Автор Тема: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!  (Прочитано 32935 пати)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #15 на: 21 Март 2014, 22:06:42 pm »
H7 5000k?
5000K немаме, само 6000К. Но светлината е скоро иста како кај 5000К, можеш да провериш како изгледа во темите на djidji и DENDE-LANCERED.

Цената на H7 6000K е 3.750 денари + 600 денари монтажа и 24 месеци писмена гаранција. Доколку вашето возило нема лупи во фаровите тогаш препорачуваме да се стави H7R кој е малку поскап (4.450 денари) но светлината не се распрснува со што не смета на останатите возачи.

Поздрав,
тимот на Dog Security
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 792
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #16 на: 25 Март 2014, 18:24:33 pm »
Za h4 sto predlagate i za kolku vreme se mesti.lupa mislam nema.Se raboti za shevrolet cruze 2010.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #17 на: 26 Март 2014, 14:01:23 pm »
Za h4 sto predlagate i za kolku vreme se mesti.lupa mislam nema.Se raboti za shevrolet cruze 2010.
Може да ви понудиме H4 6000K слим сет со цена од 4.950 денари + 600 денари за монтажа и 24 месеци писмена гаранција.
Монтажата не трае долго, околу 1 саат таман да испиеш едно кафе :)

Поздрав,
тимот на Dog Security
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #18 на: 26 Март 2014, 14:23:05 pm »
гледам цениве ви се скроз исти како и на официјалниот сајт, спуштете барем за клабери една монтажа чисто да се делиме од другите :)

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #19 на: 26 Март 2014, 14:54:47 pm »
гледам цениве ви се скроз исти како и на официјалниот сајт, спуштете барем за клабери една монтажа чисто да се делиме од другите :)

Цените на ксенонот за жал не можат да одат подоле, а за другото верувам дека Ате на лице место дава попуст/гратис за карклабери.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5418
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #20 на: 26 Март 2014, 15:52:08 pm »
Dobar popust dava Ate na lice mesto.
Koj i da otide kaj nego neka se pogrizi on da bide tamu.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 792
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #21 на: 26 Март 2014, 19:24:27 pm »
Za h4 sto predlagate i za kolku vreme se mesti.lupa mislam nema.Se raboti za shevrolet cruze 2010.
Може да ви понудиме H4 6000K слим сет со цена од 4.950 денари + 600 денари за монтажа и 24 месеци писмена гаранција.
Монтажата не трае долго, околу 1 саат таман да испиеш едно кафе :)

Поздрав,
тимот на Dog Security

Ovie sjalici ke ja rasprsnuvaat svetlinata.Ako e taka dali ima nekoe resenie da se sredat kulturno?

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #22 на: 29 Март 2014, 11:37:36 am »
Ovie sjalici ke ja rasprsnuvaat svetlinata.Ako e taka dali ima nekoe resenie da se sredat kulturno?
Решение само лупи да се вградат, доколку нема. Но сепак зависи и од фаровите како ќе се распрснува светлината, така да најдобро е да се проба.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 792
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #23 на: 29 Март 2014, 22:47:50 pm »
Ovie sjalici ke ja rasprsnuvaat svetlinata.Ako e taka dali ima nekoe resenie da se sredat kulturno?
Решение само лупи да се вградат, доколку нема. Но сепак зависи и од фаровите како ќе се распрснува светлината, така да најдобро е да се проба.

Ok ke dojdam ke probame.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #24 на: 23 Април 2014, 16:01:55 pm »
Најголемиот XENON центар во Македонија ви нуди ксенон за вашиот мотор по супер цени - почнувајќи од 1.950 денари со писмена гаранција 24 месеци !!!

H1 - 6000К set slim - 3.750 den * D1S - 6000К - 1.800 den - 1kom * D2R - 6000K - 1.700 den * H7-CANBUS set slim - 5.400 den
H3 - 6000К set slim - 3.750 den * D2S - 6000К - 1.500 den - 1kom * H7 - 6000k -sijalica -600 den * H7- 24V set slim - 5.250 den
H4 - 6000К set slim - 4.950 den * D3S - 6000К - 2.700 den - 1kom * H1 - 6000k - sijalica - 600 den * H7- 55W set slim - 4.500 den
H7 - 6000К set slim - 3.750 den * 9005 - 6000К - set slim - 3.750 den * H4 - 6000k - sijalica - 1.200 den* BALAST -rezerven - 1.350
H7R - 6000K - set slim - 4.450 den * 9006 - 6000К -set slim 3.750 den * H3- 6000k - sijalica - 600 den * 9005 - 6000K - sijalica -600den
H11 - 6000К - set slim - 3.750 den * H8 - 6000K - set slim 3.750 den * LED DIODI od - 110 den - 1kom * 9006 - 6000K - sijalica -600 den

Лед диоди од сите врсти.

Не заборавајте, вршиме достава низ цела Македонија по брза пошта.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #25 на: 28 Април 2014, 20:13:50 pm »
Од сега PROXENON низ цела Македонија!!!

Најдобриот и најквалитетен ксенон по најпристапни цени може да го најдете на следните места:

Dog Security - Борис Трајковски бр.46Б, Скопје
Novus - Борис Трајковски б.б. Скопје
Carner - Лондонска бр.17, Скопје
Carmax - City Mall(гаража), Скопје
Extreme X Style - Ср. Митровица бр.2А, Битола

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен aleksandarbt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 792
 • Opel zafira 2.0 125 kw
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #26 на: 29 Април 2014, 00:34:36 am »
Vo tekot na montazata ili upotrebata na xenonot dali e mozno da se javat odredeni problemi?Primer da javi nekoj eror na bordot i slicno

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #27 на: 30 Април 2014, 18:24:14 pm »
Кај некои понови коли знае да прави проблем, затоа и нудиме canbus ксенон кит со кој не јавува никакви грешки.
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен sumi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #28 на: 06 Јуни 2014, 01:08:04 am »
Ставив ксенон кај мене пред месец дена. И изгледа одлично, функционира супер. Само една работа која можеби е и до мене. Имам можност да ги штелувам светлата на висина и на највисоката позиција пред ксенон беја мислам повисоко поставени околку сега што е со ксенон светлата. Можно е такво нешто ?! И дали е можно малце да се подигнат па јас да ги штелувам пониско а по потреба повисоко ?!

И второ, долгите светла ми останаа жолти :) Има ли за нив некоја финта да ги обелеме да дојде во тон целата напред ?

Возило Citroen C4 2009г.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43276
 • Il Moderatore
Одг: Најдобриот КСЕНОН пристигна во Македонија!
« Одговори #29 на: 06 Јуни 2014, 08:51:39 am »
Не ги кревај, нека си седат ниско.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.