Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 288972 пати)

Отсутен MSiPy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #960 на: 23 Декември 2017, 13:07:04 pm »
Абе ја дибидус ако слушам...:D Се слушнавме, се објаснивме и се договоривме. Фала ви!

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #961 на: 23 Декември 2017, 14:18:48 pm »
Лелелелеле какви се зборови паднаа хахахахавав
 ::) ::) ::)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #962 на: 03 Јануари 2018, 09:11:39 am »
Препорачајте некој за хемиско и репарирање на пластики, а да не е човеков од Прилеп...пошто нема многу живци да објасни и да дослуша. Фала ви
тоа што тебе не ти одговараат нашите принципи,начин на работа и процедура не е моја вина.Имав културно трпение да те ислушам три пати на телефон и да ти ја објаснам процедурата како иде.Тоа што ти го бараш е вон наша работа,јас немам време да ти барам мсјстори низ Прилеп да ти ги демонтираат пластиките.Ние си имаме принцип на работа,тебе ако не ти се допаѓа не е место да плачеш на форум затоа што не си завршил работа.

Отсутен MSiPy

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 101
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #963 на: 03 Јануари 2018, 11:29:20 am »
Препорачајте некој за хемиско и репарирање на пластики, а да не е човеков од Прилеп...пошто нема многу живци да објасни и да дослуша. Фала ви
тоа што тебе не ти одговараат нашите принципи,начин на работа и процедура не е моја вина.Имав културно трпение да те ислушам три пати на телефон и да ти ја објаснам процедурата како иде.Тоа што ти го бараш е вон наша работа,јас немам време да ти барам мсјстори низ Прилеп да ти ги демонтираат пластиките.Ние си имаме принцип на работа,тебе ако не ти се допаѓа не е место да плачеш на форум затоа што не си завршил работа.
Ти мене не ме ни ислуша, 2 пати ми спушти телефон. Не е битно, мои пари, јас си одлучувам. А за услугата и односот кон клиентите треба да примаш критики. Еднаш ми кажа дека неможеш да најдеш и си најдов јас во Скопје мајстор што ќе ми ги демонтира, само сакав да се договориме да дојдам на договорено и да се заврши целата работа.
Ете го најдов Даме, ме ислуша и си завршив работа. А колку клиенти ќе изгубиш пошто ти е големо егото си е твој проблем.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #964 на: 03 Јануари 2018, 12:13:33 pm »
Препорачајте некој за хемиско и репарирање на пластики, а да не е човеков од Прилеп...пошто нема многу живци да објасни и да дослуша. Фала ви
тоа што тебе не ти одговараат нашите принципи,начин на работа и процедура не е моја вина.Имав културно трпение да те ислушам три пати на телефон и да ти ја објаснам процедурата како иде.Тоа што ти го бараш е вон наша работа,јас немам време да ти барам мсјстори низ Прилеп да ти ги демонтираат пластиките.Ние си имаме принцип на работа,тебе ако не ти се допаѓа не е место да плачеш на форум затоа што не си завршил работа.
Ти мене не ме ни ислуша, 2 пати ми спушти телефон. Не е битно, мои пари, јас си одлучувам. А за услугата и односот кон клиентите треба да примаш критики. Еднаш ми кажа дека неможеш да најдеш и си најдов јас во Скопје мајстор што ќе ми ги демонтира, само сакав да се договориме да дојдам на договорено и да се заврши целата работа.
Ете го најдов Даме, ме ислуша и си завршив работа. А колку клиенти ќе изгубиш пошто ти е големо егото си е твој проблем.
пријателе твоето его е големо,не моето,јас те ислушав и ти кажав која е процедурата,ти сакаш да си правиш муабет на телефон а јас за тоа немам време,те ислушав,ти кажав,и толку.Твое е да си решиш кај ти одговара,ама не е убаво да зборуваш по форумов невистини.Твоето однесување е некоректно,ако егото твое е повредено од наша страна тоа е твој проблем,ние сме должни да работиме,не сме должни твоето его да го масираме.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6414
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #965 на: 03 Јануари 2018, 12:28:07 pm »
А ти како бизнисмен нели малце треба и да внимаваш на речникот пошто ова е јавен форум и многу те читаат. Без разлика кој е прав или крив, твоето однесување и начинот на постапување е аматерски. Ова нема никаква врска со твојата работа за да не ме сфатиш погрешно.

На пример имаш на фејсбук секакви будали што пишуваат невистини за некој ресторан/бизнис/компанија. Најчестата реплика од бизнисите е извинување. Нема потреба од его и од правдања :)

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #966 на: 03 Јануари 2018, 12:36:18 pm »
Rule no.1 vo Mkd - Potrosuvacot NIKOGAS ne e vo pravo :)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #967 на: 03 Јануари 2018, 13:14:18 pm »
А ти како бизнисмен нели малце треба и да внимаваш на речникот пошто ова е јавен форум и многу те читаат. Без разлика кој е прав или крив, твоето однесување и начинот на постапување е аматерски. Ова нема никаква врска со твојата работа за да не ме сфатиш погрешно.

На пример имаш на фејсбук секакви будали што пишуваат невистини за некој ресторан/бизнис/компанија. Најчестата реплика од бизнисите е извинување. Нема потреба од его и од правдања :)
ако научите да ги почитувате и на културен начин го толкувате исказот а не оправдувањето,ќе разберете дека повеќето клиенти не ни знаат што сакаат или пак барањата им се несоодветни на нашата дејност.Прво што чекате,е да бувне некој со некаков коментар за некој мајстор или продавач и одма се фрлате ко волци врз него.Нели тоа не е соодбетно на една култура форумска,а полесно ви е да кажете за некој дека е некултурен на форум  ::)???Ако сте објективни,ќе ги сослушате двете страни.Неговите барања ние не можевме да му ги исполниме како што тој бараше.Не е во наш домен сето тоа.И толку.Е сега што тој од тоа не е задоволен,негова работа.Не чувствувам никаква вина да се извинам кога ниту сум сработил нешто на неговата кола ниту сум погрешил нешто.Едноставно нашите принципи и нашата дејност не го работи тоа што тој го бара,демонтжа,монтажа,па да најдеме некој што ќе извади,па де ова де она,ние работиме детаилинг и вршиме репарирање и фарбање на пластични елементи кои се предходно извадени,и толку беше муабетот,е сега што тој има време да си прави муабет на телефон колку сака,јас такво време немам,културно му објаснив што се нашите услуги.@Inter1 се согласувам дека муштеријата е секогаш во право,ама да појдеш во касапница или во апотека и да побараш геврек,не е ли малку чудно????научете да ги слушате двете страни а не да чекате само да изблуја некој нешто и сите врз него.Немам време да се правдам повеќе,јас си го кажав моето,него не му одговарало,и крај на приказната,не се оптеретувајте толку.

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #968 на: 03 Јануари 2018, 13:23:33 pm »
@Auto Car Care  - Se soglasuvam so tebe i mojot komentar ne bese licno za tebe, tuku opsto za Makedonija.
Sepak mnogu noviteti imas vneseno vo detailing biznisot i so uste nekolku detaileri niz Mkd, Dame, Naser, gledam novi decki ima nekoi niz Skopje dr.Clean koi i da se tie, stvarno e zalno los zbor da se kaze za site vas.
Sepak se e stvar na dogovor, krajno ako nekoj bara gevrek vo mesara i pokraj obidot da objasnis deka gevrek tuka ne se prodava, krajno ke trknes do pekara, ke zemes gevrek i ke mu go prodades duplo za trudot.
Zatoa USA se no.1 pazarna ekonomija vo svetov, kupuvacot/potrosuvacot e car, negovi pari, sto saka ke pravi so niv i sto saka ke bara, a od prodavac se bara samo da ja izvrsi rabotata 100%.
Krajno poentata e deka proizvoditelot/prodavacot ili kako i da e, treba da se prilagodi na potrosuvacot zaso toj plakja i toa mu e zelba, a ne potrosuvacot da se prilagoduva na proceduri ili neznam sto na detailerot vo konkretniov slucaj.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6414
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #969 на: 03 Јануари 2018, 13:33:55 pm »
А ти како бизнисмен нели малце треба и да внимаваш на речникот пошто ова е јавен форум и многу те читаат. Без разлика кој е прав или крив, твоето однесување и начинот на постапување е аматерски. Ова нема никаква врска со твојата работа за да не ме сфатиш погрешно.

