Автор Тема: Vozzi Помош на пат! - Пропадна и не работи веќе апликацијата  (Прочитано 14497 пати)

Присутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2062
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #30 на: 30 Јули 2022, 12:04:11 pm »
Тури и пепел на колата ако не може да издржи 2000км,
Осигурувањето е токму за неодговорни и глупи и прпатори што можат да си дозволат 50 евра.
Тоа па со застарена ЈУ логиката нема никаква логика, папагалско блебетање, чуено од некаде па повторено, исто како со митот за "Миланееее"😄

Ниту сум глуп, ниту сум неодговорен, ниту прпатор, ниту па богат, размазен и несигурен.
Не знам која ти е потребата од вреѓање индиректно. Што више - може во случајов ти си глуп, неодговорен и скржав ако НЕ земеш пакет за помош на пат, еве не знам.

Не ме читаш, тролаш или што е работава?
Кој кажа дека осигурувањето е за 2000km?
Пишав дека ЦЕЛА ГОДИНА си осигуран барем малку од такви срања на пат, без разлика колку километри патуваш и со што патуваш секаде низ Европа (освен со не-копнени превозни средства).

Стварно не знам што е нејасно или ти е јасно, ама битно ти да си кажеш некое заостанато мислење од 1979-та и да си покажеш некоја фрустрација или комплекс.
« Последно менување: 30 Јули 2022, 12:10:06 pm balanar »

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2159
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #31 на: 30 Јули 2022, 12:23:01 pm »
Спремај се за најлошото,надевај се за најдоброто.

Пред неколку години во фирмата имавме рекламација од Дајмлер.Мерцедес Ц класа со некои си 12000км поминати на автопат со брзина од некои 120+км/ч моторот му гаси а со тоа губиш серво управување, сопирачки.Среќа без удес и жртви.

Без разлика стара нова кола,спреми се за најлошото.
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #32 на: 30 Јули 2022, 14:00:04 pm »
Тури и пепел на колата ако не може да издржи 2000км,
Осигурувањето е токму за неодговорни и глупи и прпатори што можат да си дозволат 50 евра.
Тоа па со застарена ЈУ логиката нема никаква логика, папагалско блебетање, чуено од некаде па повторено, исто како со митот за "Миланееее"😄

Ниту сум глуп, ниту сум неодговорен, ниту прпатор, ниту па богат, размазен и несигурен.
Не знам која ти е потребата од вреѓање индиректно. Што више - може во случајов ти си глуп, неодговорен и скржав ако НЕ земеш пакет за помош на пат, еве не знам.

Не ме читаш, тролаш или што е работава?
Кој кажа дека осигурувањето е за 2000km?
Пишав дека ЦЕЛА ГОДИНА си осигуран барем малку од такви срања на пат, без разлика колку километри патуваш и со што патуваш секаде низ Европа (освен со не-копнени превозни средства).

Стварно не знам што е нејасно или ти е јасно, ама битно ти да си кажеш некое заостанато мислење од 1979-та и да си покажеш некоја фрустрација или комплекс.
Јас ништо не измислив, се сам си кажа и јас се надоврзав на твоето кажано/напишано, или си заборавил што си напишал?

Цитат
Мислам дека е прилично глупо и неодговорно за секој што може да си дозволи (а посебно па ако има деца), а не зема.

Цитат
Летово одморот ќе биде~ 2000km,


Цитат
Многу застарена екс-ЈУ логика.
....



Знаеш ли колку се чувствуваш послободен во животот доколку не си постојано под страв нешто да не ти се случи и да бараш да се осигураш против уроци?
Е тоа е разликата мислењето во 1979 и денес.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6938
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #33 на: 30 Јули 2022, 14:30:03 pm »
Мене пред 2 месеца ми беше рака у гипс, после тоа кога го извадија одма тргнам на море, а ракава нефункционална и си викам боље да си платам возззи него да плачам поред пут. Не можев ни да напумпам, а не да сменам гума.

Ем како што вика колегава погоре, повеќе ќе ме кошта шлепот од колата, налет за 50 еур, нека стои никад да не затреба.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6552
  • French diamond
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #34 на: 30 Јули 2022, 15:37:17 pm »
Остај го тој мисли сите нови коли возат ко него.
За Мики со Хјундајо беше ова  ;D

Присутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2062
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #35 на: 30 Јули 2022, 16:10:48 pm »
Староста на возилото нема врска.

Јас би купил и да имам нова кола од јуни 2022.

Присутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2062
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #36 на: 30 Јули 2022, 16:13:47 pm »
Јас ништо не измислив, се сам си кажа и јас се надоврзав на твоето кажано/напишано, или си заборавил што си напишал?
Цитат
Летово одморот ќе биде~ 2000km,

Другпат кога ќе ме цитираш, цитирај ја целата реченица, не мора да се правиш мутав и да ми вадиш работи од контекст. Дури и запирката ти останала од цитатот од што си брзал како прле пред магаре да ми ,,докажеш" дека не знам што сум пишувал. Смешки.
Ова е целиот пасус:

Летово одморот ќе биде~ 2000km, да не зборам што за цела година во земјава и во цела Европа (доколку патуваш) колку - толку си сигурен.

Многу си напорен некако, цело време на форумов пробуваш да ми докажеш дека црното е бело или обратно. Само си нашол со кого да се контраш...
На темава никој не ти стави пиштол на чело да купуваш било што.
« Последно менување: 30 Јули 2022, 16:19:45 pm balanar »

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2151
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #37 на: 30 Јули 2022, 16:21:42 pm »
Ова vozzi важи во Македонија, има ли некој „локален“ пакет?

Едит: Сличен пакет од АМСМ е 1300 ден, плус имаш шлеп до 200 км (практично цела МК). Не знам што се добива повеќе од воззи.
« Последно менување: 30 Јули 2022, 16:35:29 pm Filip MK »
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10127
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #38 на: 30 Јули 2022, 17:19:59 pm »
Јас ништо не измислив, се сам си кажа и јас се надоврзав на твоето кажано/напишано, или си заборавил што си напишал?
Цитат
Летово одморот ќе биде~ 2000km,

Другпат кога ќе ме цитираш, цитирај ја целата реченица, не мора да се правиш мутав и да ми вадиш работи од контекст. Дури и запирката ти останала од цитатот од што си брзал како прле пред магаре да ми ,,докажеш" дека не знам што сум пишувал. Смешки.
Ова е целиот пасус:

Летово одморот ќе биде~ 2000km, да не зборам што за цела година во земјава и во цела Европа (доколку патуваш) колку - толку си сигурен.

Многу си напорен некако, цело време на форумов пробуваш да ми докажеш дека црното е бело или обратно. Само си нашол со кого да се контраш...
На темава никој не ти стави пиштол на чело да купуваш било што.
кој филм го направи човече ;D

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6938
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #39 на: 30 Јули 2022, 18:17:17 pm »
Ова vozzi важи во Македонија, има ли некој „локален“ пакет?

Едит: Сличен пакет од АМСМ е 1300 ден, плус имаш шлеп до 200 км (практично цела МК). Не знам што се добива повеќе од воззи.
Ова важи и за надвор од МК, цела Европа без Турција.

Присутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2062
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #40 на: 30 Јули 2022, 18:57:02 pm »
Има и само за МК пакет, 1500 денари е.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14068
  • Пудингот на шоферството
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #41 на: 30 Јули 2022, 19:23:59 pm »
Пакетите се убави дур не ти притребаат.
Има луѓе со доста добри искуства и има луѓе кои го кркале стапот.
Јас немам никаков пакет,не ми е ни до пари проблемот ни до ништо,едноставно незаинтересираност.
Уствари имам некој пакет кој доаѓа со осигурувањето.
Па само оваа година не слегов за Мк,инаку секоја година во било кој момент ми текнува,палам колата и заминвам за Мк.

Дали по пат ќе зариба,дали гума ќе се дупни или шо и да биди
1.не мислам на тоа
2.ако биди,после тоа одма одиме на решавање на проблемот.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5985
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #42 на: 30 Јули 2022, 19:31:32 pm »
Никој не мисли на тоа и секако дека "ако биди" се оди на решавање на проблемот.

Поентата е да си олесниш при решавањето.

Отсутен mac_mk

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 38
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #43 на: 30 Јули 2022, 19:36:44 pm »
Има негде да се прочитаат искуства за овој сервис? Сајтот на прв поглед делува смешно, ако се зачиташ некои реченици воопшто немаат смисла.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14068
  • Пудингот на шоферството
Одг: Vozzi Помош на пат!
« Одговори #44 на: 30 Јули 2022, 20:38:17 pm »
Никој не мисли на тоа и секако дека "ако биди" се оди на решавање на проблемот.

Поентата е да си олесниш при решавањето.
Поентата е да поминиш поевтино во решавањето на проблемот,а не полесно.
Решавањето оди,викаш шлеп,такси,хотел,авионска карта и сл...Се зависи колку си оддалечен од појдовната точка или крајната дестинација.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D