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Dog Security
« Одговори #226 на: Април 03, 2014, 02:05:27 am »
Здраво Дог,
Ме интересира дали имате фолија за затемнување штопови и која е цената ?

Zdravo Nino. Imame folija za zatemnuvanje stopovi ,za dvata stopa da se zatemnat,ako se normalna golemina,i ako ne se dupli ,kako kaj nekoi koli koi imaat stop i na kriloto i na del od gepekot, bi kostalo okolu 1.200 den so rabotna raka i garancija 1 godina . Dokolku ti odgovaraat uslovite ke treba da se dogovorime za termin,koga da gi zalepime . Pozdrav
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2627
Одг: Dog Security
« Одговори #227 на: Април 04, 2014, 00:50:08 am »
Ате,ќе ти пројдам утре или задутре со Форестерот да зирнам Head units и озвучување, 09-13 модел е, види кои од звучниците што ги имаш би можеле да се вградат во фабричките лежишта за да се пројде со што помалце "касапење".


Zdravo Smole. Te ocekuvame,pomini,so toa sto te molam koga ke dojdes bidejki jas nema da bidam na rabota ,na teren sum vo Kosovo rabotime ,,pobaraj go Mac ili Igor i predstavi se obavezno deka si od Car Club .Ako treba nesto detalno ,ke mi se javat .Pozdrav

Ќе остане за следната недела, нема да можам да стигнам утре.

Ќе се претставам кога и да дојдам.

Отсутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3010
Одг: Dog Security
« Одговори #228 на: Април 26, 2014, 22:31:06 pm »
Работите ли утре итно ми треба?

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: Dog Security
« Одговори #229 на: Февруари 08, 2015, 07:10:46 am »
zdravo
http://www.amazon.com/Cobra-Electronics-SPX-7800BT-Performance/dp/B00G9227ZE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1423375682&sr=8-1&keywords=cobra+7800bt
ovoj model dali detektira radari sto se koristat vo evropa?
i koja bi bila cenata da se donese?
blagodaram
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016
Honda SH150i  2020

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Dog Security
« Одговори #230 на: Февруари 13, 2015, 02:01:00 am »
уште еднаш убаво завршена работа во дог денес...


на волот е инсталирана електроника за палење на светлата одкако ке ја изгасиш/заклучиш колата.... наштелувано се, си работи таман...

следно ми е за некој ден, пак кај нив да залепам фолии на предни стакла... и тоа релативно по темни ке турам... па ако сакаат да ми пишат, нека пишат.. или ке љупам на сред улица... ;D ;D
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2540
 • Шалабајзер
Одг: Dog Security
« Одговори #231 на: Февруари 13, 2015, 04:44:34 am »
ај една рачуница и за мене напрајте дог, за мерцедес w210 98(значи не е фејс лифт), али би сакал магленките да се пуштаат со позиција, нешто ко follow me home опција што ја има на поновите модели стандардно :)
No turbo, no fun :)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3093
Одг: Dog Security
« Одговори #232 на: Јуни 25, 2015, 11:16:36 am »
Денес бев кај дечките во Дог за да ги проверат паркинг сензорите. Понекогаш едниот од десната страна знаесе да затаи и да не титка кога ќе треба.

Само што им кажав што е проблемот, веднаш извршија проба на возилото и сензорите, направија дијагностика, и го детектираа проблемот. Кабелот што го спојуваше сензорот со модулот беше сомнителен и го заменија.

Бидејќи уредот ми беше под гаранција, нормално не ми наплатија ништо.

Професионалци до коска. Браво. Секоја чест момци.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32968
 • Таков е животот... јебига
Одг: Dog Security
« Одговори #233 на: Јуни 25, 2015, 11:33:32 am »
ај една рачуница и за мене напрајте дог, за мерцедес w210 98(значи не е фејс лифт), али би сакал магленките да се пуштаат со позиција, нешто ко follow me home опција што ја има на поновите модели стандардно :)
Знаеш дека е забрането да се вози со магленки нели?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41546
 • Il Moderatore
Одг: Dog Security
« Одговори #234 на: Јуни 25, 2015, 11:38:32 am »
Она кога Миле ќе ископа порака за риплај од историјата ;D ;D:Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3431
Одг: Dog Security
« Одговори #235 на: Јуни 25, 2015, 11:39:35 am »
Dali bi mozelo da se izvede nekako na vozilo koe nema follow me home svetla da se instalira da ima, ili pak nesto slicno. Na primer otkako ke ja zaklucam kolata da svetat svetlata uste da receme 30 sekundi i otkako ke ja otklucam da svetat pak edno 30 sekundi :D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41546
 • Il Moderatore
Одг: Dog Security
« Одговори #236 на: Јуни 25, 2015, 11:41:32 am »
Тоа е една од најнеупотребуваните опции на последниве 3 возила што сум ги имал, а имале таква опција.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3431
Одг: Dog Security
« Одговори #237 на: Јуни 25, 2015, 11:43:31 am »
Abe mene mi e semata taka otklucuvam/zaklucuvam i cela kola sveti ko new year da e, a i normalno da moze so nekoe kopce ili slucno po potreba da se deaktivira :D

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4479
Одг: Dog Security
« Одговори #238 на: Јуни 25, 2015, 13:33:00 pm »
Kaj mene puntoto ima takva opcija i toa vo zavisnost kolku pati kje kliknes svetat od 10-20-30sekundi i posle se gasat ali eve 2,5 godini go imam nikad ne sum go upotrebil.Spored mene pespotrebna opcija edino ako si vo nekoja neosvetlena podzemna garaza pa da ne se utepas nekade dodeka izlagas.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51491
 • Махер
Одг: Dog Security
« Одговори #239 на: Јуни 25, 2015, 13:34:44 pm »
Abe mene mi e semata taka otklucuvam/zaklucuvam i cela kola sveti ko new year da e, a i normalno da moze so nekoe kopce ili slucno po potreba da se deaktivira :D
На сите (до еден) за тоа им е. Ако сме искрени.