Автор Тема: Вградување на MP3/WMA USB плеер на фабричко радио со можност за CD шаржер  (Прочитано 81184 пати)

Отсутен Vixa

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 80
Одг:
« Одговори #60 на: 15 Февруари 2016, 18:58:03 pm »
https://youtu.be/prtw2dE75-M

На истиот принцип како овој од темата

Отсутен Mnogo Bitno

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 3
Сакам да прашам,за фичо 750 како да поставам систем за да преку блутут преку телефон слушам музика и што ми е потребно,нормално звучници и цд плеер,незнам како понатака

Благодариме однапред,
;)

Отсутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5718
Сакам да прашам,за фичо 750 како да поставам систем за да преку блутут преку телефон слушам музика и што ми е потребно,нормално звучници и цд плеер,незнам како понатака

Благодариме однапред,
Па радио со блутот,многу едноставно

Sent from my E5603 using Tapatalk


Присутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3777
Сакам да прашам,за фичо 750 како да поставам систем за да преку блутут преку телефон слушам музика и што ми е потребно,нормално звучници и цд плеер,незнам како понатака

Благодариме однапред,


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43386
  • Il Moderatore
Има и страпче, на ретровизор да си го обесиш ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6099
  • 69
Многу е добро, од лично искуство ти го кажувам .
1800 денара, ТООООП
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17290
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Сакам да прашам,за фичо 750 како да поставам систем за да преку блутут преку телефон слушам музика и што ми е потребно,нормално звучници и цд плеер,незнам како понатака

Благодариме однапред,

Ако имаш 12v утикач (за упаљач), препорака за Roidmi 2S.

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1421
  • Eбач на батерии :D
Дур е фичо на тема... Дали фичо има 4-жмигавци, имам возено над 10пати а не сум приметил копче.
 Патем фичо нема 12в утикач, ни у делукс верзијата.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен makedonac

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 43
Препорачувам и јас  Roidmi 2S, сега излезе и 3S ама дали го имаат кај нас веднаш незнам.. земен од hi mk за 1200денара. Конектираш на телефон со блутут и сакаш песни сакаш јутуб сакаш повик.. за квалитет на звук бев изненаден стварно е супер, интереференции има ама ретко и мн мали, а ако имаш усб кабел приклучено го користело како накнадна антена..

Отсутен masterficx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 482
За усб кабелот да појаснам. Го користи како заедничка маса ама не игра огромна улога кај сите возила. Тие што имаат изразит електричен шум од под хауба нема да им помогне туку мислам и ќе одмогне. Треба да се тестира. Јас имав роидми 1 и сега имам 2Ѕ и можам со задоволство да го препорачам. Ставете си добар квалитет на песни во телефон и звукот е одличен.
Cheap + Reliable = Not Fast
Fast + Cheap = Not Reliable
Reliable + Fast = Not Cheap

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17290
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Препорачувам и јас  Roidmi 2S, сега излезе и 3S ама дали го имаат кај нас веднаш незнам.. земен од hi mk за 1200денара. Конектираш на телефон со блутут и сакаш песни сакаш јутуб сакаш повик.. за квалитет на звук бев изненаден стварно е супер, интереференции има ама ретко и мн мали, а ако имаш усб кабел приклучено го користело како накнадна антена..

Кога купував, беше излезена и 3-ката, ама не можев да го најдам на ниедна официјална страница на Xiaomi како нивен продукт. 2Ѕ го имаше, и тоа си го нарачав, барем знам дека е оригинален продукт. Најдобро вложените 800 денари во кола досега, веројатно и засекогаш. :)

Присутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11706
  • Архитект
Се уште нема 3s официјално никаде.
Иначе одличен уред.
Препорачувам 2s

Отсутен Vixa

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 80

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29243
    • CARclub.mk
Никогаш нема да прифатам дека овие FM-трансмитериве имаат блиску-до-квалитетен звук.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7584
  • Плинаш!!!
^
Исто, исто. Да не си бик у хороскоп?

Sent from my MI 4S using Tapatalk