Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1833810 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43406
 • Il Moderatore
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13290 на: 28 Септември 2023, 12:34:34 pm »
Ова е истото на @Simo - Carrier159 во рака што му се распадна? ;D
Не, мојата беше LAN не беше WIFI :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2014
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13291 на: 28 Септември 2023, 13:38:17 pm »
Таа силата не си ја знаела :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6552
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13292 на: 03 Октомври 2023, 19:57:28 pm »
После неколку неуспешни обиди, да го одштрафам мутерот од амортизерот на едната страна и неколку пролизгувања со обичен чатал клуч (едната страна успеав), решив дека треба да си порачам клуч за таа намена, се надевам дека не го поебав мутерот до тој степен да мора да плаќам за да го исечат...ќе видиме кога ќе стигнат овие клучеви.


Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2951
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13293 на: 04 Октомври 2023, 09:10:41 am »
Треба да купам 5м3 затворен контејнер, најдов само 1 фирма во Кочани што ги произведува. Дали некој знае друга фирма во МК?


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4776
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13294 на: 04 Октомври 2023, 09:45:17 am »
Си купив ударен пиштол 75евра комплет со батерија и полнач. Ќе се најди за менвање гуми.

И  немав појма дека има wahl  во Лидл, немав досега начекано.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Slab e udarniot

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13295 на: 04 Октомври 2023, 10:13:51 am »
Треба да купам 5м3 затворен контејнер, најдов само 1 фирма во Кочани што ги произведува. Дали некој знае друга фирма во МК?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Лидер Метал - Штип
https://www.facebook.com/LiderMetalStip/?locale=mk_MK

Некој Бодан од Куманово
https://zk.mk/bodan?choice=93

Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5229
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13296 на: 04 Октомври 2023, 10:36:00 am »
Јас увидов дека покрај штрафилица треба impact driver да се има по куќа.
Штрафилицата прилично се загрева во одредени сценарија, на пример подолго штрафење во полно дрво. Кога работам ја земам и штрафилицата на татко ми, и ги менувам повремено.

Не ми е итно ама кога ќе начекам на акција обавезно земам. Само јас жичан модел сакам, не на батерија. А таквите се сепоретки. Се удри на батериски алат понудата во последниве години. :-/

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2014
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13297 на: 04 Октомври 2023, 10:40:22 am »
Штраф од тркало го пушти без проблем.
Два пати годишно за на две коли менвање зимски со летни.
Мене за таа намена ми треба примарно.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2951
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13298 на: 04 Октомври 2023, 11:25:04 am »
Штраф од тркало го пушти без проблем.
Два пати годишно за на две коли менвање зимски со летни.
Мене за таа намена ми треба примарно.

Он сака impact driver, а ти имаш impach wrench (појака и намената не и е штрафење у дрво).

Отсутен BraneMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 937
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13299 на: 04 Октомври 2023, 12:09:57 pm »
Ја си земав од Инко сет за 12.000мкд со 2 батерии и почнач и кутии и вршат работа. Треба само многу да се пази со драјверот во иверка превртува многу лесно и потоа конфликТ. :D

Отсутен igooor07

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 137
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13300 на: 04 Октомври 2023, 12:23:09 pm »
Си нарачав Hogert сет алати од premiumtools.

Sent from my 22101316G using Tapatalk


Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5725
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13301 на: 04 Октомври 2023, 12:24:04 pm »
Го имам истиот одличен е.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5229
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13302 на: 04 Октомври 2023, 12:24:30 pm »
Имаше лани или преклани жичан Макита импакт драјвер во Хубо, тогаш некако прескап ми се виде за 6К и зафатен бев во периодот па не размислив добро. Сега би ја земал.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4953
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13303 на: 04 Октомври 2023, 13:41:27 pm »
Сакаме да си купиме Hero12...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4286
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13304 на: 04 Октомври 2023, 19:35:13 pm »
Си купи или сакаш да си купиш? ;D