Општо > Техника и Опрема

GPS na I pad 2

<< < (2/3) > >>

osmica8:

--- Цитат: kimi makedonski на 12 Јуни 2011, 20:40:03 pm ---jas imam ipad 1 i gps bez internet nema
2 skoro ispadna i neznam sum nemal prilika ni da go  vidam

--- Крај на цитатот ---

Другар грешка си, навигон што тежи некаде од прилика над 2 гига, не му треба интернет за да работи. Тие што се со интернет се по 20 - 50мега

DENDE-LANCERED:
Da ama treba internet taka?
Dobro e toa za niz Makedonija, a za van Makedonija ke treba na taa mreza da se zakacis pa ke ti naplati roaming itn.

btw. Dvojkata izleze sega koga se vrativ, i nemozev u miami da go najdam, sekade bese rasprodaden, i majcini ne davaat da go rezerviras.
Sekoj den prodavnicite dobivaa dopuna i za 15min rasprodadeno e se.
Sega e podobro, nakaj Juli treba da mi donesat od USA zasto ne idam tamu u brzo vreme.
Inace $499 kosta, a kaj nas kolku e?

A se plaka za spustanje na navigon?

osmica8:

--- Цитат: DENDE-LANCERED на 12 Јуни 2011, 20:49:29 pm ---Da ama treba internet taka?
Dobro e toa za niz Makedonija, a za van Makedonija ke treba na taa mreza da se zakacis pa ke ti naplati roaming itn.

btw. Dvojkata izleze sega koga se vrativ, i nemozev u miami da go najdam, sekade bese rasprodaden, i majcini ne davaat da go rezerviras.
Sekoj den prodavnicite dobivaa dopuna i za 15min rasprodadeno e se.
Sega e podobro, nakaj Juli treba da mi donesat od USA zasto ne idam tamu u brzo vreme.
Inace $499 kosta, a kaj nas kolku e?

A se plaka za spustanje na navigon?

--- Крај на цитатот ---

НЕ се плаќа, НЕ ти треба интернет. Како што ти пиша погоре Дени, на ајфон работи како шо треба. Навигон ти е безпари само треба да ти е jailbreak уван ај падот. Кај нас го нема уште 2ка та, ама цени што се вртат за 32 3џи+ви фи, 51 000ден.

zeroSignal:
Ја само да ве истролам малку.



Trololololo.

Продолжете. :)

DENDE-LANCERED:

--- Цитат: osmica8 на 12 Јуни 2011, 20:55:33 pm ---
--- Цитат: DENDE-LANCERED на 12 Јуни 2011, 20:49:29 pm ---Da ama treba internet taka?
Dobro e toa za niz Makedonija, a za van Makedonija ke treba na taa mreza da se zakacis pa ke ti naplati roaming itn.

btw. Dvojkata izleze sega koga se vrativ, i nemozev u miami da go najdam, sekade bese rasprodaden, i majcini ne davaat da go rezerviras.
Sekoj den prodavnicite dobivaa dopuna i za 15min rasprodadeno e se.
Sega e podobro, nakaj Juli treba da mi donesat od USA zasto ne idam tamu u brzo vreme.
Inace $499 kosta, a kaj nas kolku e?

A se plaka za spustanje na navigon?

--- Крај на цитатот ---

НЕ се плаќа, НЕ ти треба интернет. Како што ти пиша погоре Дени, на ајфон работи како шо треба. Навигон ти е безпари само треба да ти е jailbreak уван ај падот. Кај нас го нема уште 2ка та, ама цени што се вртат за 32 3џи+ви фи, 51 000ден.

--- Крај на цитатот ---
Auuu mame mu ebam grabesh!!!!

E pa ako e taka togas eve mi uste edna pricina plus da go kupam.
Se mislev megu nego i I phone 4 ama se odluciv za nego zaradi navigacijata, zasto i onaka imam I phone ali kecot.
A baska mi treba i za rabota i e mnogu poprakticen od laptopot sto go imam 17ka, kaj se zaebav kaj go zemav kako televizor e i plus pretezok.
Ova I padot e svetska rabota.
Vo USA e prav hit site go furaat.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија