Автор Тема: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)  (Прочитано 187002 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #915 на: 27 Ноември 2022, 19:57:43 pm »
Да не се забораиме, на зимски кондури:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #916 на: 28 Ноември 2022, 14:32:53 pm »
Ја видов сабајле тазе прана уште мокра, богами колиште! Глеам TBI, викам опааа, КарКлуб налепница и јасно ми стана чива е.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #917 на: 28 Ноември 2022, 18:47:29 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #918 на: 28 Ноември 2022, 18:49:15 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using TapatalkГодиште, и колку (кафани) има поминато ? :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #919 на: 28 Ноември 2022, 21:33:53 pm »
90-то ,камен или песок нема пошто секој ден поминува на качанички пат :) Последниве 2 години слабо по кафани

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #920 на: 29 Ноември 2022, 00:04:09 am »
90-то ,камен или песок нема пошто секој ден поминува на качанички пат :) Последниве 2 години слабо по кафани

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Значи последните 2 години: ненаспаност, анкциозност, хроничен стрес и умор ... Ништо, многу пониска проценка ќе добиеш.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #921 на: 29 Ноември 2022, 11:13:12 am »
According to the widely used, although somewhat hard-to-find-credit-for figures, a heart is worth around $1 million in the US. Livers come in second, worth about $557,000 and kidneys cost about $262,000 each. Not to speak about human skin ($10/inch), stomach ($500), and eyeballs ($1,500 each).


262000 за бубрег ... ќе се изценкам за ова бе шо вие ;D

https://www.autoscout24.com/offers/alfa-romeo-8c-spider-limited-edition-500-brd-1-hand-gasoline-5b46a268-58ac-4ea6-883e-dc6f64de5abd?sort=standard&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=1&position=1&search_id=7hj1d8ap0y&source_otp=t40&source=listpage_search-results

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #922 на: 09 Април 2023, 15:58:35 pm »
Многу си ја сакам колата на летен сет патики. Дури и неиспрана. Добро старееме заедно. После велигден следи турбо :)


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен comang

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 134
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #923 на: 09 Април 2023, 16:13:16 pm »
Многу си ја сакам колата на летен сет патики. Дури и неиспрана. Добро старееме заедно. После велигден следи турбо :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Друга кола  :-*
ex AR 145 1.4TS, ex AR 159 1.9JTDm
AR 145QV.....

Присутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #924 на: 09 Април 2023, 17:53:38 pm »
Да не возеше пред саат ипол два, по 5ка од студенски накај порта влае?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #925 на: 09 Април 2023, 19:56:16 pm »
Да не возеше пред саат ипол два, по 5ка од студенски накај порта влае?
Возможно.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #926 на: 09 Април 2023, 19:59:31 pm »
Ко ќе го накачиш другото турбо мора одма на компјутер да оди  или нема последици на моторот и да ја возиш така?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43441
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #927 на: 09 Април 2023, 20:30:50 pm »
Ко ќе го накачиш другото турбо мора одма на компјутер да оди  или нема последици на моторот и да ја возиш така?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk


Нема последици, ама нема ни голем ќар ако не отидеш на ремап. Ако го смениш без ремап, веќе торкот нема да е на 1400рпм, туку на 2000, и маалце поголема снага над 5000рпм (до 5500), измерени 20кс+

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #928 на: 09 Април 2023, 21:10:31 pm »
Да не возеше пред саат ипол два, по 5ка од студенски накај порта влае?
Возможно.
Возев позади тебе ако си бил ти, ќе се сетиш на камиончето што подизлезе од паркингот после семафорите.

Отсутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3536
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #929 на: 09 Април 2023, 21:34:58 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Понудата уште важи

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)