Автор Тема: Купувам Lambda Sonda(Oxygen sensor) за honda civic eg 1.5 16v 90 hp 1995 god.  (Прочитано 3317 пати)

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
на нет нигде неможев да најдам со шипинг до мк
а низ мк не сум ни побарал зошто очекувам ненормални цени

ако знаете каде да набавам пуцајте

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41874
 • Il Moderatore
Одг: Купувам Lambda Sonda(Oxygen sensor) за honda civic eg 1.5 16v 90 hp 1995 god.
« Одговори #1 на: Октомври 30, 2013, 07:58:07 am »
http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-CIVIC-CRX-O2-LAMBDA-SENSOR-21033-/251220848855?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a7dedf0d7
Со испорака.

Инаку барај по шифра или О2 сензор или сл. има доста по нетов, со разни цени. До 100-120-тина евра со испорака.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг: Купувам Lambda Sonda(Oxygen sensor) за honda civic eg 1.5 16v 90 hp 1995 god.
« Одговори #2 на: Октомври 30, 2013, 09:36:39 am »
Прашај си во Мултипарт и Солид, неам појма по колку би можеле да бидат ама види си.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4005
Одг: Купувам Lambda Sonda(Oxygen sensor) за honda civic eg 1.5 16v 90 hp 1995 god.
« Одговори #3 на: Октомври 30, 2013, 12:20:37 pm »
колку ти е нормална цена :)
можно е да можам нешто да ти набавам затоа прашувам

Смич ти најдов нешто провери тамо на фб ти пишав

Отсутен Anton

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 820
Одг: Купувам Lambda Sonda(Oxygen sensor) за honda civic eg 1.5 16v 90 hp 1995 god.
« Одговори #4 на: Ноември 03, 2013, 09:43:21 am »
што му е ? има некоја мака? кажи симптоми може ќе можам да ти помогнам некако :)
Jay Leno: Racecar driving is like sex. All men think they are good at it but...