Автор Тема: Кога да се очекува следен собир ?!?!  (Прочитано 55980 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #360 на: Октомври 29, 2019, 10:16:20 am »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39214
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #361 на: Октомври 29, 2019, 10:42:11 am »
Је*еш ударна штрафилица.. женска штикла му е  мајката.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4960
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #362 на: Март 15, 2020, 13:12:36 pm »
@ZeroSignal ајде види деновиве да се организираме за еден собир, додека сме послободни :)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #363 на: Март 15, 2020, 20:36:15 pm »
може на дебарско, па да седнеме кај мијаците на плескавици

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #364 на: Март 15, 2020, 22:03:13 pm »


Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4960
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #365 на: Март 16, 2020, 00:20:44 am »
може на дебарско, па да седнеме кај мијаците на плескавици
Ооооодлична идеја.


Отсутен miksi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 693
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #366 на: Март 16, 2020, 20:34:11 pm »
може на дебарско, па да седнеме кај мијаците на плескавици
И по некое пиво, Корона најдобро

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4960
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #367 на: Април 14, 2020, 14:15:41 pm »
Викендов нешто?

Таман празник, а не се избегани луѓево по Грчки, Бугарии....

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17944
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #368 на: Април 14, 2020, 14:30:06 pm »
Ајде кој има викендица за 30тина луѓе да направиме групен имунитет.

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2825
 • Жгл' б гл'б
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #369 на: Април 14, 2020, 14:42:11 pm »
Е дури сега сите ќе дојдат штом спомна групен... :)))))
Не се апдејтирај автоматски, не биди глуп.
Барем малку "troubleshooting" прво  #дамуеамстопанката.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3914
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #370 на: Април 14, 2020, 15:53:00 pm »
Moze i nekoja lokacija singelic-madzari-aracinovo gledam i navecer se sobiraat bez problem iako e policiski cas.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4094
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #371 на: Април 14, 2020, 15:57:26 pm »
Корона викенд ќе е и овој,од петок до вторник....😒.
Нафтата ќе ми скисне у резерваро.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Отсутен TheErminK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #372 на: Јули 05, 2020, 00:17:07 am »
Да не има новости за собир нешто? :)
Mazda 3 1.6 HDI 2008
Daewoo Nubira 1.6 16v 1998
Audi A3 1.9 TDI 2002

Присутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2825
 • Жгл' б гл'б
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #373 на: Јули 05, 2020, 02:24:20 am »
Где су млади, ту је и шала :)))

Ама јас сум ЗА!
Не се апдејтирај автоматски, не биди глуп.
Барем малку "troubleshooting" прво  #дамуеамстопанката.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: Кога да се очекува следен собир ?!?!
« Одговори #374 на: Октомври 16, 2020, 08:46:58 am »
пред 9 години  :)