Автор Тема: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници  (Прочитано 135830 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #285 на: 20 Април 2019, 11:18:15 am »
Супер стокмено. Имаш некој коментар да дадеш за цената на поправката на „поправката“?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен iki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #286 на: 20 Април 2019, 11:19:55 am »
Колата од Богдановски си ја земав у "БАРОК". Најдов даска, стиропор, гипс (кит) а после растурање предница најдов и ЖИЦА со која го врзале цревото за ладење, пошто било пукнато.


Отсутен iki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #287 на: 20 Април 2019, 11:25:02 am »
Супер стокмено. Имаш некој коментар да дадеш за цената на поправката на „поправката“?
Не сум задоволен туку презадоволен од цена и услуга пред се. Конечно се чуствувам сигурен безбеден и на крај среќен  :)

Отсутен iki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #288 на: 20 Април 2019, 11:52:29 am »
Еве за крај на оваа прикаска уште да ви ја доловам работата и на Иле Дамевски како тоа одеше по фази (прикажана утепаната страна само):








Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1727
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #289 на: 20 Април 2019, 12:40:58 pm »
Ај китот не си можел да го забележиш на прво, туку сакаш да кажеш дека преварант-слаткар Богданоски колата ти ја предаде со зината хауба?? Добро бе толку ли нема срам? Тоа цревото што го врзувал со жици сигурно го има наплатено како ново да ставил. Треба една реклама да му направиш по медиумиве (ако ти се замара воопшто и ако имаш време) за тоа колку "добро" работи.

Отсутен iki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #290 на: 20 Април 2019, 15:04:30 pm »
Ај китот не си можел да го забележиш на прво, туку сакаш да кажеш дека преварант-слаткар Богданоски колата ти ја предаде со зината хауба?? Добро бе толку ли нема срам? Тоа цревото што го врзувал со жици сигурно го има наплатено како ново да ставил. Треба една реклама да му направиш по медиумиве (ако ти се замара воопшто и ако имаш време) за тоа колку "добро" работи.
И хаубата не беше толку приметлива зошто во маската беа заглавиле парче даска со која ја извитоперуваат за да дојде у правец на хаубата. Ама се тоа се откри од кога ја растурив.....

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10125
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #291 на: 20 Април 2019, 16:01:18 pm »
Покрај другото и шаловање направиле ;D

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #292 на: 20 Април 2019, 16:33:35 pm »
Abe gi biva ( bogdanovski ) zbor da nema, kaj da e ke pazarat i nekoe zgradice da napravat  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #293 на: 20 Април 2019, 17:56:01 pm »
Они само дивоградба може да напраат :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1913
  • If you can dream it, you can do it.
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #294 на: 20 Април 2019, 18:23:10 pm »
Покрај другото и шаловање направиле ;D

Да сме реални. Ики не е задоволен зашто не му наместиле изолација, 10-ка стиропор. Тогаш друг ќе беше муабетот. ;D

@iki ако не ти е проблем, финално кога ќе се заврши се, да измонтираш пред/потоа слики.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен iki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 18
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #295 на: 20 Април 2019, 19:21:01 pm »
Покрај другото и шаловање направиле ;D

Да сме реални. Ики не е задоволен зашто не му наместиле изолација, 10-ка стиропор. Тогаш друг ќе беше муабетот. ;D

@iki ако не ти е проблем, финално кога ќе се заврши се, да измонтираш пред/потоа слики.
Заврши се и поназад има слики од се и сешто, а стиропорот што го ставиле во браник наместо држач за браник и го залепиле со лепак за шофершабни - точно не беше 10-ка

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3123
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #296 на: 20 Април 2019, 20:30:54 pm »
Leleleel ne mi se veruva

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4745
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #297 на: 20 Април 2019, 20:50:44 pm »
Незнам што ве чуди и што очекувате од луѓе што на ФБ ставаат слики како закрпиле капак(небитно дали на волан или совозачка страна) од аирбаг со кит и како се фалат со тоа како добро изгледа....

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #298 на: 21 Април 2019, 19:31:31 pm »
@AUUU еве ти мајстор

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6913
Одг: Автолимарски и автолакерски сервиси и работилници
« Одговори #299 на: 21 Април 2019, 21:35:52 pm »
@AUUU еве ти мајстор
Да, да, бев кај човекот.

Ќе ја договориме. Малце поголем трошок од планираното, ама битно да се среди ко што треба (не дека жена ми нема пак да ја закачи за кратко).