Автор Тема: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD  (Прочитано 137069 пати)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20569
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #270 на: 24 Декември 2014, 12:13:38 pm »
Башка само тој плац е во непосредната околина, и си имаат неколку патокази така да, тешко е да ги промашиш Самад.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #271 на: 25 Декември 2014, 01:00:03 am »
не е само тој автоплац... има неколку автоплацови подлабоко во визбегово. сакав да кажам дека таму проаѓам редовно.. да не речам 2-3 пати неделно минимум... па тек пред некое извесно време, бегајки од гужва по главната улица, се прфрлив на споредната, кога го поминав авто плацот, ми падна во очи таблата САМАД и стрелката на лево... а ако збориме за број на пати проаѓање по таа улица бегајки од гужви, барем се 5-6 пати месечно... не сум ја приметил се до сега, а они се преселни таму, чинам повеке од 1 година има?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20569
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #272 на: 25 Декември 2014, 01:07:46 am »
Абе има и неколку на влез у Тетово, ама не станува збор за нив, туку убаво си е кажано Интегра моторс, на влез во Визбегово.
Не знам колку време се на таа локација, ама знам дека ако не ги најдеш, твоја кривица е, не нивна. Убаво си имаат обележано луѓето каде треба да одиш ако сакаш да ги најдеш.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #273 на: 25 Декември 2014, 07:11:24 am »
Preseleni sme pred tocno 6 meseci, poleka poleka site se prenasocija tamu i lugeto ne naogaat voglavno bez problem, iako za volja na vistinata ima dosta luge sto ne ja primetuvaat nitu tablata na glavnata ulica, odnosno na magistralata nitu golemata pred vlezot kaj nas... mozebi bi trebalo da se poraboti na uste nekoi oznaki, pa bi mozele da slusneme ideja :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20569
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #274 на: 25 Декември 2014, 08:49:34 am »
Нешо у овој фазон :)

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6982
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #275 на: 25 Декември 2014, 10:27:42 am »
Samad

Навлаките од еко кожа, перфорирани се или глупости прашувам ;D

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #276 на: 25 Декември 2014, 20:17:41 pm »
Like za predlogot :)
allmightyme, ne e perforiana eko kozata, standart e, ima sunger odozdola i e dostapna vo crna siva crvena i plava boja

Отсутен AllMightyMe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6982
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #277 на: 25 Декември 2014, 21:28:32 pm »
Мислата ми е колку ќе поти летно време ;D инаку супер работа е што имате на понуда :)

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #278 на: 25 Декември 2014, 23:08:16 pm »
Samco odbelezete se na google maps da ve naogaat polesno  :) ....

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #279 на: 26 Декември 2014, 02:25:31 am »
Preseleni sme pred tocno 6 meseci, poleka poleka site se prenasocija tamu i lugeto ne naogaat voglavno bez problem, iako za volja na vistinata ima dosta luge sto ne ja primetuvaat nitu tablata na glavnata ulica, odnosno na magistralata nitu golemata pred vlezot kaj nas... mozebi bi trebalo da se poraboti na uste nekoi oznaki, pa bi mozele da slusneme ideja :)

на мостот нема место да опнете една табла? или зафатено е веќе?
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #280 на: 26 Декември 2014, 09:12:26 am »
Eko kozata, najiskreno, mnogu ke te poti letno vreme :)
Na prviot most se e zafateno, se grabaat za mesto za tabla, na vtoriot ima mesto skroz levo, samo nema da vrsi nekoja bitna uloga. Na google maps, dojde eden prevarant demek sto toa go raboti, ama uste ne e sredeno. Nekoj predlog posto nemam ni probano dodusa, koj i kako bi mozel da ne obelezi na google maps, ama trajno da nemoze nikoj da ne brise, moze prasuvam gluposti ama nemam pojma kako ide :)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43385
  • Il Moderatore
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #281 на: 26 Декември 2014, 13:00:42 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Samco

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 610
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #282 на: 26 Декември 2014, 19:30:22 pm »
Rabotata e sto jas demek nesto praev, ama pak koga ke ukucas samad, iskava starata lokacija vo butel ... i sea? hah

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3467
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #283 на: 02 Март 2015, 09:43:21 am »
Здраво Самчо, имам купено навлаки од кај Васпред 2 години и сега сакам да ги исперам па да прашам колку е  демонтажа и монтажа на истите?

Отсутен MarkoS

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 210
Одг: ТИПСКИ АВТО НАВЛАКИ !!! by SAMAD
« Одговори #284 на: 15 Март 2015, 20:48:46 pm »
Здраво Самад... Ме интересира колку чинат навлаки за Сеат Ибица 6Л 2003 со 3 врати, значи предните седишта се спуштаат. Дали имате мерка за нив или треба да се дојде. Благодарам!