Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1733957 пати)

Отсутен lawyer92

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 4
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7320 на: 20 Април 2019, 22:07:57 pm »
Знае некој каде можам да го најдам делот, или некој што има  peugeot 206 1.4 hdi  204  на делови?

Отсутен vladimir_1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1008
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7321 на: 21 Април 2019, 16:37:05 pm »
Ете и 147-ката слабост пријави  ::) Алфисти ваљда треба да го сменам задниот лев сензор за ABS (дава некои различни вредности на дијагностика) и од време на време светнува ABS сијаличето и по некое време само се гасни. Пошто не сум скроз сигурен дали е до него во план сум да земам половен ама дечкото ми вели имал два типа со жолт и црн приклучок. Прашањето е дали некој знај кај е сместен тој прклучокот да знам кај да растурам за да ја видам бојата ?
За недај боже да му затреба на некој еве слика да не се мачи да бара на интернет, приклучокот се наоѓа во багажникот


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7322 на: 21 Април 2019, 18:22:08 pm »
Ете и 147-ката слабост пријави  ::) Алфисти ваљда треба да го сменам задниот лев сензор за ABS (дава некои различни вредности на дијагностика) и од време на време светнува ABS сијаличето и по некое време само се гасни. Пошто не сум скроз сигурен дали е до него во план сум да земам половен ама дечкото ми вели имал два типа со жолт и црн приклучок. Прашањето е дали некој знај кај е сместен тој прклучокот да знам кај да растурам за да ја видам бојата ?
За недај боже да му затреба на некој еве слика да не се мачи да бара на интернет, приклучокот се наоѓа во багажникот

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Баш вчера се чудев во која тема пиша, сакав да ти пишам каде се конекторите, али ете си ги нашол :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1008
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7323 на: 21 Април 2019, 19:45:06 pm »
Да, уште да најдам половен исправен за проба,или мојот да пробам да го извам и исчистам.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7324 на: 21 Април 2019, 20:16:38 pm »
Да, уште да најдам половен исправен за проба,или мојот да пробам да го извам и исчистам.
Тие се хал сензори, нема што да му чистиш, работат и со многу ѓубре на нив. Нема зијан да пробаш, секако, ама не се надевај дека ќе се опраи..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1008
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7325 на: 21 Април 2019, 20:24:08 pm »
Да, уште да најдам половен исправен за проба,или мојот да пробам да го извам и исчистам.
Тие се хал сензори, нема што да му чистиш, работат и со мно :Dгу ѓубре на нив. Нема зијан да пробаш, секако, ама не се надевај дека ќе се опраи..
Гледав на youtube ги чистат ке пробам и јас,си велам има шанси минимални пошто не е скроз одкажан. Иначе се надевам до него да е проблемот а не нешто друго :)

Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1984
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7326 на: 22 Април 2019, 08:46:04 am »
Дечки колку време пред истекување може да се обнови возачката дозвола?

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2143
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7327 на: 24 Април 2019, 07:57:19 am »
Дечки предложете каде да се бара половна летва за Поло 1,9 D (обичен дизел) 1999 година, на дедо ми почнала да му пушта масло, отидена е, некое бројче од овие што растураат коли, не знам колку е точно ама ми кажаа дека одговара и од Голф 3, данкишен
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7328 на: 24 Април 2019, 09:20:28 am »
Пробај репарирај ја ако не можеш да најдеш половна, иако и половните се веќе отидени..
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен WorM

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 616
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7329 на: 24 Април 2019, 09:28:51 am »
Дечки предложете каде да се бара половна летва за Поло 1,9 D (обичен дизел) 1999 година, на дедо ми почнала да му пушта масло, отидена е, некое бројче од овие што растураат коли, не знам колку е точно ама ми кажаа дека одговара и од Голф 3, данкишен

Тркни до Тетово, ќе најдеш на кило летви..Мене на времето на голф 3ка ми откажа исто, купив друга за 1500 ден и тераше уште 3 години(додека го продадов).

Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7330 на: 24 Април 2019, 12:33:34 pm »
Zdr.imam yugo koral1.1i motor efi pa dali bi mozel nekoi da mi pomogne, znaci kolava vergla a ne pali koga sto moze da i bide proverno e se strija pumpa novi svekici ne senzor na radilica i toa e isprobano preeska bev na majstor i ne uspea da go zapali a inace od sabjle ke zapali i potoa nema da saka pa bi ve zamolil za pomos odnapred vi blagodaram.
Proveri senzor za temperatura na tecnosta ako ima, slicni zaebancii imav so Rover 214 koga bese ladna kolata palese posle koga ke zagree ne palese samo verglase ...

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk


Отсутен Oliverco777

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 20
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7331 на: 24 Април 2019, 19:18:29 pm »
Здраво дечки, некој дали има бр мобилен од сервис Митревски? Плав дим ми излага од ауспух, тресе на палење, трокира и не влече баш, губи сила, гаси под мала гас... Не знам дали е до филтри, свеќици или нешто полошо...
Фала многу!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk



Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8536
  • Пичлеме
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7333 на: 24 Април 2019, 20:43:46 pm »
И на друга тема има пишано членот, мобилен телефон му треба, на фиксен ѕвони веќе два дена, никој не му крева...

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9905
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #7334 на: 24 Април 2019, 20:50:48 pm »
публиц или ?
во секој случај ќе пратам пп
претежно кревал, да не има друга поента...
« Последно менување: 24 Април 2019, 20:58:47 pm Bicikle »