Автор Тема: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила  (Прочитано 16698 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
<<<<

Така вика и мајсторот ама шубе ми е. Кајшот некако го најдовме..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38694
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
<<<<

Така вика и мајсторот ама шубе ми е. Кајшот некако го најдовме..
Ич да не ти биде, боље без него, отколку со стар! Ќе се заглави стариот, ќе скине ременот, ќе ти го сјебе цел мотор. Ако можеш да чекаш од странство да ти стигне, ок, ама ако не ти се чека, слободно без него. Тој ремен, на ѓаолот бељата! ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
Лагер на ребрасти балансер за 155 2.0 16v (1995 год)
 
По продавнициве го дава овој модел, но не одговара на Cf1:

https://www.alfaworkshop.co.uk/parts/155_Balancer_Belt_Kit.shtml

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Дијаманти да барав у Вардар до сега ќе најдев..

Нема
GTI je zmaj

Отсутен Kristijan001

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 43
Сет ламела потисна и друг лагер за киа цеед 1.4 109коња 2007 година?

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
8500 denari komplet set lamela, potisna i drug lager. Marka AISIN
GTI je zmaj

Присутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 627
@Prcot  може ли цена за комплет сет ламела... за ауди а4 б5 1.8 ADR 92W  (1995)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4719
 • хаУс мајстор
Прч, кертриџ зa турбинa зa Passat 1.9 tdi 74kw 2001г. дaли имaш или пaк имa мoжнoст дa се пoрaчa?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
@Prcot, исто сет ламела потисна за 155 2.0 16v..

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
@Prcot  може ли цена за комплет сет ламела... за ауди а4 б5 1.8 ADR 92W  (1995)
Сет ламела потисна и друг лагер на LUK 10100 ден имаш и сет со замаец исто на LUK 28000 ден.
GTI je zmaj

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
@Prcot, исто сет ламела потисна за 155 2.0 16v..
Немам
GTI je zmaj

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 730
@Prcot

Цитроен Ц5 МК1 2004 2.0 136кс бензин

Спона
Стабилизатори
Предни плочки (по можност Алиед Нипон)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
@Prcot

Цитроен Ц5 МК1 2004 2.0 136кс бензин

Спона
Стабилизатори
Предни плочки (по можност Алиед Нипон)
Спона кратка: ТРВ 1350ден феби 750ден
Стабилизатор: стелокс 400ден технорот 410ден
Предни плочки роадхаус 2250ден стелокс 1050ден
GTI je zmaj

Отсутен Andrej93

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
@Prcot

Дали имаш за Ауди А6 2005 година 4F моделот 2.0 TDI
хидро држачи на мотор со сензор?

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 730
@Prcot

Цитроен Ц5 МК1 2004 2.0 136кс бензин

Спона
Стабилизатори
Предни плочки (по можност Алиед Нипон)
Спона кратка: ТРВ 1350ден феби 750ден
Стабилизатор: стелокс 400ден технорот 410ден
Предни плочки роадхаус 2250ден стелокс 1050ден
Prc zemav vekje, kasno mi pisa :(

Aj za istoto vozilo rakavec amortizer?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3491
Одг: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила
« Одговори #104 на: Септември 04, 2019, 10:22:39 am »
Сајли за возачки прозорец, Меган 2 хечбек како на потписот?
Сакам само сајли ги има и такви само колку можат да се најдат ќе ми кажиш.

Со шини цел механизам го има на каросерија.


ЕДИТ: Порачано од каросерија сајли кит, па ќе видиме што ќе стигни.
« Последно менување: Септември 05, 2019, 07:07:31 am Power to the people »