Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 1789475 пати)

Отсутен marmlad

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4204
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4215 на: 18 Септември 2018, 16:43:03 pm »
И овие да не се муслимани избеглици?


Сигурно и овие се мешавина од арап и црнец побегнати од терористичка Сирија само да прават проблеми во Англија:

http://news.met.police.uk/news/two-jailed-for-moped-enabled-robbery-252379

Не викам дека арапите во нивните гета не се проблематични, исто како што во англиските гета проблематични се самите енглези или срби/бугари/пољаци. Што помалце пари, тоа повеќе проблеми.
Секој настан каде некој арап/црнец е замешан, причина е нивното населување, иако често тој арап е трета генерација во Англија, не ни знае нешто за неговата земја на потекло.
Ако енглези тепаат енглез, тогаш е само пијана работа, или се работи за некои криминогени типови, јебига секаде ги има.
Пин поинт. Исто како и веста за полицаецот убиец од пред некој ден каде што Албанец уби Албанец. Да беше Албанец уби Македонец, поратилве, медиумиве и огормен дел од форумов ќе се палеа ко мали деца...

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1716
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4216 на: 18 Септември 2018, 16:50:02 pm »
И овие да не се муслимани избеглици?


Сигурно и овие се мешавина од арап и црнец побегнати од терористичка Сирија само да прават проблеми во Англија:

http://news.met.police.uk/news/two-jailed-for-moped-enabled-robbery-252379

Не викам дека арапите во нивните гета не се проблематични, исто како што во англиските гета проблематични се самите енглези или срби/бугари/пољаци. Што помалце пари, тоа повеќе проблеми.
Секој настан каде некој арап/црнец е замешан, причина е нивното населување, иако често тој арап е трета генерација во Англија, не ни знае нешто за неговата земја на потекло.
Ако енглези тепаат енглез, тогаш е само пијана работа, или се работи за некои криминогени типови, јебига секаде ги има.

Секој со свое искуство, за еден одговара и функционира за друг не.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4217 на: 18 Септември 2018, 16:50:28 pm »
Толку прецизино ти БОЛДИРАВ што и како си лупетал, делтано ти објаснив, додаов и некој линк за во случај ако сакаш (ако разбираш англиски) да прочиташ, ОФОРМИШ ЗНАЕЊЕ за некоја тема, ама очигледно се е џабе кај овој народ. Затоа ќе си останеме тоа што сме, затоа што неќеме да мрднеме 1 метро подалеку од споственото убедување базирано на ништо те. "рекла казала".
А до толку си ти збудален што успеваш да си негираш нешто што го имаш вчера напишано и што се уште стои на форумов а гласи вака:

"а по прашањето за опасно... треба ли да ја појаснувам разликата од корисна експанзија на 3 бари кај ЛПГ (8 до 20 бари на полнење) наспроти ЦНГ кој е на работен притисок од 200 бари (околу 300 на полнење), и дека тоа го возиш во кола, на 2 метри од твојот грб, односно 30 сантими од грбот на твоите деца што седат позади? да дискутираме ли за опасноста од запалливоста на метанот која е поголема од класинчниот пропан-бутан микс т.е. плин? знаеш ли за каква експанзија на ширење збориме доколку се појави процеп на било кој дел од системот на метан, цевка нека е на холендер?"

Фала многу, пријатно.
Значи не е во ред ова што го пишуваш стварно... Зборев за боца, зборев за притисок на нејзе и полнење... Работниот притисок на складираниот метан е 200  бари до одприлика некаде кај твоите нозе во кола, после се редуцира и искористува на работен притисок за согорување...

Сите постови што ги пишав ги измени, незнам со која цел ама нејсе, ти си знаеш... Останатите имаат очи и ум, па нека си проценат... Ионака со метанот и плинот се занимавав пред 10-15 до пред некоја година, немам никакво фајде од ова, освен да му помигнам на некој што ќе му треба... Така да, сеедно ми е..
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Ѓорѓи

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1320
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4218 на: 20 Септември 2018, 14:14:20 pm »
пред недела-две ова им се случи на тетка ми коа се враќаа од одмор, колата уште им е во ниш и сега го читам ова.
https://vesnik.com/balkan/drumski-pirati-demnat-stranski-vozachi-vo-srbija

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2824
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4219 на: 20 Септември 2018, 14:19:55 pm »
И овие да не се муслимани избеглици?


Сигурно и овие се мешавина од арап и црнец побегнати од терористичка Сирија само да прават проблеми во Англија:

http://news.met.police.uk/news/two-jailed-for-moped-enabled-robbery-252379

Не викам дека арапите во нивните гета не се проблематични, исто како што во англиските гета проблематични се самите енглези или срби/бугари/пољаци. Што помалце пари, тоа повеќе проблеми.
Секој настан каде некој арап/црнец е замешан, причина е нивното населување, иако често тој арап е трета генерација во Англија, не ни знае нешто за неговата земја на потекло.
Ако енглези тепаат енглез, тогаш е само пијана работа, или се работи за некои криминогени типови, јебига секаде ги има.

