Автор Тема: Средување на бандажи  (Прочитано 169765 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6505
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #720 на: Јуни 01, 2021, 14:37:57 pm »
Јас со 600ка поминувам, ќошеви и недостапни кривини со оние сунѓерчињата, секако мокро шмирглање.
И 800 е океј, ама 600ка ми е од фарбар кажана, па така сум терал.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2764
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #721 на: Јуни 01, 2021, 14:44:52 pm »
Океј, фала многу на инфо.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Присутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 514
 • Pixel Perfect.
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #722 на: Јуни 01, 2021, 15:04:21 pm »
Свежо видео од Donut Media.

Присутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2723
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #723 на: Октомври 13, 2021, 17:40:58 pm »
Каде во Скопје да купам wire brush за брусилица?

За челични бандажи ми е.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5280
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #724 на: Октомври 13, 2021, 17:58:34 pm »
У секоја железара би требало да ги има.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4782
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #725 на: Октомври 15, 2021, 17:57:55 pm »
Од електрометал земав лани... Пази на заштита на очи, а богами и подебели работнички. Летаат тие гомцата, и знае некое да се збрца во кожа.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9193
 • Аstra la vista baby !
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #726 на: Јули 26, 2022, 16:59:13 pm »
CNC Diamond Cut

BrushedОтсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5144
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #728 на: Јули 26, 2022, 20:54:21 pm »
Od trkalava ima nekoja 17ka za mene ?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6505
 • хаУс мајстор
Одг: Средување на бандажи
« Одговори #729 на: Април 14, 2023, 19:24:31 pm »
Јас само да споделам искуство и преголемо олеснување при чистење бандажи.
Sonax Beast wheel cleaner го прогласувам за вистински ѕвер кога станува збор за чистење "baked brake dust". Ќе документирам деновиве.