На пример имаш на фејсбук секакви будали што пишуваат невистини за некој ресторан/бизнис/компанија. Најчестата реплика од бизнисите е извинување. Нема потреба од его и од правдања :)
ако научите да ги почитувате и на културен начин го толкувате исказот а не оправдувањето,ќе разберете дека повеќето клиенти не ни знаат што сакаат или пак барањата им се несоодветни на нашата дејност.Прво што чекате,е да бувне некој со некаков коментар за некој мајстор или продавач и одма се фрлате ко волци врз него.Нели тоа не е соодбетно на една култура форумска,а полесно ви е да кажете за некој дека е некултурен на форум  ::)???Ако сте објективни,ќе ги сослушате двете страни.Неговите барања ние не можевме да му ги исполниме како што тој бараше.Не е во наш домен сето тоа.И толку.Е сега што тој од тоа не е задоволен,негова работа.Не чувствувам никаква вина да се извинам кога ниту сум сработил нешто на неговата кола ниту сум погрешил нешто.Едноставно нашите принципи и нашата дејност не го работи тоа што тој го бара,демонтжа,монтажа,па да најдеме некој што ќе извади,па де ова де она,ние работиме детаилинг и вршиме репарирање и фарбање на пластични елементи кои се предходно извадени,и толку беше муабетот,е сега што тој има време да си прави муабет на телефон колку сака,јас такво време немам,културно му објаснив што се нашите услуги.@Inter1 се согласувам дека муштеријата е секогаш во право,ама да појдеш во касапница или во апотека и да побараш геврек,не е ли малку чудно????научете да ги слушате двете страни а не да чекате само да изблуја некој нешто и сите врз него.Немам време да се правдам повеќе,јас си го кажав моето,него не му одговарало,и крај на приказната,не се оптеретувајте толку.
На самиот почеток ти е грешката кога велиш научете се да ги слушате двете страни. Толку од мене немам намера да се правам експерт ниту да ја расипувам темава со офф топик.

Отсутен darko mk5

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3601
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #970 на: 12 Јануари 2018, 12:02:52 pm »
Дали е океј во овој период од годината да правам хемиско или да си почекам до пролет? И дали има некој во државава што ќе гарантира дека доколку се работи и плафонот дека нема да се одлепи?

Да напоменам дека досега не е направено хемиско на возилото.

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #971 на: 12 Јануари 2018, 13:38:19 pm »
Дали е океј во овој период од годината да правам хемиско или да си почекам до пролет? И дали има некој во државава што ќе гарантира дека доколку се работи и плафонот дека нема да се одлепи?

Да напоменам дека досега не е направено хемиско на возилото.
365 денови во годината,само закажи термин,потребно се 2 дена .Гратис полимерна заштита,перење на мотор и аплицирање заштита на сите пластични и гумени делови на моторниот простор,апликација на сите стакла средство Water-repellent glass ,чистење бандаши со P-Ray и заштита на истите со Gyeon cancoat ,предходно перење со snow foam и foam lance детално,премачкување на сите гумици со средство против мрзнење.Дресинг на надворешни избледени пластики.Бесплатна дијагностика за жал само на Рено,Нисан и Дачиа.Цена 3000ден со форумски попуст.Плафон ниту еден ми се нема случено да се одлепи,но за него предходно треба да се направи проценка,се чисти но има на некои граница,посебно ако е од еко сунгер или дотраен доколки не е гаражирана колата и била во лето изложувана на сонце.

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #972 на: 12 Јануари 2018, 14:26:48 pm »
Like za cenata!!! A cisto informativno kolku kosta ova se bez popust? Ili forumski popust?
I uste ednas, se dobiva za 3000 ili jas greshno citam?

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3241
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #973 на: 12 Јануари 2018, 14:29:19 pm »
Like za cenata!!! A cisto informativno kolku kosta ova se bez popust? Ili forumski popust?
I uste ednas, se dobiva za 3000 ili jas greshno citam?

Абе убаво ти пишал човекот што добиваш за 3000 денари. Што го тупиш и ти сега, колку е што е.

Ако ти одговара јаву му се и иди во Прилеп, ако не терај си...

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #974 на: 12 Јануари 2018, 14:45:40 pm »
Like za cenata!!! A cisto informativno kolku kosta ova se bez popust? Ili forumski popust?
I uste ednas, se dobiva za 3000 ili jas greshno citam?
se gresno razbiras,toa e osnoven paket kaj nasi so se sto spomnav za taa cena i vazi cela 2018 godina,za SUV vozila e druga cena kako i za kozeni enterieri.500den ima popust na paketot.znaci 3500-500=3000den
« Последно менување: 12 Јануари 2018, 14:53:09 pm Auto Car Care »