Автор Тема: Перални низ Скопје?  (Прочитано 736393 пати)

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2325 на: 24 Мај 2017, 11:49:15 am »
Треба да отидам кај Бушав и да земам налепница и едно тест перење, иако ја перам овде локал во Чаир, почнаа многу ропачки да ја перат.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1262
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2326 на: 13 Јуни 2017, 14:28:32 pm »
Молам за точни координати на пералнава со оглед дека е во МК  :)
И да утнат во перење, нема да правам проблем....


Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2327 на: 13 Јуни 2017, 16:31:00 pm »
Макоил, ама џабе, промо перењево заврши. ;D

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2328 на: 13 Јуни 2017, 16:34:27 pm »
Иди во Жеровјане ќе може да те исперат истиве само ќе те кошта малку.

Може и кавал да ти свират.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2329 на: 14 Јуни 2017, 14:12:56 pm »
- Колку коли има пред мене ?
- 5
-ТОП !

Отсутен stapmkd

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 765
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2330 на: 19 Јуни 2017, 17:46:05 pm »
Перална Аце или Аце Морски во Лисиче, дечките се крајно коректи и професионално си ја вршат работата убаво перат башка поминуваат внатре енериер со млеко  поминуваат гуми бандажи со средство и на крај миривче на ретровизор внатре, восоче, сум перел неколку пати кај Аце стварно добро и убаво испрана кола, мотор иам еднашка перено кај него го пере со млака вода и на крај печатче и на 5 печатчиња гратис 6то перење, имаат густа пена.
Тие од лисиче, ајродром, ново лисиче и околија пред некое време што дискутираа и бараа добра перална во тој регион еве им.(П.с. не сакам да испадне ко реклама или слично, али чисто да споделам позитивно искуство и добро место за перење)

Пп.с. Бушавиот секако дека е незаменлив, али за тие што не им се тепа пат до злокуќани од ајродром како алтернатива добро е.

Ќе повторам уште еднаш ако у некој случај е реклама или слично, слободно администрација нека избрише, мада ја мислам дека не е.

Еве слики што ми переле коли мене(дури и југо е ќе речеш, ама го гланцаат ко кола од 15к евра да е. ;D





Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2331 на: 19 Јуни 2017, 20:56:03 pm »
Најлошо перење до сега. Благодарение на Wash Fabrik. Џабе фрлени 120 денари. Знам дека е основно перење и најефтината тарифа, ама ова е катастрофа. Ме мрзеше усисивач да вадам дома, па решив таму да ја поминам и да си ја усисам внатре колата, ама боље да си платев 50 денари само за усисивач.






Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AUUU

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6913
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2332 на: 19 Јуни 2017, 22:02:37 pm »
Многу лошо Симо, недоперена ти ја оставиле.

Златен Бушав, денес сите чекаа дожд, нема гужва, перење за мерак.

Прошлиот пат во Веро Џамбо пералната ме разочараа, единствено што се на добра локација.

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20055
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2333 на: 19 Јуни 2017, 22:07:04 pm »
Што не ти погодија во Веро?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2334 на: 19 Јуни 2017, 22:07:35 pm »
Многу лошо Симо, недоперена ти ја оставиле.

Златен Бушав, денес сите чекаа дожд, нема гужва, перење за мерак.

Бушав за жал не работи во Недела, а овој период, само недела ми беше слободна :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2335 на: 19 Јуни 2017, 22:22:32 pm »
Ништо од тие перални за црна кола. Едино да имаш спремна микрофибер крпа и одма да ја пребришеш ...

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2336 на: 19 Јуни 2017, 23:31:34 pm »
Да се надоврзам на постот од @stapmkd , и од мене пофални зборови за Аце, во мое маало и околина мислам најдобра перална! Летно време ретко го посетувам (сам си ги перам возилата), ама кога и да ги однесам ги прави стакло. Крпи си користи различни за темни и светли бои, четка без твое одобрение во никој случај!

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43375
  • Il Moderatore
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2337 на: 20 Јуни 2017, 04:21:22 am »
Ништо од тие перални за црна кола. Едино да имаш спремна микрофибер крпа и одма да ја пребришеш ...
Џабе бришење, кога не беше ни измиена. Бубачките останати на браник, цела прљавштина на прозори, говна од врапци неизмиени... џабе фрлени пари. Само прашината беше симната :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4061
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2338 на: 20 Јуни 2017, 06:35:59 am »
Да се надоврзам на постот од @stapmkd , и од мене пофални зборови за Аце, во мое маало и околина мислам најдобра перална! Летно време ретко го посетувам (сам си ги перам возилата), ама кога и да ги однесам ги прави стакло. Крпи си користи различни за темни и светли бои, четка без твое одобрение во никој случај!
Ова е пералната пред морски,така,што ја заградија пред некој месец?Еднаш имам перено порано кога не беше вака средено и не беше лошо,би ги посетил повторно.
Како е со гужва?Во Ново Лисиче ако не отидеш до кај 9,после рачунај 4-5 коли пред тебе у секое време.

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг: Перални низ Скопје?
« Одговори #2339 на: 20 Јуни 2017, 08:57:34 am »
Да се надоврзам на постот од @stapmkd , и од мене пофални зборови за Аце, во мое маало и околина мислам најдобра перална! Летно време ретко го посетувам (сам си ги перам возилата), ама кога и да ги однесам ги прави стакло. Крпи си користи различни за темни и светли бои, четка без твое одобрение во никој случај!
Ова е пералната пред морски,така,што ја заградија пред некој месец?Еднаш имам перено порано кога не беше вака средено и не беше лошо,би ги посетил повторно.
Како е со гужва?Во Ново Лисиче ако не отидеш до кај 9,после рачунај 4-5 коли пред тебе у секое време.
Кога доаѓаш од кај крстот после Морски 50-тина метри, а ако се доаѓа од горно Лисиче пред Морски. Можеби за истата збориме, година дена мислам има како се премести тука (претходно он ја држеше пералната Морски). Скоро кога и да поминам има гужва, но работат два бокса.