Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1839735 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54821
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13305 на: 04 Октомври 2023, 20:06:30 pm »
Од А3 на Поло се реши, а?

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3587
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13306 на: 04 Октомври 2023, 20:16:46 pm »
Полово кошта исто како Ц5, отидени се Порше
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6099
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13307 на: 05 Октомври 2023, 06:59:04 am »
Од А3 на Поло се реши, а?

Го искршија пежото, замена за него.  ;D

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1717
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13308 на: 05 Октомври 2023, 07:24:51 am »
Од А3 на Поло се реши, а?

Полото барем има некаков изглед, ова ми личи на кинескине коли.
Од солидни дизајни на катастрофален дизајн премина VW.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43422
 • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13309 на: 05 Октомври 2023, 07:45:29 am »
Поло викаш а? 😂
Тука си е и А3 не бега.

Уште под импресии, прв ден.
https://imgur.com/a/S4gAjJT

Многу ми се свиѓа како изгледа.  :-*
https://imgur.com/a/Wmz3j7R

Регистриран. Утре оди на лепење фолии под хитно. Како евок е пу пу пу…
Тачови, чуда, лејн асистови, адаптивен темпомат, двозонска автоматска клима, ледови, сензори за близина. Apple CarPlay да ти било зафркната работа.

2.0 116, мењач. Убаво тегне.
Ја пресреќен.
Со здравје да се вози. Ова ауто ќе те научи да возиш лежерно, апатично и пензионерски :) Моторот супер си влече до некаде, ама губи здив кога ќе го напнеш, си бара ремап на 180кс :)
Тотална утка е мануелецот во оваа кола. Не мењач како мењач, туку во комплетот со адаптивни темпомати, лејн асисти, старт-стопови, тачои и остали работи што ги има. Ене го дома истиот само со претходната решетка и браник, со ист мотор со купишта опрема. Секогаш кога седнувам, жалам што не е автомат. Пошто колата е тотално напраена за превоз, не за возење, треба да се замараш со менување брзини. Ама се живее и со мануелец кога се мора, не е дека не.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13612
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13310 на: 05 Октомври 2023, 09:31:29 am »
Создравје да се вози, многу безгрижни километри.

Јас лично 36К не бил за ова, па нож под врат да ми ставиш, ама ете меракот се плаќа :)

Отсутен Skywalker

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3587
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13311 на: 05 Октомври 2023, 09:34:09 am »
36к во ценовникот, а таа лизинг пресметка што им е на страната пишува цена на моделот 29к.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13612
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13312 на: 05 Октомври 2023, 09:36:26 am »
36к во ценовникот, а таа лизинг пресметка што им е на страната пишува цена на моделот 29к.

Пак ќе ви кажам, Порше не ви носи основни модели, освен специјално ако не ги нарачате па да чекате долго време.

Башка Life, основната е 36К :)

Присутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1643
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13313 на: 05 Октомври 2023, 09:39:17 am »
Создравје да се вози и само убавини да и видите

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4329
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13314 на: 05 Октомври 2023, 10:30:39 am »
Со здравје да се вози.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13612
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13315 на: 05 Октомври 2023, 11:15:00 am »
Фала дечки за честитките, да си купите што сакате. 😀


А ако мора џип;D

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2715
 • Шалабајзер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13316 на: 05 Октомври 2023, 13:04:40 pm »
Има една сребрена с класа на пријатели, не огласена(се мисли дали да ја даде), 25.000€, фејслифт, 350цди 4матик лонг, фул опрема  мути ум ама многу банки се фејсовите


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13612
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13317 на: 05 Октомври 2023, 13:59:59 pm »
Шо состојба е? Километри ова она. Годиште и дали сака трампа со три годишна Октавија со 18000km ;D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6951
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13318 на: 05 Октомври 2023, 17:59:40 pm »
Шо состојба е? Километри ова она. Годиште и дали сака трампа со три годишна Октавија со 18000km ;D

Греота е колку не ја возиш.

И мењаш ли барем еднаш годишно уље?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54821
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13319 на: 05 Октомври 2023, 18:03:16 pm »
Шо состојба е? Километри ова она. Годиште и дали сака трампа со три годишна Октавија со 18000km ;D

Греота е колку не ја возиш.

И мењаш ли барем еднаш годишно уље?

Да му ја земеш ти Октавијата, да си го земе он трнот у нога, чоекот со кеш у раце радосен се спасил. :) Сите горе-доле среќни. :)