Секој со свое искуство, за еден одговара и функционира за друг не.
Сите овие треба сапун да се направат

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4711
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4220 на: 20 Септември 2018, 14:27:26 pm »
пред недела-две ова им се случи на тетка ми коа се враќаа од одмор, колата уште им е во ниш и сега го читам ова.
https://vesnik.com/balkan/drumski-pirati-demnat-stranski-vozachi-vo-srbija
Веќе не плаќам членство во АМСМ...последен пат годинава....тотално срање од ,,услуга“. Поготово после овој инцидент на линков (колку и да е клик бејт/чкарт сајт).

А околу пиратите, во Хрватска ни блендираше црно ауди а6 со затемнети стакла и германски таблици позади нас, колегата застана мислејки дека нешто не е во ред со нашава кола (рент а кар), кога од аудито дотрча була со скршена кредитна картица на пола...барајки пари за гориво на лош англиски, се погледнуваме со колегава, затварам прозор, дава гас и џом.

Не знам кој им е концептот, на кој начин би изнудиле пари со жена (бар да беше некоја згодна а не тетка дебела) шо ти доаѓа на прозор на автопат, ваљда некој од жал може да се заебе да ја прими у кола или да искочи па да го фатат ликови од аудито на сец...не знам, али прилично очигледен и ретардиран пристап на просење/крадење/изнуда.


Отсутен Ѓорѓи

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1320
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4221 на: 20 Септември 2018, 14:39:54 pm »
Нив тоа ADAC ги спасило, 3 вечери спиеле у хотел, не "успеале" србиве да ја направат колата, им барале 1100 евра, па ADAC им резервирале лет до Минхен. Колата уште е у Ниш, сеа треба ADAC да ја отшлепаат, ама не знаат шо ќе им стигне, може само шасија и тркала. А ми имаат кажувано и за такво со блендирања тоа уште поневеројатно ми звучеше, свашта има

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29243
    • CARclub.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4222 на: 20 Септември 2018, 14:54:15 pm »
Тоа со аблендирањето мене ми го имаат направено еднаш во Грција. Нит застанав, нит бутур. Гас до доле, хајт.

Отсутен UrSa1986

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1508
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4223 на: 20 Септември 2018, 15:06:45 pm »
Јас најчесто си се потргнувам на страна, може се брзаат :D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43386
  • Il Moderatore
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4224 на: 20 Септември 2018, 15:08:59 pm »
Не може да ме стигнат да ми аблендираат... ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6368
  • Бенве сие бенве
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4225 на: 20 Септември 2018, 16:09:56 pm »
пред недела-две ова им се случи на тетка ми коа се враќаа од одмор, колата уште им е во ниш и сега го читам ова.
https://vesnik.com/balkan/drumski-pirati-demnat-stranski-vozachi-vo-srbija
Веќе не плаќам членство во АМСМ...последен пат годинава....тотално срање од ,,услуга“. Поготово после овој инцидент на линков (колку и да е клик бејт/чкарт сајт).

А околу пиратите, во Хрватска ни блендираше црно ауди а6 со затемнети стакла и германски таблици позади нас, колегата застана мислејки дека нешто не е во ред со нашава кола (рент а кар), кога од аудито дотрча була со скршена кредитна картица на пола...барајки пари за гориво на лош англиски, се погледнуваме со колегава, затварам прозор, дава гас и џом.

Не знам кој им е концептот, на кој начин би изнудиле пари со жена (бар да беше некоја згодна а не тетка дебела) шо ти доаѓа на прозор на автопат, ваљда некој од жал може да се заебе да ја прими у кола или да искочи па да го фатат ликови од аудито на сец...не знам, али прилично очигледен и ретардиран пристап на просење/крадење/изнуда.
Романците по еу ја прават таа магија, ти иде со некои работи што личат за златни и ти ги дава испод цена за да стават гориво и да имаат пари за до дома. Исто и со мобилни телефони има шеми и што уште не не сум сретнал од превари

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6544
  • French diamond
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4226 на: 20 Септември 2018, 22:27:44 pm »
Овие луѓето нормални се што бараат по 10 000+ денари за половни, челични 16ки со извозени гуми или  мислат дека јас не сум нормален и ќе му дадам ?!  :-X

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54781
  • Махер
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4227 на: 20 Септември 2018, 22:29:17 pm »
Не е до тебе.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6376
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #4228 на: 21 Септември 2018, 07:20:52 am »
Мене пред 2 години со старо бмв 5 на германски таблици ама внатре се гледаше прави џерманци беа :D ми блендира едно сто пари пред Ниш некаде да застанам демек квар му е колата и вози со 4 жмигавци. Море мрш таму лопови едни....