Автор Тема: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник 27.10.2013 9:00  (Прочитано 53168 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #30 на: Октомври 14, 2013, 23:53:03 pm »
1. Simo - Carrier166
2. Banzai
3. FilipM
4. Bu$aV MeGaNe
5. Chlink
6. зоки-поки(секако ако го средам до датумот за тест,да видам фенот што ќе каже со неговите 300к)
7. Sportex

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1854
 • Renault Megane R26
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #31 на: Октомври 15, 2013, 00:43:03 am »
Ајде уште тројца и да се затвара списоков да одиме да ги мериме коњите.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #32 на: Октомври 15, 2013, 00:45:42 am »
Gledajte samo 3 Noemvri da ne bide!

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #33 на: Октомври 15, 2013, 00:49:05 am »
Мислам дека Сабота како ден е идеален
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20342
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #34 на: Октомври 15, 2013, 01:03:44 am »
Зависи за кога се крчка. Генерално и ја сум заинтересиран.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #35 на: Октомври 15, 2013, 01:05:15 am »
Јас би идел на 27 овој месец.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19596
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #36 на: Октомври 15, 2013, 01:35:00 am »
Може само да присуствувам, а да не мерам?

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #37 на: Октомври 15, 2013, 02:05:54 am »
Zemi si metro ! ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #38 на: Октомври 15, 2013, 14:23:09 pm »
Ајде луѓе :) Уште тројца ни` се потребни па не овој - следниот викенд да се видиме на ваљаци :)

Кај се јаките тјунеришта со ауспуси филтри и кератеци по моторот? :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #39 на: Октомври 15, 2013, 14:25:17 pm »
Јас би идел на 27 овој месец.

Tooooo Care, da bog da ti se Alfa ne pokvarila ! ;D

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10569
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #40 на: Октомври 15, 2013, 14:26:24 pm »
Yarre мислам дека ќе се пријави, нека го исконтактира некој.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #41 на: Октомври 15, 2013, 14:27:18 pm »
Јас би идел на 27 овој месец.

Tooooo Care, da bog da ti se Alfa ne pokvarila ! ;D

Бар да ја измериме, па после нек се квари ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Елект
« Одговори #42 на: Октомври 15, 2013, 16:53:41 pm »
Барам да се даде чесен клаберски збор дека резултатите ке бидат објавени јавно

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10526
 • Giulietta QV VS 430i
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #43 на: Октомври 15, 2013, 17:05:03 pm »
ајде пиши тамо +1 :)
(али ногу ми зависи терминот)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6274
 • хаУс мајстор
Одг: Интерес за групно Dyno тестирање во Автотек Електроник
« Одговори #44 на: Октомври 15, 2013, 17:35:09 pm »
и мене исто така,како и да е нека има еден резерва,за да ме замени,пошо глеам планирате у брзо време,а изгледа не би можел да стигнам....