Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 33909 пати)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #165 на: Април 03, 2014, 22:52:44 pm »
Нешто се крчка. Дизајн на предниот и задниот дел, па после ќе одиме на 3D рендер :)
Задницата можи да претрпи малку промена, моментално се работи на предницата.


Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #166 на: Април 03, 2014, 23:05:29 pm »
Супер, ми се допаѓа, да го видимеи предниот дел ајде :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #167 на: Април 08, 2014, 21:36:10 pm »
Еве дечки како се одвива концептот, се работи и на 3D модел, па потоа рендери.
Секако вашите мислења ми се добредојдени :)П.С Сори за потписите, заради превентива :)

Отсутен FilipM

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3999
 • Turbo
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #168 на: Април 08, 2014, 21:47:30 pm »
Направи да се познаваат лупи во предните фарови...нешто во овој стил

http://www.johndglynn.com/wp-content/uploads/2010/02/Singer-Porsche-911-10.jpg


Да не ја реметам темата со непотребни слики :)
I’m so mean, I make medicine sick

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8158
 • Пичлеме
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #169 на: Април 08, 2014, 21:47:58 pm »
Мене ме бендисва како се одвива.
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26750
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #170 на: Април 08, 2014, 21:54:01 pm »
Малку поднамали го клунот, а богами и помали тркала можеш да ставиш.. Концепт е, ама да биде within some reason.

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3378
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #171 на: Април 09, 2014, 23:33:07 pm »
Бесно личи на прв поглед,ама подолго ако ја гледаш предницата,"мека" е некако.ако ти е по ќеиф направи ја малце пољута,мада и вака е интересна комплет.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9967
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #172 на: Април 10, 2014, 01:13:26 am »
Предницата нека биде хоризонтална, не така закривена.

Играј повеќе со маската и фаровите.

и маската да наликува на ова (нели без овие преувеличувања)


Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #173 на: Април 18, 2014, 20:42:24 pm »
Нешто од рендерот, тест. Повеќе ајкулеста ја замислувам напред, па ќе видиме.


Отсутен Angel_1.3

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1470
 • VOLVO C30
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #174 на: Мај 20, 2014, 21:44:18 pm »
Еве дечки како се одвива концептот, се работи и на 3D модел, па потоа рендери.
Секако вашите мислења ми се добредојдени :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

П.С Сори за потписите, заради превентива :)
Svaka ti cas za slikive ... BRAVO Imash P.P

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #175 на: Јуни 03, 2014, 00:02:44 am »
Нешто покарикатуристичко :)


Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #176 на: Јуни 03, 2014, 22:31:02 pm »
Interesting :) неможам да ти го прочитам тоа покарикустично... :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #177 на: Јуни 04, 2014, 10:51:44 am »
@skorpion
Абе, од карикатура, демек искарикатуризиран цртеж од кола. И претходните беа како карикатури, па сеа покарикатуристичко малку ;D ;D ;D

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #178 на: Јуни 04, 2014, 19:09:09 pm »
Еми така де покарикаристично... :) :) :) :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1418
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #179 на: Јуни 07, 2014, 21:36:33 pm »
И предницата