Автор Тема: DYNO тестер, основна алатка на секој професионален тјунер  (Прочитано 45084 пати)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2944
Одг: Re: Одг: DYNO тестер, основна алатка на секој професио
« Одговори #120 на: 27 Октомври 2013, 10:24:43 am »
ali sepak steta sto nema 4x4 merenje .  :(

isoto i jas ke go prasuvav...  :'(

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: DYNO тестер, основна алатка на секој професионален тјунер
« Одговори #121 на: 29 Октомври 2013, 10:30:46 am »
Позади карданот, вадење и само предна влеча...

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: DYNO тестер, основна алатка на секој професионален тјунер
« Одговори #122 на: 29 Октомври 2013, 12:22:33 pm »
има и 4х4 кај нас да се мери само не е калибрирана машината


Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
автотек....


што бидна со апгрејдот за тестирање дино на автоматици? рековте ке ми се јавите да направиме повторено тестирање за да утврдиме што и како до крај... рековте недела-две и ек ме побарате... бајаги пројде од тогаш...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Maks

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 253
  • RACE CHIP
i mene me interesira istoto.
Штета што не сум се родил 30 години порано.
Сакам коли од железо не од пластика,пластични имав пред пубертет.  

FrontWD Sucks!!!

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
повеќе од профи се момциве. прво на меил, па после и по телефон, контакт, се извинија што заборавиле да објават, од премногу обврски, трчаници и работа, дека апгрејдот е направен, софтверот е инсталиран и може да се тестираат АВТОМАТИЦИ, т.е. возила со автоматска трансмисија. значи автоматици, јуриш на тестирање...


во текот на следната недела (зависно од гужва и кај нив и јас со обврски) ке направам мерење, и нај веројатно ремап. па ке постирам тука што и како излегло.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
И да си напраиш ремап, обавезно! Ако веќе можеш, зошто да не уживаш у благодетите кои ти се нудат?
А за контакт ... дечките убаво у неколку наврати напоменаа дека заради презафатеност со работата, да ги контактираме директно на 070/313-999 - Горан или на avtotek@t-home.mk :)
Е па нек ти је са среќом друже onak и да ме научиш да возам аутоматик :D

Отсутен Автотек Електроник

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 107
 • http://allcartuning.com/en.html