Автор Тема: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)  (Прочитано 174175 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #945 на: Април 18, 2023, 22:47:21 pm »
65кс се, не се 60кс... не заебавајте и вие сега не е до толку ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #946 на: Април 18, 2023, 22:51:57 pm »
Само на плаво многу сликата заради небото.
Дее бе, не биди пицајзла сеа и ти :P

Еве, изнивелирано :


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1403
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #947 на: Април 18, 2023, 22:55:49 pm »
Следно, џулија 2.9 в6. Таа може и да се плиноса мислам.  :)

пс : стварно 2.9 моторот е дело на ферари? Малеееее.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7337
 • Добра плата
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #948 на: Април 18, 2023, 23:14:03 pm »
Не е толку добра колата, бе, сликоапаратот е скап...
Ziltoid The Omniscient

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #949 на: Април 18, 2023, 23:18:31 pm »
Следно, џулија 2.9 в6. Таа може и да се плиноса мислам.  :)

пс : стварно 2.9 моторот е дело на ферари? Малеееее.
А бе може све да се плиноса, ама чуму?! Инаку, да, https://en.wikipedia.org/wiki/Ferrari_F154_engine

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33666
 • Таков е животот... јебига
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #950 на: Април 18, 2023, 23:36:13 pm »
Следно, џулија 2.9 в6. Таа може и да се плиноса мислам.  :)

пс : стварно 2.9 моторот е дело на ферари? Малеееее.
Да не е на Џузепе Бусо?

Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 195
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #951 на: Април 19, 2023, 03:12:00 am »
Следно, џулија 2.9 в6. Таа може и да се плиноса мислам.  :)

пс : стварно 2.9 моторот е дело на ферари? Малеееее.
Да не е на Џузепе Бусо?

Не е, V6ката во Џулија Кватроформаџи е Ферари V8 со 2 цилиндри исечени :)

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7337
 • Добра плата
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #952 на: Април 19, 2023, 03:21:20 am »
Следно, џулија 2.9 в6. Таа може и да се плиноса мислам.  :)

пс : стварно 2.9 моторот е дело на ферари? Малеееее.
Да не е на Џузепе Бусо?

Не е, V6ката во Џулија Кватроформаџи е Ферари V8 со 2 цилиндри исечени :)

Синка, не мешај сирења тука, француска работа е тоа  ;D
Ziltoid The Omniscient

Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1212
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #953 на: Април 19, 2023, 08:18:49 am »
Следно, џулија 2.9 в6. Таа може и да се плиноса мислам.  :)

пс : стварно 2.9 моторот е дело на ферари? Малеееее.
Да не е на Џузепе Бусо?

Не е, V6ката во Џулија Кватроформаџи е Ферари V8 со 2 цилиндри исечени :)

Синка, не мешај сирења тука, француска работа е тоа  ;D
Quattro stagioni може :)

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #954 на: Мај 29, 2023, 18:50:52 pm »


Осум години и 100.000 километри заедно. И уште не ми е „здосадена“.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1364
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #955 на: Мај 29, 2023, 19:04:11 pm »
Нека прави кеифови само, него турбото што беше за проект бидна или чека сончев викенд

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7337
 • Добра плата
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #956 на: Мај 29, 2023, 19:05:59 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Осум години и 100.000 километри заедно. И уште не ми е „здосадена“.

Све е до бандажо, синка!  :D
Ziltoid The Omniscient

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42711
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #957 на: Мај 29, 2023, 19:25:44 pm »
Нека прави кеифови само, него турбото што беше за проект бидна или чека сончев викенд
Ќе биде пролетва, ветувам!


Све е до бандажо, синка!  :D

Ја мислев криво је море! :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 53254
 • Махер
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #958 на: Мај 29, 2023, 20:00:00 pm »
Compressore!!!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12735
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #959 на: Мај 30, 2023, 09:59:49 am »
Љепотиц, разбираш!