Општо > Техника и Опрема

GPS na I pad 2

(1/3) > >>

DENDE-LANCERED:
Vo plan sum da kupam I Pad 2ka pa neznam dali nekoj e zapoznaen okolu GPS aplikacijata.
Potocno me interesira dali moze da se koristi GPS bez internet?

Me vozese eden decko vo Rusija pred dva dena so ML i imase navigacija na I padot,i go prasuvam ali deckoto bese samo sofer i pojma nemase od angliski pa neznaeshe da mi kaze.

Deni:
Исто е како за Ајфон. Симнуваш која сакаш навигација (има 3-4) ТомТОм, Навигон, Го и слични.  Испод 2 гига се навигациите обично и ќе си симнеш за таа земја за која ти треба, а има и за цели региони. Ти треба полнач. И работи беспрекорно. Барем кај мене на ајфон, а пошто се мање-више исто, така ќе е и кај ајпад. Е сеа што е малце голем ајпадот, тоа си е твој проблем. :D

DENDE-LANCERED:
znaci ne treba da si uklucen na internet za da raboti taka?

A sto e so updejtot?

kimi makedonski:
jas imam ipad 1 i gps bez internet nema
2 skoro ispadna i neznam sum nemal prilika ni da go  vidam

osmica8:
Топ си е GPS на ајпад, пробано на ај пад 1 одлично работи навигон. А што со апдејтот?

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија