Автор Тема: Palec za Alfa Romeo 33 1.7 16V BOXER  (Прочитано 1397 пати)

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Palec za Alfa Romeo 33 1.7 16V BOXER
« на: 06 Декември 2012, 17:56:53 pm »
Decki baram sovet od vas za Palec za Alfata 33 1.7 16V BOXER 93godd,Mojot vekje ne go biva,pod mala gas ne rabotti ubavo,a koga ja izvadiv razvodnata kapacka pomisliv da ne e sluchajno puknata,ama uspat go vidov i palecot,imashe na nego bakarna zica lemeno,a bakarot shto prenesuva na svekicite e istroshen,epten malku fakja se rasprashav vo vezi palecot mi rekoa deka imalo dve razlicni paleca,za 8V i 16V kaj moze da se najde toa chudo ?

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6438
Одг: Palec za Alfa Romeo 33 1.7 16V BOXER
« Одговори #1 на: 06 Декември 2012, 20:20:32 pm »
Извади го палецот и со него право во продавница за автоделови за алфа и ке бараш ист.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: Palec za Alfa Romeo 33 1.7 16V BOXER
« Одговори #2 на: 07 Декември 2012, 18:34:32 pm »
Извади го палецот и со него право во продавница за автоделови за алфа и ке бараш ист.

Абе умре тоа време...си има каталог...по каталог ќе ти најдат...

Јас за Бубата по каталог си најдов кабли за свеќици и каиш...не за Алфа...

Отсутен Angel_1.3

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1473
  • VOLVO C30
Одг: Palec za Alfa Romeo 33 1.7 16V BOXER
« Одговори #3 на: 07 Декември 2012, 19:44:39 pm »
Abe ovie nashive prodavnici za avtodelovi neznam zoshto gi drzat otvoreni,odam denes vo edna prodavnica za avtodelovi za da vidam dali imaat,mi veli nema no cekaj ke proveram vo kompjuter,mu go dadov palecot,po toj seriski broj da bara,mi veli nema takvo neshto vo katalogot i dali ke mozesh da go najdesh potpolno istiot palec,vikam jas ke go najdam istiot i ke ti go donesam da vidish deka ima,i eden blizok prijatel shto nosi delovi od Grcija,se javi za da prasha dali ima palec,ima ... kolku pari 17 ili 18eu beshe,i sega ponedelnik zdravje ke mi go donesat

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6438
Одг: Palec za Alfa Romeo 33 1.7 16V BOXER
« Одговори #4 на: 07 Декември 2012, 19:53:01 pm »
Епа тоа и јас викам, колку пати таткоми со делот одел во продавница, и тој не прашува за што кола. Таткоми му вика, човек дали ти го имаш делов и продавачот ама за што кола, и таткоми ела надвор. Идеме надвор, ја гледа продавачов колата, вика ја вакво чудо првпат гледам. И тука таткоми, епа чим првпат гледаш, еве ти го делот што ми треба, барај. И кога ке најде ист таков дел, ама на друга кола што пасува и таткоми му вика: Делов мојов и овој новиов исти се ? Продавачов вика да, и таткоми, епа благодарам многу, идам да си ја направам.
Пример, задни гуртни ми се од вектра Б, ама да идам во продавница и по каталог тој таму да бара за воксал, ако најде еве на